نقاشی روزانه-daily painting

دسته بندی : نقاشی


1
1

تامین سرمایه

شروع : 20 آبان 1398
پایان : 20 بهمن 1398

در باره نقاشی روزانه یا daily painting

   نقاشی روزانه با نام های painting a day و daily painting و daily art work سال‌هاست که در غرب و به خصوص در آمریکا به عنوان یک جنبش هنری(movement) همان‌طور که خودشان از آن یاد می کنند،شروع شده است. یکی از معروف‌ترین و موفق ترین این افراد که توانست یک نفره شروع کند، خانم Carol Marine است که هم اکنون با بیش از 1600 همکار تحت همین نام، به خلق تابلوهای کوچک در زمینه های مختلف (طبیعت بیجان، منظره، مناظر شهری، فیگور و..)و با رویکردهای سبکی گوناگون و مواد و مصالح مختلف، تحت نام مشترکDaily art work مشغول‌اند و همچنین از راهکارها و امکانات شبکه های اجتماعی خود را دائما معرفی و رشد و توسعه می‌دهند و اقدام به فروش آسان از طریق اینترنت و سایت های خرید و فروش آثار هنری شان می‌نمایند.

                                                                                      Carol Marine

   

این حرکت از ضرورت ها و نیازهایی نشئات گرفته که همه ما نقاشان با آن روبروئیم:

1) لزوم رشد و پیشرفت بی وقفه در کارمان.

2)توان تولید و باز تولید نقاشی. که در این مورد باید گفت تامین شرایط و مواد و مصالح کار از الویت‌های اجتناب ناپذیر آن است. مطلبی که همه‌مان با سختی های آن آشنا هستیم. 

3) بی آنکه نقش و تاثیر مثبت گالری و گالری دار خوب و هنرشناس و منصف را در معرفی و پیشرفت هنرمند نقاش کتمان کنم، معتقدم با توجه به این‌که همگی مان می‌دانیم بسنده کردن کار با گالری‌ها چه مشکلاتی را در پی دارد، باید بگویم قویاً به فروش بی واسطه نیز نیاز داریم. تجربه کشورهایی که این حرکت را پیش از ما شروع کرده‌اند نشان می‌دهد که برخی اوقات امکان فروش مستمر از این طریق بیشتر و بهتر فراهم می‌شود. کافی است لحظه‌ای به گالری داری فکر کنید که نوبت نمایشگاه را برای سه چهار سال بعد منظور می‌کند و این‌که کمترین تلاشی هم برای جلب مشتری و خریدار نمی‌نماید و بیشتر منتظر این است که خودِ هنرمند، مشتری و مهمان‌هایی دعوت نماید که کارش را بخرند. 

4)هر قدر که اجرای تابلوی بزرگ وقت و انرژی و بودجه لازم دارد و بعد در آستانۀ چه کنم چه کنم گالری ها معطل می‌ماند، خلق کارهایی با ابعاد کوچک، وقت و انرژی به مراتب کمتر و هزینه مختصری برای نقاش دارد و به همین دلایل می‌تواند و راغب است که با قیمت مناسب به دست علاقه مند و یا همان خریدار برساند. به همین دلیل نقاشی روزانه نام دارد. در نیم ساعت، یک ساعت الی سه ساعت می تواند کاری در اندازهای مثلا 15x15 و 20x20 سانتیمتر و سایر ابعاد مشابه به انجام رساند و سپس آن‌را در سایت قرار داده و امکان فروش اینترنتی و مستقیم را فراهم نماید.

5)همیشه علاقه مند هستیم که کارمان را افراد و اقشار مختلفی از مردم ببینند، بخواهند و به دیوار خانه هایشان نصب کنند. ولی همه مان می‌دانیم که با قیمت های گزاف اجتناب ناپذیری که در گالری ها عرضه می شود فقط یک سری مجموعه دار خریدار کارهنری می شوند و به ندرت شخص علاقه مندی رغبت و توان مالی خرید پیدا می‌کند. بنابراین این حرکت، حرکتی در عین حال فرهنگی است که به ارتقاء سلیقه قشرهای وسیع تری از مردم منجر شود.

6)نقاشان جوانتر که به دلیل مشکلات گرفتن نوبت نمایشگاه و هزینه‌های مربوطه، در انزوا می‌مانند، به این طریق با انگیزه بیشتری دست به خلق اثر می‌زنند، چرا که امکان فروش به مراتب بیشتر و از آن هم مهمتر امکان تجربه اندوزی برای همه مان به مراتب بیشتر است. به قول یکی از همین فعالان نقاشی های روزانه، روزی یک اثر کوچک به معنای 365 تابلوی نقاشی در سال است و کدام تحربه و چالش هنری و فنی را نمی توان در این همه مدت و این همه تعداد به محک آزمایش قرار داد.

