PlayBack

دسته بندی : فیلم کوتاه


1
1

تامین سرمایه

شروع : 20 مهر 1400
پایان : 10 آذر 1400

PlayBack چه فیلمی است؟

فیلمی در فضای تریلر / هارور در مورد عکاس مدلینگی (مرد) است که در فضای شرایط جبری قرنطینه، تصمیم می‌گیرد با همسرش بازی‌ای را تجربه کند. زن، هر شب خودش را به شکل یکی از بازیگران تاریخ سینما درمی‌اورد و شب بعد، با ظاهری عاری از زیبایی زنانه، با مرد به تماشای فیلم او می‌نشینند. در اثر قطعی اتفاقی سیستم پخش فیلم، زن متوجه می‌شود که مرد در تمام خانه دوربین مداربسته نصب کرده و تمام رفتار او را زیر نظر دارد. زن پس از پی بردن به این که مرد، بازیشان را قبلا با دیگران هم انجام داده بوده، همه‌ی فیلم‌های خودش و قبلی‌ها را پاک می‌کند و از خانه فرار می‌کند مرد در اثر مواجهه با فقدان زن، تصاویر و محبوس شدن در خانه، دست به رفتاری عجیب برای رهایی خودش می‌زند.

PlayBack از کجا آمده؟

در ادامه‌ی مسیر مواجهه‌ی من با تاثیر روانی و جهان ذهنی ناشی از حضور سینما در زندگی روزمره‌ی امروز ما و ساخت فیلم "اتاق نور" (Light Room) که به گواه استقبال جشنواره های بین المللی، اثری موفق در روایت تصویری از جهان ذهنی کافکاگون بود، دو سال پیش نوشتن فیلمنامه‌ای در فضای خصوصی و داخلی یک زوج پرداختم که زندگی مدرنی دارند و در اثر کسالت رابطه‌شان شروع به بازی ای می‌کنند.

https://freespeechfilmfestival.org/pouya-aghelizadehs-light-room-and-the-obsessed-artist/

اتفاقات عمومی و اجتماعی ای که پس از نگارش نسخه‌ی اولیه فیلمنامه برای من و جامعه جهانی رخ داد، پیرنگ این فیلم را تا به امروز، به داستانی چکیده از وضعیت زیست ذهنی و عینی ما در طول دو سال گذشته بدل کرد. اتفاقاتی چون قرنطینه به واسطه‌ی ویروس کرونا و اجبار هم‌زیستی یک زوج، قطعی‌های رسانه‌های اجتماعی و برق که به طرز غیر قابل تصوری، در زندگی شخصی و درونی زوج‌ها در خانه‌هایشان تاثیر گذاشت و گرایش عجیب و مفرط افراد به ارائه‌ی تصاویر متفاوت با خود جلوی دوربین اینستاگرام، از مسائل مهم امروز است که در پیرنگ playback حضور دارد.

تریلر فیلم "اتاق نور"

PlayBack و خاطره مصنوعی

پرداختن من به موضوع "خاطره‌ی مصنوعی" (خاطره ای که در اثر ارتباط انسان با سینما یا رسانه برایش شکل می‌گیرد و در عمل، تجربه نشده است) در پایان نامه دوره ی کارشناسی ارشد و تحلیل فیلم های مدرن از برگمان، تارکوفسکی، آنتونیونی و پولانسکی این موضوع را هر چه بیشتر برای من برجسته ساخت.

در پلی بک، در نقطه‌ی حساسی از فیلم و زندگی این زوج، بازگشت به تصاویر رویاگونه‌ی مرد از زنان داخل فیلم‌ها، باعث می‌شود تا تفکر او در مورد همسرش و ابزار دیدن او، برملا شود و این علاقه‌ی مفرط به تصویر، او را از واقعیت انسانی که همان حضور واقعی زنش در زندگی است، محروم سازد.

 

 

چرا از PlayBack حمایت کنیم

با اقتدا به موفقیت های فیلم قبلی‌ام و تایید بزرگان عرصه‌ی سینما به ویژه محمدرضا اصلانی، در همین شرایط سخت، با تیمی کاملا حرفه‌ای و دلداده به این ایده و فیلم پلی بک، مرحله‌ی تولید صورت گرفت. هم اکنون فیلم در حال تدوین است و پرداخت هزینه‌های عوامل و تجهیزات، همچنین انجام مراحل پس-تولید (موسیقی اوریجینال، صداگذاری، رنگ و نور، تدوین و ...) و رساندن فیلم به جشنواره‌های سطح A و B جهانی، نیاز به تامین مالی دارد. حمایت از این پروژه، در هر حد و اندازه‌ای، شایان تقدیر توسط فیلمساز و آغازی برای همکاری من برای پروژه های آتی (از جمله فیلم سینمایی آماده‌ی تولیدم) خواهد بود. با این حمایت، فیلم می‌تواند مراحل پس_تولید را در پاییز امسال طی کرده و از آغاز سال جدید میلادی، آماده ی حضور برجسته در جشنواره های بین المللی شود. 

 

 

 


ثبت نام و پخش در رویدادها درخواست همکاری 150,000,000 ریال
تدوین 30,000,000 ریال
طراح تیزر درخواست همکاری 10,000,000 ریال
پخش کننده درخواست همکاری 30,000,000 ریال
صداسازی درخواست همکاری 20,000,000 ریال
طراح پوستر درخواست همکاری 10,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 23 مرداد 1400
پایان : 30 آذر 1400


3
3

ارائه

شروع : 10 دی 1400
پایان : 30 بهمن 1401