قوانین و شرایط

قوانین و شرایط استفاده

29 مرداد 98

دسته بندی : قوانین

تذکر
لازم به توضیح است شرایط در تاریخ ۹۷٫۰۷٫۲۳ بروزرسانی گردیده است ، و برای پروژه هایی که بعد از این تاریخ در پلتفرم ثبت می شوند اعمال می گردد ، و پروژه های ماقبل مطابق قراردادهای پیشین می باشد.
لطفا قبل از انجام هر گونه فعالیت (ثبت پروژه یا حمایت از پروژه‌های سایت)، شرایط استفاده و قوانین را با دقت و به طور کامل بخوانید. هرگونه استفاده از خدمات وب سایت حامی جو به معنی موافقت با تمامی این قوانین است.

مقدمه و توضیحات کلی
حامی جو پلتفرمی است با هدف جذب سرمایه جمعی (Crowdfunding) برای افراد و نهادهایی است که به دنبال جذب سرمایه برای پروژه‌های خود هستند. این پروژه‌ها می‌توانند بر مبنای ایده‌های خلاقانه شکل گرفته باشند. صاحبان پروژه می‌توانند پاداش‌هایی در قالب دارایی‌های ملموس و یا خدمات غیرملموس به حامیان مالی ارائه دهند
هدف حامی‌جو حمایت از ایده‌های خلاقانه است که در حوزه های مختلف از جمله هنر، فرهنگ و نوآوری در هنر و فرهنگ و… شکل گرفته‌اند. مشاوران حامی جو تلاش می کنند که این ایده ها به درستی روی سایت قرار بگیرند و اعتماد حامیان به خود را حفظ کنند.

مراحل کار این سیستم به طور مختصر به شرح زیر است:
صاحب ایده در وب سایت عضو شده و پروژه خود را تعریف می‌کند. پروژه شامل بخش‌های مختلف از جمله یک ویدئوی یک دقیقه‌ای در مورد پروژه، شرح پروژه به صورت متنی، زمان فعال بودن پروژه، خدمات یا کالاهایی که بعد از اتمام پروژه به حامیان مالی داده می‌شوند، سرمایه مورد نیاز پروژه، رزومه صاحب پروژه و سایر اطلاعات تکمیلی است.
کارشناسان متخصص حامی جو طرح‌های ارسالی را بررسی می‌کنند و با توجه به مستندات پروژه، آن‌ها را رد و یا تائید می‌کنند.
بعد از قرار گرفتن پروژه بر روی سایت، کاربران سایت (به خصوص هواداران و همفکران صاحب پروژه) می‌توانند آن را بررسی کنند و با توجه به توضیحات ارائه شده، خدمات، پاداش‌ها و یا محصولاتی که صاحب پروژه در ازای دریافت حمایت ارائه می‌دهد، از یک پروژه حمایت نمایند.
بعد از اتمام زمان پروژهکه معمولاً ۳۰ تا ۹۰ روز می‌باشد، تسویه حساب با صاحب پروژه و یا حامیان، با توجه به بند «قوانین مالی» انجام خواهد گرفت. در این بند، شرایط موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه و میزان پرداختی به پروژه‌ها یا باز پس دادن هزینه حامیان، ذکر شده است.
بعد از اتمام فرآیند جذب سرمایه و عملیاتی شدن موفق پروژه، صاحب پروژه، خدمات و محصولاتی را که متعهد شده است به حامیان مالی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که تمام تلاش تیم حامی جو بر به حداقل رساندن ریسک حامیان مالی و حصول اطمینان از انجام کامل تعهدات صاحبان پروژه است. اما این موضوع هیچ‌گونه مسئولیتی را متوجه سیستم نکرده و تمام مسئولیت‌ها بر عهده صاحب پروژه خواهد بود.
قوانین و مقررات عضویت و فعالیت در سایت عضویت در این وب سایت کاملا رایگان است.
حامیان پروژه‌ها باید به سن قانونی رسیده باشند.
