گروه تئاتر لیو

دسته بندی : مستند


1
1

تامین سرمایه

شروع : 07 شهریور 1394
پایان : 08 آبان 1394

فیلمی درباره گروه تئاتر لیو
اینکه این گروه به عنوان بزرگترین و پر بازده ترین گروه تئاتر حال حاضر در ایران فعال است و تنها گروه تئاتری است که نگاه ویژه‌ای نسبت به جوانان دارد و تنها گروهی است که به طور خصوصی جشنواره‌ای برگزار می کند (مونولیو) و همچنین تنها گروهی است که بیشترین ورکشاپ را برگزار می کند، همه و همه باعث شد تا این موضوع را برای مستند جدیدم انتخاب کنم.
instagram
در فضای متن محور جامعه تئاتری ایران، ایده تشکیل گروه لیو توسط محمدحسن معجونی، مریم مجد و ندا رضوی پور با هدف تمرکز بر اجرا شکل گرفت. گروه تئاتر لیو در سال 1376 کار خود را با فعالیت های آموزشی و کار بر روی متونی که جنبه اجرایی - بصری قوی تری دارند آغاز کرد. اما شروع فعالیت اجرایی گروه به سال 1380 باز می گردد.
ویژگی ها:
بازخوانی و دراماتورژی از متون مختلف، تأکید بر بازیگر به عنوان رکن اصلی اجرا و تمرکز بر بدن بازیگر و حضور جسمانی او بر صحنه، توجه به سویه بصری اجرا، طراحی مینی مال

این گروه در هفتمین جشن منتقدین خانه تئاتر که در مرداد ماه سال 1387 برگزار شد، به دلیل تلاش در جهت فعالیت های پژوهشی تئاتر بعنوان "گروه برتر سال 1386" برگزیده و موفق به دریافت نشان نوشین شد.
گروه لیو به دنبال ارتباط قوی تر با مخاطب و مشارکت او است. از دید این گروه مخاطب فقط مصرف کننده نیست، بلکه همکار است. در حالی که بیشتر فعالیت های تئاتری در ایران دولتی هستند، دورنمای گروه لیو رسیدن به تئاتری مستقل است. آموزش یکی از مهمترین ارکان گروه است که شامل آموزش های درون گروهی، آموزش های هنری به علاقه مندان و آموزش مخاطب می شود.
درباره کارگردان ها

سیاوش مقدم


سیاوش مقدم متولد1364، نویسنده و مستند‌ساز دانش‌آموخته‌ی هنرستان صداوسیما و کارشناسی ادبیات نمایشی دانشگاه سوره‌ی تهران. دانشجوی کارشناسی ارشد تهیه کنندگی رادیو دانشکده صدا و سیما.
از 1381 با فیلمنامه نویسی (در مدرسه کارگاهی فیلمنامه نویسی) شروع کرده ام به نوشتن و بعد در دوران دانشجویی با کلاسهای داستان نویسیِ امیر حسن چهل تن داستان نویسی برایم جدی و جدی تر شده و پا به پای نمایشنامه و فیلمنامه نویسی حالا بخشی از زندگی من است.
جدای از این جسته و گریخته رویای نوجوانی ام را هم ادامه می دهم : فیلمسازی. شش – هفت فیلم کوتاه و نیمه بلند ساخته ام که از میانشان "هیچ می انگارمت" 1385 و "اتاق سفید" 1388 را دوست تر می دارم. همین.
آثار(فیلمها)
صدای شکستن 1382 هیچ می انگارمت 1384 از جنس ایمان 1385
طبیب 1385 درمدرسه عشق 1385 دستهای کوچک 1386
سرزمین نور 1387 دوراهی 1388 اتاق سفید 1388
تیزر نخستین جشنواره شاهنامه خوانی و آیین های عشایری 1389
تیزر سومین جشنواره تئاتر سوره 1390
کاندیدای جایزه قلم زرین دفاع مقدس (برای فیلم نامه آسانسور)
کاندیدای جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره جوان ایرانی (اتاق سفید)
یکی از 15 داستان نویس برگزیده جشنواره داستان نویسی دانشجویی
کاندیدای بهترین فیلم مستند جشنواره دفاع مقدس (اتاق سفید)
برگزیده جایزه محسن رسول اف در جشن تصویر سال (اتاق سفید)
حمیدرضا برزو

حمیدرضا برزو متولد 1365 اصفهان فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه سوره. حمیدرضا برزو از سال 1382 عضو دائم کانون فیلم حوزه هنری شد و از همان سال به طور مستمر به نوشتن نقد در مجله صحنه پرداخت. اولین فیلم مستند خود را با عنوان کلوپ در سال 1386 ساخت. او پس از ساخت یک مستند اجتماعی دیگر به نام تاریکی به مستند پرتره روی آورد و سه مستند پرتره تئاتری ساخت. اولی درباره محمد چرمشیر به نام شاعر صحنه ها (1387) بعد از آن آقای نمایش ایرانی (1388) درباره داود فتحعلی بیگی و پس از آن من بازیگرم (1390) فیلمی درباره هوتن شکیبا. این سه فیلم موفقیت های بسیاری به ارمغان آورد. از این جمله بهترین فیلم جشنواره شمسه، بهترین تدوین و تصویر جشنواره سایه، بهترین مستند جشنواره شهر، بهترین مستند سال تئاتر از طرف خانه تئاتر.
او علاوه بر مستندسازی به کارگردانی فیلم های کوتاه داستانی و نویسندگی فیلم نامه و داستان هم می پردازد. او همچنین در سال جاری 2 اجرای رادیو تئاتر در جشنواره بین المللی تئاتر دانشجویی داشت که در بخش های بهترین بازیگر، بهترین نویسندگی و کارگردانی و بهترین تهیه کنندگی نامزد دریافت جایزه بود که از این بین جایزه بهترین تهیه کنندگی را دریافت کرد. او همچنین در حال حاضر در مجله خانواده مدرن نقد سینمای ایران و جهان می نویسد.


سایر 120,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 آذر 1394
پایان : 30 آذر 1395


3
3

ارائه

شروع : 01 دی 1395
پایان : 30 دی 1395