نورا

دسته بندی : فیلم کوتاه


1
1

تامین سرمایه

شروع : 01 خرداد 1397
پایان : 31 خرداد 1397

به نام عشق

بیوگرافی

علی میرمهدی هستم متولد دهم تیر ماه شصت و پنج، در حال حاضر دانشجوی انجمن سینمای جوانان ایران هستم.

نورا تجربه اول من در زمینه فیلمسازی است

تمام تلاشم را خواهم کرد تا کاری با کیفیت ارائه کنم و البته تاثیر گذار. با اینکه متاسفانه ما فیلمسازان جوان حمایت نمی شویم، اما حرف های زیادی برای گفتن داریم و با تلاش و پشتکار و برنامه ریزی و البته همراهی شما عزیزان هنرمند و هنردوست، ثابت می کنیم که توانایی کارهای بزرگی را داریم.

علاقه ی بسیار زیادی به ساخت آثاری در زمینه کودکان، محیط زیست و حیوانات دارم.

سال هاست مانند اکثر انسان ها از شنیدن اخبار کودک آزاری چه در کشور عزیزمان چه در سایر کشورها رنج می برم.

من قبل از این پروژه، مشغول ساخت مستندی با موضوع اختلالات اعصاب و روان بودم که متاسفانه به دلیل همکاری نکردن به حق عزیزان مبتلا ( اختلالاتی مانند اختلال وسواس اجباری، اختلال دوقطبی، پانیک و ... ) از ترس انگ و برچسب و پیامد های بعدی برایشان، کار نیمه کاره ماند، اما همچنان در حال تحقیق و به دنبال ساخت این مستند هستم، متاسفانه این موضوع مورد غفلت واقع شده، من خودم سال ها درگیر بیماری وسواس بودم و از جامعه طرد شدم و هیچکس من را باور نکرد، تا اینکه دو سال پیش درمان شدم و به شدت پیگیر علاقه ی خودم یعنی کارگردانی شدم و علی رغم اینکه کسی من را باور نداشت در انجمن سینمای جوان پذیرفته شدم و با توکل و تلاش به دنبال ساختن رویاهای خودم و رویا سازی و انگیزه برای دیگران هستم، امیدوارم در صورت حمایت شما عزیزان لایق محبت شما باشم و با اثری تاثیر گذار پاسخی به لطف بی کران شما داده باشم.

 

نورا

پروژه نورا در مورد معضل اجتماعی کودک آزاری می باشد که متاسفانه این اواخر شاهد اخبار نا خوشایندی در این زمینه بودیم. چه از جانب والدین و چه از جانب افراد غریبه...

چه کودک آزاری جنسی، چه کودک آزاری جسمی (ضرب و شتم توسط پدر یا مادر ) و چه کودک آزاری روحی ( تحقیر و رفتار نا مناسب والدین و ... )

آمارهای پزشکی قانونی گویای دلایل مختلفی برای کودک آزاری توسط والدین است. از جمله مشکلات اعصاب و روان، استفاده از مشروبات الکلی، مصرف مواد مخدر و ...

در این راه از راهنمایی های دکتر اکرم سید صالحی، روانشناس، بهره بردم.

استادم جناب آقای داوود رضایی، مدرس ایده تا فیلم نامه در انجمن سینمای، راهنمای بسیار خوبی برای بنده بودند.

یکی از اهداف من برای تولید این اثر ایجاد جریان اجتماعی در حمایت از کودکان می باشد. متاسفانه مدت هاست قانون حمایت از کودکان در صف بررسی می باشد.

امیدوارم با ایجاد کمپین و مطالبه گری، بتوانیم تاثیر مثبتی بر تصویب هر چه زودتر این قانون داشته باشیم.

 

در آخر لازم می دانم به خودم این نکته را یادآوری کنم که اگر روزی تصمیمی برای فرزند دار شدن گرفتم، از خودم بپرسم آیا من صلاحیت داشتن فرزند را دارم؟

خواهش می کنم حواسمان به فرشته های پاک و معصوم باشد، هوایشان را داشته باشیم، که گاهی حتی تحقیر کودک که نوعی کودک آزاری روحی است، تاثیرات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

هزینه های ساخت فیلم

با توجه به شرایط اقتصادی بد کشور و دانشجو بودن بنده و هزینه های بسیار سنگین فیلم سازی، تصمیم گرفتم از شما دوستان عزیز هنردوست و هنرمند درخواست همراهی کنم.

سعی کردم تا آنجا که می شود پروژه را از هزینه شخصی پیش ببرم و یا از دوستانم و هنرجویان عزیز و با انگیزه انجمن سینمای جوان کمک بگیرم.

تصویر بردار بنده خانم محبوبه رنجبر از هنرجویان انجمن سینمای جوان ایران هستند.

در چارت مالی زیر هم به دلیل لطف ایشان برای دستمزد نگرفتن و همکاری با بنده، دستمزد تصویر بردار را ذکر نکردم.

البته عوامل دیگری هم به بنده کمک می کنند که در تیتراژ نام آنها ذکر می شود، قدردان زحمات و لطف این دوستان هستم و امیدوارم به زودی زحمات آنها را جبران کنم.

شرح هزینه ها برای سه روز آفیش:

- صدا بردار + دستیار صدا + تجهیزات

- دستمزد بازیگران

- تدوین، اصلاح نور و رنگ، صداگذاری

- حمل و نقل

- گریم

- اجاره لوکیشن و خودرو

- طراحی لوگو و پوستر


سایر 40,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 تیر 1397
پایان : 29 اسفند 1397


3
3

ارائه

شروع : 01 اردیبهشت 1398
پایان : 31 اردیبهشت 1398