اطلاعات تمام صاحبان پروژه بررسی شده و در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات فرد، اکانت به صورت یک طرفه مسدود می‌شود و تمام موجودی ایشان در وب سایت، تا زمانی که قانون در این زمینه تصمیم بگیرد مسدود خواهد شد. لازم به ذکر است که بررسی اطلاعات صاحبان پروژه و انتشار یک پروژه در سایت به معنای تائید ۱۰۰% صاحب پروژه نبوده و تیم حامی جو در این زمینه هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
مسئولیت تمامی تعهدات صاحبان ایده بر عهده شخص آنها بوده و در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اختلافی، تیم حامی جو هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت. صاحبان ایده و حامیان مالی، خود مسئول حل مشکلات یا اختلافات احتمالی هستند.
اعضای سایت می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی، هر تعداد پروژه‌ای که تمایل داشته باشند تعریف کنند.
تعهدات عامل در قبال صاحب پروژه.
۱٫پس از تهیه محتوای مناسب از سوی صاحب پروژه، پروژه موضوع قرارداد را جهت جمع‌سپاری بر روی سایت خود قرار دهد و حداکثر ۱۵ روز کاری پس از اتمام زمان اجرای پروژه نسبت به تعیین تکلیف مبلغ جذب شده اقدام نماید.
۲٫حامی‌جو هیچ تعهد و تضمینی در خصوص موفقیت و یا عدم موفقیت جذب سرمایه جمعی پروژه ذکر شده در ماده یک نخواهد داد.
3. حامی‌جو یک وب‌سایت (پلتفرم) با هدف اجرای جمع‌سپاری است و هیچ مسئولیتی در خصوص شرکت در فرایند جذب سرمایه جمعی پروژه ذکر شده در ماده یک نخواهد داشت. ۴٫تمام اطلاعات صاحب پروژه ( کپی کارت ملی ، شماره تماس، آدرس و…) نزد عامل به امانت نگاه داشته خواهد شد. اما در صورت صدور دستور قضایی، این اطلاعات در اختیار مراجع مربوطه قرار خواهد گرفت.
کارمزد عامل (پلتفرم حامی جو)
۱٫اگر تمام یا بیش از سرمایه ذکر شده در ماده یک جذب شود، مبلغ مورد نظر پس از کسر هفت درصد (۷%) بابت کارمزد طی یک فقره چک نقدی در وجه صاحب پروژه تحویل داده خواهد شد.
2. اگر سرمایه جذب شده بین بیست و پنج درصد( ۲۵%) تا صد در صد ( ۱۰۰%) باشد، در صورت اعلام پایان پروژه و درخواست دریافت وجوه دریافت شده از مشارکت کنندگان از طرف صاحب پروژه، پس از کسر ۹% طی یک فقره چک نقدی در وجه صاحب پروژه تحویل داده خواهد شد. تبصره ۱: در این شرایط صاحب پروژه می‌تواند از دریافت هزینه جذب شده کتباً انصراف دهد.
۳٫اگر کمتر از ۲۵% هزینه ذکر شده در ماده یک جذب شود، هیچ سرمایه¬ای به صاحب پروژه پرداخت نخواهد شد و تمام مبالغ به حساب مشارکت‌کنندگان باز خواهد گشت.
شرایط پرداخت صاحب پروژه:
نود درصد از سرمایه¬ی جمع¬آوری پس از ۱۵ روز کاری پس از پایان مدت اعلام شده در پروژه در وجه صاحب پروژه پرداخت خواهد شد و مابقی مبلغ فوق نیز به عنوان حسن انجام کار نزد عامل می ماند و پس از ارائه صورت وضعیت نهایی توسط صاحب پروژه که نشان دهد پروژه به همان صورت که تعهد شده انجام شده و پس از تایید آن توسط حامی¬جو در وجه صاحب پروژه پرداخت خواهد شد.
