قوانین و شرایط

قوانین و شرایط استفاده

29 مرداد 98

دسته بندی : قوانین

لازم به توضیح است شرایط و قوانین در تاریخ 98.08.25 به روز رسانی گردیده است. پروژه های ماقبل این تاریخ مطابق قراردادهای پیشین می باشند.

لطفا قبل از انجام هرگونه فعالیت (ثبت پروژه یا حمایت از پروژه های سایت)، شرایط استفاده و قوانین را با دقت و به طور کامل بخوانید. هرگونه استفاده از خدمات وب سایت حامی جو به معنی موافقت با تمامی این قوانین است.

حامی جو پلتفرمی است با هدف جذب سرمایه جمعی (Crowdfunding) برای افراد و نهادهایی است که به دنبال جذب سرمایه برای پروژه های خود هستند. این پروژه ها می توانند بر مبنای ایده های خلاقانه شکل گرفته باشند. صاحبان پروژه می توانند پاداش هایی در قالب دارایی های ملموس و یا خدمات غیرملموس به حامیان مالی ارائه دهند.

هدف حامی جو حمایت از ایده های خلاقانه است که در حوزه های مختلف از جمله هنر و بازی شکل گرفته اند. حامی جو هیچ گونه تضمینی درخصوص نهائی شدن پروژه ها نخواهد داد اما تمام تلاش خود را می کند گزارش های لازم را از صاحبان پروژه دریافت و در بسترهای خبری خود اطلاع رسانی نماید. صاحبان پروژه موظف هستند تمام اقدامات مهم و گزارش های مربوط به وضعیت پروژه را از طریق ایمیل به اطلاع حامیان خود برسانند. در غیر اینصورت حامیان می توانند در جهت هرگونه شکایت قانونی نسبت به کوتاهی های صورت گرفته از صاحب پروژه، شخصا اقدام نمایند.

مراحل کار این سیستم به طور مختصر به شرح زیر است :

صاحب ایده در وب سایت عضو شده و پروژه خود را تعریف می کنند و کارشناسان حامی جو طرح های ارسالی را بررسی می نمایند. و در صورتی که اطلاعات خواسته شده در زمان ساخت پروژه را به طور کامل تکمیل نموده باشند، با انتشار پروژه موافقت می شود. حامی جو به هیچ وجه پروژه ها را داوری یا انتخاب نمی کند. تصمیم گیرنده اصلی درخصوص موفقیت یا عدم موفقیت پروژه ها  مردم هستند.

برای مشاهده ویدئوی راهنمای ثبت پروژه کلیک کنید

برای آنکه پروژه در سایت منتشر شود بین حامی جو به عنوان نماینده حامیان و صاحب پروژه به عنوان متقاضی، یک قرارداد همکاری منعقد می شود و یک تاریخ انتشار به انتخاب صاحب پروژه برای شروع کمپین و نمایش پروژه در سایت برای عموم در نظر گرفته می شود.

برای مشاهده قرارداد کلیک کنید.

در این مرحله ، صرفا جهت انتشار پروژه در سایت به محض عقد قرارداد مبلغ 150 هزار تومان جهت حق ورودی از صاحب پروژه دریافت می شود.

بعد از قرار گرفتن پروژه بر روی سایت، صاحب پروژه عهده دار تبلیغات و معرفی پروژه به مردم است. و افراد بعد از آشنا شدن با پروژه و ورود به صفحه پروژه در سایت حامی جو ، با انتخاب مبالغ و پاداش هایی که صاحب پروژه برای آنها مشخص نموده است، می توانند اقدام به حمایت کنند و همچنین پروژه را به دیگران معرفی نمایند.

بعد از اتمام زمان پروژه که حداقل 30 و حداکثر 90 روز می باشد، تسویه حساب با صاحب پروژه و حامیان، با توجه قوانین مالی  مندرج در قرارداد انجام خواهد گرفت. در بخش قوانین مالی شرایط موفقیت یک پروژه و میزان پرداختی به پروژه ها یا باز پس دادن هزینه حامیان، ذکر شده است.