نکته‌ی آخر این‌که این جنبش هیچ منافاتی با فعالیت نمایشگاهی ندارد. یعنی اینکه کمافی السابق می‌توانیم کارهای بزرگ‌تر و گران‌تر را با هماهنگی گالری دارها در محیط نمایشگاهی ارائه نمود و احیاناً به فروش رساند؛ ضمن این‌که می‌توانیم به شکل گروهی هر مدت یکبار، مثلا هر فصل نمایشگاهی از کارهای ابعاد کوچک مان یا همان نقاشی های روزانه‌مان را در یک گالری به نمایش بگذاریم.

بنده سالهاست که این گرایش را داشته‌ام و به این منظور کارهای زیادی با ابعاد کوچک خلق کرده‌ام و با ساخت وبلاگ و وب سایت شخصی سعی در اشاعه‌ی این روش نموده‌ام ولی می‌باید اتفاق جذاب دیگری می‌افتاد که بتوانم نظر دوستان را جلب نمایم. 

My 3 daily paintings

  ثمره آن همه تلاش و ابتکار حالا به طرحی غافلگیر کننده انجامیده: ارائه سه نقاشی با ابعاد کوچک در یک قاببا امکان جایگزینی آنها و قابلیت ایستایی روی میز کار یا هر موقعیت دلخواه دیگر. ضمن اینکه می توان هر کدام یا همگی این سه تابلو را به شکل مجزا در پاسپورتو و قابی مناسب به شکل تابلویی با ابعاد متوسط و یا نسبتاً بزرگ به دیوار آویخت. یعنی صاحب سه نقاشی جداگانه گردید. در عین حال این حرکت فقط جنبه‌ای جذاب از همان نقاشی روزانه یعنی به ثمر رساندن روزی یک نقاشی است که می توان به عنوان یک اثر مستقل نیز در بک قاب ارائه شود. 

هم اکنون ضمن اقدام به طراحی و ساخت سایتی به همین منظور توانسته‌ام نظر مساعد تعدادی از دوستان نقاش با سابقه(مثل خانم ها بهاره ملاعلی پور، ،شمسی یاری، هما توکلی و آقایان سعید امدادیان و مهدی علایی نژاد) و همین طور نقاشان با استعداد جوان را به این حرکت جلب نمایم.   

استقبال و میل به همکاری در این دوستان عالی و قاطع بوده. همین امر مرا وامیدارد که برای سهل و آسان کردن این اقدام و پائین آوردن هزینه های تولید، برخی  مواد و مصالح و ملزومات کار را خودم تولید نمایم به نحوی که مقدمات کار هم با قیمتی مناسب به دست هنرمند برسد. بدون شک یقین دارم جذب بودجه لازم برای راه اندازی موثر، هم به مسئله معیشت و تعادل در زندگی حرفه‌ای من پاسخ می‌دهد تا کارهای ادبی و سینمایی بر زمین مانده را جمع کنم و هم این‌که فرصت یک کار گروهی با رویکردی فرهنگی برای تعدادی همکار مشتاق فراهم می‌نماید که بدون هیچ گونه تعارضی تحت یک نام مشترک کار کنند و از مواهب و منافع فروش تابلوهایشان و همچنین هر ابتکار خلاقانه‌ی دیگری در زمینه بهبود یا تامین ملزومات کار بهره‌مند شوند. 

امیدوارم به پاس همکاری و هم یاری حامیان عزیز این کمپین، بتوانم با هدیه نمودن نقاشی های چشم نواز و ارزشمند، یادگاری های هر چند کوچک ولی نفیسی را از خودم به جا بگذارم که به خانه یا محل کارتان راه پیدا کنند. 

                                                         -----------------------------------------

                                                         -----------------------------------------

                                                         -----------------------------------------

                                                        -----------------------------------------

                                                         -----------------------------------------

                                                         -----------------------------------------

در باره خودم:

Description: C:\Users\safir\Desktop\Facebook_Pictures\996A6174.JPG

 

حسین حسنی زاده 
متولد 1330 خرمشهر
شماره تلفن:09105422707
ایمیل:hasanizadeh.hosein@gmail.com

نقاش/ داستان نویسی/ فیلمساز و مدرس سینما در انجمن سینمای جوان دفتر کرج.(در هر سه زمینه کاملاً خود آموخته هستم و فاقد تحصیلات آکادمیک در این سه رشته. تحصیلات من در زمینه های تاریخ دانشگاه پهلوی شیراز و کتابداری در دانشگاه علوم تربیتی دانشگاه تهران در آن سال های دور بوده که هر دوی آن‌ها با دلایلی مشابه نیمه کاره ماند.)

نمایشگاه خارج از کشور

در دانشگاه «یاگلونیان» در شهر کراکُفِ لهستان با همکاری گالری المپیا در سال 2002 میلادی
گالری آرت سی اوشن- در استودیوی کمپ هنری به همین نام، در سندویک سوئد. در سال 2018 میلادی.