تبصره۱: در صورت عدم صرف سرمایه جمع¬آوری شده بابت پروژه موضوع قرارداد، عامل پس از تذکرات لازم موضوع را از مراجع ذی¬صلاح پیگیری خواهد نمود و هیچ گونه پرداخت دیگری به صاحب پروژه انجام نخواهد شد.
تعهدات صاحب پروژه
1. تمام حقوق مادی و معنوی مربوط به پروژه ذکر شده در ماده یک متعلق به شخص صاحب پروژه می‌باشد. درصورتی که اثبات شود و یا مستنداتی در خصوص ادعای کذب صاحب پروژه در خصوص پروژه مذکور، در اختیار عامل قرار گیرد، عامل می‌تواند روند جذب سرمایه پروژه مذکور را متوقف کند و یا از طریق مراجع قانونی اقدامات لازم در راستای بازپس‌گیری سرمایه جذب شده را انجام دهد.
2. سرمایه جذب شده از طریق وب‌سایت عامل را صرفاً در راستای اجرای پروژه ذکر شده در ماده یک این قرارداد همکاری بکار برد. تبصره ۱: هر زمانی که بر عامل محرز شود، صاحب پروژه هزینه جمع‌آوری شده را در امری غیر از پروژه ذکر شده در ماده یک صرف می‌کند، می‌تواند اقدامات قانونی لازم را نسبت به توقف روند جذب سرمایه و یا بازپس‌گیری هزینه جذب شده، انجام دهد.
۳٫پس از دریافت سرمایه¬های جمع¬آوری شده هزینه جذب شده و شروع پروژه ماده یک، اقدامات لازم درخصوص اجرای تعهدات خود در قبال مشارکت‌کنندگان را در مدت زمانی که تعیین کرده است، انجام دهد.
۴٫صاحب پروژه متعهد می¬شود پروژه ذکر شده در ماده یک را در طی مدت زمان اعلام شده جهت اجرای پروژه، انجام دهد. در غیر این صورت و در صورت طولانی¬تر شدن مدت زمان اجرای پروژه، متقاعدسازی مشارکت‌کنندگان و جلب اعتماد آنها بصورت مکتوب بر عهده صاحب پروژه می باشد و عامل هیچ مسئولیتی در این خصوص نمی‌پذیرد.
درصورت عدم رضایت مشارکت‌کنندگان، صاحب پروژه موظف است سرمایه جمع¬آوری مشارکت‌کنندگان را تماماً بازگرداند.
5. پروژه‌ ذکر شده در ماده یک این قرارداد حاضر را در حیطه‌ی قوانین جمهوری اسلامی ایران تعریف و اجرا نماید. در صورت مشاهده هر گونه فعالیتی که با این قوانین مغایرت داشته باشد، روند جذب سرمایه متوقف خواهد شد و یا مراتب به اطلاع مراجع قانونی خواهد رسید. همچنین کل هزینه جذب شده به حساب مشارکت‌کنندگان بازگردانده می‌شود. تبصره۱: موارد و موضوعات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی به “پیوست یک” در اختیار صاحب پروژه قرار گرفته است.
6. اطلاعات صحیحی در اختیار عامل قرار دهد. در صورت مشاهده‌ی مغایرت در اطلاعات صاحب پروژه، حساب کاربری او و تمام موجودی پروژه‌ ماده یک در وب سایت عامل، مسدود خواهد شد. همچنین درصورتیکه صحیح نبودن این اطلاعات پس از پرداخت سرمایه جذب شده توسط عامل به صاحب پروژه محرز شود، عامل می‌تواند از طریق مراجع قانونی مراتب را پی‌گیری نماید.
پس از انتشار پروژه در وب‌سایت عامل، امکان ویرایش پروژه را دارد اما این ویرایش نباید ماهیت پروژه را تغییر دهد و یا امکان سوءاستفاده را فراهم کند. در صورت رویت چنین مواردی پروژه‌ی فرد بلافاصله مسدود شده و مبلغ جذب شده، به حساب مشارکت‌کنندگان بازگردانده خواهد شد.