شرایط تمدید زمان کمپین پروژه : در صورت تمایل به تمدید پروژه باید مدت اولیه انتخاب شده توسط صاحب پروژه کمتر از 90 روز باشد و اختلاف زمان اولیه از مدت 90 روز می تواند طی درخواست کتبی به حامی جو به عنوان زمان تمدید مدت قرارداد درنظر گرفته شود. در این خصوص حامی جو با توجه به فعالیت صاحب پروژه درخصوص موافقت با ادامه کمپین تصمیم می گیرد. در صورت موافقت حامی جو، یک قرارداد الحاقیه به منظور زمان اضافه شده با صاحب پروژه امضا می گردد و ضمیمه قرارداد اول می شود.

بعد از اتمام فرایند جذب سرمایه، و مشخص شدن وضعیت پروژه ، در صورتی که پروژه موفق باشد ، صاحب پروژه موظف است مطابق زمانهایی که برای ارائه پاداش ها اعلام نموده ، در جهت انجام و یا ارسال آنها اقدام نماید.

تمام حقوق مادی و معنوی مربوط به پروژه متعلق به شخص صاحب پروژه می باشد. در صورتی که اثبات شود و یا مستنداتی درخصوص ادعای کذب صاحب پروژه درخصوص پروژه، در اختیار حامی جو قرار گیرد، عامل می تواند روند جذب سرمایه پروژه را متوقف کند و یا از طریق مراجع قانونی اقدامات لازم در راستای بازپس گیری سرمایه جذب شده را انجام دهد.

صاحب پروژه متعهد می گردد سرمایه جذب شده از طریق وب سایت را صرفا در راستای اجرای پروژه ذکر شده در ماده یک این قرارداد همکاری بکار برد. هر زمانی حامی جو متوجه شود، صاحب پروژه هزینه جمع آوری شده را در امری غیر از پروژه موضوع قرارداد صرف می کند، می تواند اقدامات قانونی لازم را نسبت به بازپس گیری هزینه جذب شده، انجام دهد.

صاحب پروژه متعهد می شود پروژه خود را طی مدت زمان مورد نیاز اعلامی برای اجرای پروژه ، انجام دهد. در غیر این صورت و در صورت طولانی تر شدن مدت زمان اجرای پروژه ، متقاعدسازی مشارکت کنندگان و جلب اعتماد آنها به صورت مکتوب بر عهده صاحب پروژه می باشد و حامی جو هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد. و در صورت عدم رضایت حداقل 40 درصد مشارکت کنندگان ، صاحب پروژه موظف است سرمایه جمع آوری مشارکت کنندگان را تماما بازگرداند.

در صورتی که اجرای پروژه به دلایل مختلف لغو گردد:

اگر پیش از انتشار پروژه این تصمیم گرفته شود، صاحب پروژه می بایست، مراتب را کتبا و با ذکر علت لغو به حامی جو اعلام کند. مبلغ حق ورودی قابل بازگشت نیست.

پس از انتشار پروژه امکان انصراف وجود ندارد و در صورت عدم فعالیت صاحب پروژه اگر مبلغی تا آن زمان جذب گردیده باشد به حامیان باز خواهد گشت.

اگر پس از دریافت هزینه جذب شده این تصمیم توسط صاحب پروژه گرفته شود، موظف است مراتب را کتبا و با ذکر دلیل به اطلاع حامی جو و حامیان اعلام نماید. در غیر اینصورت مراتب از مراجع قانونی پی گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است که تمام تلاش تیم حامی جو بر به حداقل رساندن ریسک حامیان مالی و حصول اطمینان از انجام کامل تعهدات صاحبان پروژه است. اما این موضوع هیچ گونه مسئولیتی را متوجه سیستم نکرده و تمام مسئولیت ها بر عهده صاحب پروژه خواهد بود.

