نقطه

دسته بندی : انیمیشن


1
1

تامین سرمایه

شروع : 25 دی 1395
پایان : 25 بهمن 1395

انیمیشن کوتاه "نقطه" با تایم تقریبى 11 دقیقه با تکنیک استاپ موشن عروسکى تولید خواهد شد. داستان این انیمیشن در آینده اى نه چندان دور اتفاق مى افتد که استفاده از تکنولوژى و دنیاى دیجیتال فراگیر شده است، انسان ها بر خلاف زندگى مجازى شلوغ و پر هیاهو، در زندگى واقعى تنها و افسرده هستند و در خانه هاى مرتفع و دور از دسترس دیگران زندگى مى کنند. آناتومى بدن انسان ها به خاطر استفاده بیش از حد از ابزار تکنولوژى تغییر یافته، بالاتنه آنها به سمت پائین خم شده و روبروى خود را  نمى توانند ببینند. آسمان و طبیعت به خاطر استفاده بشر از خودروهاى برقى داراى آب و هواى خوب و زیبایى خاصى است، اما متاسفانه دایره دید مردم بیشتر از اطراف پاهایشان نیست. در این بین شخصیت اصلى داستان را مى بینیم که طى اتفاقى متوجه زیبایى طبیعت مى شود و در ادامه تلاش میکند با روش هاى مختلف لذت بیشترى از این زیبایى ببرد اما براىاین هدف باید بهاى بزرگى پرداخت کند ...

 

محمد زارع کارگردان این اثر، داراى مدرك کارشناسى کارگردانى انیمیشن است و از سال 1388 به صورت حرفه اى در زمینه انیمیشن فعالیت مى کند. چند اثر کوتاه، تیزر تبلیغاتى و سریال انیمیشن حاصل این فعالیت است. بیشتر آثار وی در زمینه تکنیک استاپ موشن می باشد.

 

اثر قبلی کارگردان با نام "دخترک آت آشغالی" که در سال 1392 با تکنیک استاپ موشن تولید شد، یکی از موفق ترین آثار انیمیشن کوتاه ایران می باشد. "دخترک آت آشغالی" بر اساس شعر کوتاهی از تیم برتون کارگردان آمریکایی ساخته شده و در مورد دختری تنها و متفاوت است که در محل زندگی خود شرایط سختی را گذرانده و سرنوشت خاصی پیدا میکند.

 

زارع به واسطه آثاری که در طی چند سال فعالیت تولید کرده موفقیت های زیادی به دست آورده است. حضور در بخش مسابقه بیش از 150 جشنواره ملی و بین المللی، کسب 32 عنوان جایزه، 10 عنوان نامزدی دریافت جایزه، انتخاب به عنوان عضو هیئت انتخاب و داورى جشنواره هاى فیلم پاریس و بنگلادش، عنوان جوان نمونه و فیلمساز شایسته استان و کسب درجه هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این موارد است.

 

پروسه تولید انیمیشن کوتاه "نقطه" به 3 مرحله پیش تولید، تولید و پس از تولید تقسیم بندى مى شود. در مرحله پیش تولید پس از اتمام نگارش فیلمنامه، کاراکترها و فضاها به صورت دوبعدى طراحى مى شوند. سپس استورى بورد بر اساس فیلمنامه طراحى و اجرا مى شود.

 

عروسک ها و دکورها بر اساس طرح هاى دوبعدى که قبلا طراحى شده اند ساخته مى شوند. در مرحله تولید دکورها نورپردازى شده و کاراکترها بر اساس پلان هاى استورى بورد بر روى دکور متحرك سازى مى شوند و از هر حرکت آنها توسط دوربین دیجیتال حرفه اى عکسبردارى مى شود. در مرحله پس تولید تمامى پلان ها به دقت بازبینى و کامپوزیت شده و جلوه هاى ویژه به آن اضافه مى گردد.

 

در مرحله آخر صداگذارى و تدوین انجام گرفته و پس از اضافه شدن موسیقى کار نهایى مى گردد. براى تولید این اثر تجهیزاتى مانند دوربین دیجیتال حرفه اى با لنزهاى مختلف، پرینتر سه بعدى، آرماتور عروسک، ست نور حرفه اى، سیستم کامپوزیت و رندرینگ، قلم نورى و ... مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر اساس زمان بندى تیم، تولید این اثر حدودا یکسال زمان خواهد برد. بیش از 18 نفر از هنرمندان حرفه اى انیمیشن در تولید این اثر همکارى خواهند داشت.

 

ما به عنوان یکى از گروه هاى هنرى مستقل، که چندین سال است در زمینه ى انیمیشن فعالیت میکنیم براى تولید انیمیشن کوتاه نقطه به عنوان اثرى مستقل، از تمامى علاقمندان هنر وکلیه ى افرادى که دغدغه ى زندگى بهتر داشته و پیشرفت فرهنگ و هنر در این کشور را خواهانند تقاضا مى کنیم باحمایت خود زمینه ساز تولید این اثر شوند، چرا که این حمایت مى تواند اقدامى بسیار موثر و ارزشمند در جهت استقلال هنرمندان و در پى آن تولید آثارى درخشان و تاثیرگزار در جامعه باشد. لطفا در صورت تمایل به سایت حامى جو مراجعه کرده و از طریق این سایت مبلغ مورد نظر خود را واریز نمایید. ما قدردان حمایت شما هستیم و این را با اهداى هدایاى خاص و منحصر به پروژه "نقطه" نشان خواهیم داد.

 

 


سایر 400,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 فروردین 1397
پایان : 30 آذر 1397


3
3

ارائه

شروع : 01 اردیبهشت 1398
پایان : 31 اردیبهشت 1398