۷٫در صورتی که اجرای پروژه ماده یک قرارداد حاضر به دلایل مختلف لغو گردد:
-اگر پیش از دریافت هزینه جذب شده این تصمیم گرفته شود، صاحب پروژه مراتب را کتباً و با ذکر علت لغو پروژه به عامل اعلام نماید. و صرفا یکبار مجاز به تغییر تصمیم خود می باشد و در صورت انصراف مبالغ جذب شده به مشارکت¬کنندگان باز می-گردد. و انصراف فقط در ۱۰ روز اول امکان پذیر می¬باشد و بعد از آن به هیچ وجه نمی¬تواند انصراف خود را اعلام کند.
-اگر پس از دریافت هزینه جذب شده این تصمیم گرفته شود، صاحب پروژه مراتب را کتباً و با ذکر علت لغو پروژه به عامل اعلام نماید و نهایتاً طی ۱۵ روز کاری کل سرمایه جمع¬آوری شده را به حساب عامل واریز نماید. در غیر این صورت مراتب از مراجع قانونی پی‌گیری خواهد شد.
– با توجه به مشارکت عامل در خصوص جذب سرمایه جمعی (مشاوره و همکاری در تبلیغات پروژه) پروژه‌هایی که موفق به جذب تمام یا بخشی از سرمایه خود از طریق حامی جو شده¬اند موظف هستند که نام عامل را در زمان ارائه اثر یا محصول خود قید کند. همچنین موظف است در هر نهاد، نشریه، شبکه اجتماعی و غیره که در خصوص سرمایه‌گذاران خود صحبت می‌کند نام “حامی‌جو” را نیز به عنوان پلتفرمی برای جذب سرمایه مورد نیازش و به عنوان نمایند مشارکت‌کنندگان ذکر نماید. در غیر اینصورت حامی‌جو به عنوان نماینده مشارکت‌کنندگان و امانت‌دار آنها امکان شکایت تحت عنوان “خیانت در امانت” را دارد.
• بعد از ثبت¬نام و بارگذاری پروژه و در زمان عقد قرارداد، پیش از انتشار پروژه در سایت حامی¬جو، مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال ( ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال ) به شماره حساب ۱-۷۹۰۰۰۰۷۹-۲-۱۱۲ بانک اقتصاد نوین ، به نام مجتمع پارس سامانه های دانش پویا بعنوان حق ورودی به عامل پرداخت می¬گردد.
سایر موارد
-چنانچه یک پروژه باعث ایجاد خسارت جانی یا مالی به اعضای سایت و یا افراد ثالث شود، عامل هیچگونه مسئولیتی را قبول نکرده و صاحبان پروژه خود مسئول جبران خسارت¬های ایجاد شده می‌باشد.
همچنین صاحب پروژه مسئول جبران هرگونه خسارت جانی و مالی که از سوی صاحب پروژه و یا در ارتباط با پروژه ماده یک این تفاهم‌نامه به وب سایت، کارمندان، پیمانکاران و شرکت¬های وابسته و همکار عامل وارد شود، می‌باشد.
-در روند جذب سرمایه برای پروژه ماده یک این قرارداد، درصورتی که صاحب پروژه تلاش لازم درخصوص معرفی پروژه و کمپین را طبق برنامه¬ای که اعلام کرده است، انجام ندهد، عامل اجازه دارد هر زمان که تشخیص دهد حمایت از پروژه را متوقف کند.
-صاحب پروژه مسئول حق کپی‌رایت و حقوق مربوط به حریم خصوصی ایده، عکس، متن، فیلم، لوگو یا هر گونه محتوای صوتی و تصویری دیگری است که از طریق وب سایت عامل منتشر می کند. هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه عامل نمی‌باشد.
تضمین انجام تعهدات:
عامل موظف است دو برابر سرمایه¬ی جمع آوری شده را سفته دریافت کند تا صاحب¬ پروژه پس از ارائه مستنداتی که سرمایه فوق را صرف موضوع قرارداد کرده است، که به مجرد ارائه صورت وضعیت نهایی سفته¬های مذکور به وی عودت داده شود.