قوانین مالی :

کارمزد حامی جو :

  • اگر تمام یا بیش از سرمایه ذکر شده در ماده یک جذب شود، کارمزد حامی جو هفت درصد (7%) می باشد.
  • اگر سرمایه جذب شده بین بیست و پنج درصد(25%) تا صد در صد (100%) باشد، در صورت درخاست وجه از سمت صاحب پروژه و تعهد به اجرای پروژه به شکل تعریف شده، کارمزد حامی جو نه درصد (9%) می باشد. و در صورت انصراف
  •  از دریافت مبلغ ، بدون کسر کارمزد مبالغ به حامیان باز خواهد گشت.
  • اگر سرمایه جذب شده کمتر از بیست و پنج درصد (25%) باشد ، هیچ سرمایه ای به صاحب پروژه پرداخت نخواهد شد و تمام مبلغ بدون کسر کارمزد به مشارکت کنندگان باز خواهد گشت.

نحوه پرداخت سرمایه جذب شده به صاحب پروژه :

نود درصد از سرمایه جمع آوری پس از 15 روز کاری نسبت به زمان پایان کمپین تامین سرمایه که در قرارداد و سایت درج گردیده است، طی یک چک در وجه صاحب پروژه پرداخت می گردد. (در این مرحله هم زمان با پرداخت اول ، صاحب پروژه یک سفته به ارزش دو برابر مبلغ جذب شده به حامی جو ارائه می دهد و تا پایان یافتن تعهدات  صاحب پروژه به حامی جو و ارائه کامل پاداش های حامیان غیر قابل عودت می باشد). ده درصد باقی مانده به عنوان حسن انجام کار نزد عامل می ماند. و پس از ارائه صورت وضعیت نهائی توسط صاحب پروژه که نشان دهد پروژه به همان صورت که متعهد شده، انجام گردیده و پس از تایید آن توسط حامی جو در وجه صاحب پروژه پرداخت خواهد شد.

در صورت عدم صرف سرمایه جمع آوری شده بابت پروژه، حامی جو موضوع را به اطلاع حامیان می رساند و می توانند از طریق مراجع ذیصلاح اقدام به شکایت نمایند.

قوانین و مقررات عضویت و حمایت در سایت:

در سایت حامی جو دو نوع حمایت امکان پذیر است : حمایت مالی و حمایت تخصصی

عضویت در این وب سایت کاملا رایگان است .( لازم به ذکر است حامیان پروژه ها باید به سن قانونی رسیده باشند. )

برای حمایت از پروژه ها عضویت الزامی نیست . اما بعد از اولین حمایت برای شما یک پروفایل ایجاد می شود که برای حمایت های بعدی ورود الزامی است.

برای مشاهده ویدئوی راهنمای حمایت کلیک کنید

حامیان در نظر داشته باشند ، اطلاعات تمام صاحبان پروژه بررسی شده و در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات فرد، اکانت به صورت یک طرفه مسدود می شود و تمام موجودی ایشان در وب سایت، تا زمانی که قانون در این زمینه تصمیم بگیرد مسدود خواهد شد. و مبالغ حمایتی پس از تعیین تکلیف مراجع قانونی به حامیان باز می گردد. لازم به ذکر است که بررسی اطلاعات صاحبان پروژه و انتشار یک پروژه در سایت به معنای تایید 100% صاحب پروژه نبوده و تیم حامی جو در این زمینه هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.

مسئولیت تمامی تعهدات صاحبان ایده بر عهده شخص آنها بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا اختلافی، تیم حامی جو هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت. صاحبان ایده و حامیان مالی، خود مسئول حل مشکلات یا اختلافات احتمالی هستند.

اعضای سایت می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی، هر تعداد پروژه ای را که تمایل داشته باشند، تعریف کنند. و درخصوص میزان و تعداد دفعات حمایت نیز محدودیتی وجود ندارد. لازم به ذکر است جهت امکان بازگشت مبالغ در صورت شکست کمپین تامین سرمایه پروژه ، درج شماره کارت در زمان حمایت الزامی است.

قوانین مربوط به حمایت تخصصی :

شما می توانید به جای حمایت مالی با تخصص خودتان از یک پروژه بدون دریافت دستمزد حمایت کنید. و یا تجهیزات خود را به صورت رایگان در اختیار صاحب پروژه قرار دهید و این در صورتی است که صاحب پروژه در بخش وضعیت مالی صفحه پروژه خود درخواست همکار را، فعال کرده باشد.

صاحب پروژه می تواند از حمایت کننده تخصصی در پروسه کمپین تامین سرمایه پروژه خود بهره مند شود. و در زمان تعریف پروژه در سایت حامی جو در مرحله وضعیت مالی با شرح و ارائه لیست آیتم های مربوطه و مبلغ مورد نیاز آن ، می تواند گزینه درخواست همکار را فعال نماید (در این مرحله شرح کاملی از اقدامات مورد نیاز و انتظارات خود را می بایست شرح دهد) و در این صورت به تمامی اعضایی که پیشتر در پروفایلشان تخصص خود را مشخص نموده اند و هم موضوع با مورد تعریف شده است پیغام دعوت به همکاری می رود. همچنین افراد دیگر بعد از انتشار پروژه و اطلاع از پروژه می توانند با عضویت در سایت و تکمیل پروفایل خود درخواست همکاری خود را ثبت نمایند و صاحب پروژه بعد از دریافت پیغام در پروفایل خود و بررسی پروفایل شخص و ارسال پیام می تواند درخواست همکاری را رد یا قبول کند. و در صورت قبول همکاری، مبلغ تعریف شده برای آن آیتم که پیش تر توسط صاحب پروژه در بخش وضعیت مالی تعریف گردیده است در میزان مبلغ جذب شده کمپین لحاظ می گردد.

در صورتی که صاحب پروژه از گزینه درخواست همکار استفاده کرده باشد و در پایان کمپین وضعیت پروزه با حمایت تخصصی موفق شود، تنها زمانی می تواند از حمایت های مالی و تخصصی جذب شده بهره مند شود که مبلغ جذب شده پوشش دهنده کارمزد حامی جو شود و یا صاحب پروژه به صورت نقدی کارمزد حامی جو را مطابق قوانین مالی پرداخت نماید. لازم به ذکر است مبنای محاسبه کارمزد حامی جو از مجموع سرمایه ریالی تعریف شده در بخش وضعیت مالی آیتم های تخصصی و مبلغ ریالی جذب شده محاسبه می گردد.

صاحب پروزه می بایست شرح کاملی از هرآنچه که فرد در زمان همراهی حمایت کننده در پروژه مورد نظر ، انجام دهد را در قالب یک تفاهم نامه ارائه و پیش از تایید نهایی درخواست همکاری در سایت به فرد درخواست کننده ارسال نماید و در صورت موافقت رسمی فرد (امضای توافق نامه توسط طرفین و یا دریافت یک ایمیل (صرفا ایمیل های ثبت شده در سایت مورد تایید حامی جو است) مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش تفاهم نامه ، مستندات را به حامی جو ارائه دهد . و این مستندات به منزله آن است که صاحب پروژه ،از اینکه فرد به طور کامل از جزئیات آنچه که قرار است به عهده بگیرد ، تفهیم گردیده است ، می باشد . در غیر اینصورت آیتم همکاری از صفحه پروژه حذف می گردد.

در صورتی که مواردی در طول اجرای کار اضافه گردد، صاحب پروژه موظف است، حمایت کننده را در جریان گذارد و در صورت تمایل فرد حامی امکان ادامه همکاری با صاحب پروژه را دارد . در غیر اینصورت می تواند درخصوص انجام موارد اضافه شده قرارداد جداگانه ای را با صاحب پروژه ببندد. و خارج از تعهدات حمایتی او در سایت حامی جو است . و صاحب پروژه نمی تواند ادعایی در این خصوص داشته باشد.

صاحب پروژه و حامی تخصصی متعهد می گردند تفاهم نامه ها و گزارش های مربوط به رضایت و عدم رضایت خود درخصوص همکاری صورت گرفته را تا پایان همکاری به طور مرتب به حامی جو اعلام نمایند .

حامی جو هیچ گونه تضمینی درخصوص کیفیت کار و میزان تعهدات فرد حامی به صاحب پروژه نخواهد داد و بلعکس. تمامی توافقات می بایست فی ما بین حمایت کننده و صاحب پروژه ، پیش از پایان کمپین صورت پذیرد. و در تمامی این مراحل حامی جو هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نمی شود.

فرد حامی با انتخاب حمایت تخصصی، پذیرفته است در ازای موارد اعلامی از سوی صاحب پروژه ،هیچ گونه مبلغی را درخواست نمی کند . درواقع حامی تخصصی می پذیرد آن خدمات و یا اقدامات مشخص را برای صاحب پروژه به صورت کاملا رایگان انجام دهد.

در صورتی که موردی برای حمایت کننده مبهم است در بخش ارسال پیام، به طور کامل سوالات خود را مطرح نماید. و یا به حامی جو موضوع را از طریق ایمیل اطلاع دهد. چرا که امکان پشیمانی بعد از تایید درخواست همکاری وجود ندارد .

فرد حمایت کننده موظف است مطابق زمانهای توافق شده ، کار خود را تحویل دهد . و در صورت تغییر در روند کار ، تمام عواقب آن به عهده صاحب پروژه می باشد و می بایست طی یک توافق دو طرفه ، ادامه همکاری صورت گیرد.

در صورتی که طی ارائه مستنداتی از سمت صاحب پروژه ، مشخص شود فرد تعهدات خود را به درستی انجام نداده است، امکان حمایت تخصصی در پروژه های جدید به فرد حمایت کننده غیر فعال می شود.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید . برای مشاهده راه های ارتباطی، کلیک کنید

سایر موارد

چناچه یک پروژه باعث ایجاد خسارت جانی و مالی به اعضای سایت و یا افراد ثالث شود، حامی جو هیچگونه مسئولیتی را قبول نکرده و صاحبان پروژه خود مسئول جبران خسارت های ایجاد شده می باشند.

در روند جذب سرمایه برای پروژه ، در صورتی که صاحب پروژه ، تلاش لازم درخصوص معرفی پروژه نداشته باشد و کمپین را طبق برنامه ای که اعلام کرده است، اجرا ننماید، حامی جو اجازه دارد هر زمان که تشخیص دهد امکان حمایت از پروژه را متوقف نماید.

بعد از انتشار پروژه در سایت ، امکان حذف هیچ پروژه ای از صفحه سایت و نمایش عموم نمی باشد. و به درخواست های مشابه رسیدگی نمی شود.

صاحب پروژه مسئول حق کپی رایت و حقوق مربوط به حریم خصوصی ایده، عکس، متن، فیلم، لوگو یا هرگونه محتوای صوتی و تصویری دیگری است که از طریق وب سایت حامی جو منتشر می کند. و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه حامی جو نمی باشد.

با توجه به مشارکت حامی جو درخصوص جذب سرمایه جمعی( مشاوره و همکاری در تبلیغات پروژه) پروژه هایی که موفق به جذب تمام یا بخشی از سرمایه خود از طریق حامی جو شده اند موظف هستند که نام و لوگوی حامی جو را در زمان ارائه اثر یا محصول خود قید کنند. همچنین موظف هستند در هر نهاد، نشریه، شبکه های اجتماعی و غیره که در خصوص پروژه و سرمایه گذاران خود صحبت می کنند نام حامی جو را نیز به عنوان پلتفرمی برای جذب سرمایه مورد نیاز و به عنوان نماینده مشارکت کنندگان ذکر نمایند. در غیر اینصورت حامی جو به عنوان نماینده مشارکت کنندگان و امانت دار آنها امکان شکایت تحت عنوان " خیانت در امانت" را دارد.

 

با حامی جو ، همه با هم به رویاهایمان خواهیم رسید

و با هم رویاهایمان را می سازیم