نمایشگاه های داخلی

گالری کیهان  تهران - سال 1374
فرهنگ سرای ارسباران تهران- سال 1376
گالری شهر کتاب شهیدبا هنر تهران( آقای زهرایی) سال 1384
گالری آتبین  تهران - سال 1385
گالری افرند  تهران - سال 1386
گالری ایوان سفید(کرج)سال 1395
گالری گلستان(صد اثر صد هنرمند) تهران- سال 1395
گالری هارمونیک(نمایشگاه گروهی) کرج - سال 1397
گالری ژینوس ( نمایشگاه گروهی) تهران - 1397
گالری شلمان(نمایشگاه گروهی) سال 1397
گالری هفت ثمر(نمایشگاه گروهی)1398
گالری شروه(نمایشگاه گروهی)1398
چند گالری در شهرستان ها و تعدادی در برخی انجمن های ادبی کرج
تعدادی نمایشگاه خصوصی به همت دوستان
و یا در آتلیه، در جوار مجموعه شخصی خودم
عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش استان البرز
تدریس نقاشی در آتلیه خودم در سالهای قبل و در برخی آموزشگاه های دیگر

در زمینه داستان نویسی

-انتشار مجموعه مشترک با هفت نویسنده دیگر به نام «ثبت نام از کسانی که سوار کشتی نشده اند»در سال 1379نشر کلاغ.
-دعوت به سمیناری در رابطه با ادبیات معاصر ایران در دانشگاه «یاگلونیان» در کراکف لهستان به اتفاق سه تن از نویسندگان مجموعه‌ای که ذکر گردید. در سال 2002میلادی.
-مجموعه داستان «همه‌ی اون چیزا یادمه!» که نتوانستم مجوز انتشار بگیرم.
-اقدام  برای انتشار دو رمان به نام «مونگومینوتی ها » و «داستان مردی که در داستان خود قرار نمی گرفت» به عنوان ناشر مولف که هنوز مراحل مجوز ارشاد را از سر نگذرانده است.
-رمان «زیر درخت کیمیا»، در مرحله ویرایش نهایی و اقدام های اولیه‌ی مسیر کسب مجوز.
-در حال نوشتن یکی دو رمان و مجموعه داستان دیگر.
-در دست داشتن لااقل سه چهار مجموعه داستان آماده ارائه، در انتظار تصمیم و اقبال.
-نگارش و اجرای داستان‌های صوتی در رادیو تهران در برنامه تهران در شب به مدت دو سال با نام «داستان های جنوب به روایت حسین حسنی زاده» 
-انتشار صوتی مجموعه‌ای از بخشی از این داستان‌ها توسط  واوخوان با نام «کهور»
- شرکت در برخی فراخوان های ادبیات داستانی .

در زمینه سینما و فیلم سازی

- اولین تجربه سینمایی در سال 1368 با نوشتن فیلمنامه سینمایی بلند که ساخته و اکران گردید با نام «جدال بزرگ»
- نوشتن چند مجموعه تلویزیونی
- نوشتن چند تله فیلم
- بازنویسی چندین سریال، تله فیلم و فیلم سینمایی و یا مشارکت در بازنویسی
- ساختن چند فیلم تجربی با امکانات کاملاً شخصی و غیر حرفه‌ای و بدون بودجه و یا بودجه کم شخصی . هم‌چنین دو مستند با همین شرایط.
- مدرس در انجمن سینمای جوان دفتر کرج. 
- برگزاری کارگاه های «زیر هشت (فرآیند خلاق ایده پردازی)» در انجمن سینمای جوان دفتر کرج 
- برگزاری کارگاه فرایند ایده پردازی در حوزه هنری کرج در سال 1392
- ارائه مشورت و عیب یابی فیلمنامه های جوانان فیلم ساز به شکل رایگان و دوستانه و گاهی بازنویسی برای آن‌ها.
- برگزاری کارگاه فیلم سازی با نام «ایده تا فیلم» در دفتر انجمن سینمای جوان کرج در سال 1392که منجر به نوشتن یک فیلمنامه و تولید یک فیلم کوتاه گردید.
- تهیه و تولید این فیلم توسط سرمایه شخصی و با مساعدت انجمن سینمای جوان کرج به نام «هدیه تولد برای سارا» با زمان 20 دقیقه که ضمن حضور و کار اعضای کارگاه و برخی دوستان جوان، با بازی خانم ها بهدخت ولیان و مهناز میرزایی به عنوان بازیگران اصلی و بازیگر خردسال دیبا قربانی. که در پنجاه و دومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اروند در سال 1393ضمن کاندید شدن برای اغلب زمینه‌ها، موفق به کسب عنوان بهترین کارگردانی گردید.
- آماده داشتن چندین فیلم نامۀ کوتاه و بلند سینمایی برای ساخت، و طبق روال معمول چشم انتظار اتقاقی مبارک به اسم کسب حمایت مالی در مقام فیلمساز مستقل.
-‌آماده داشتن کتابی به نام «زیرهشت(فرآیند خلاق ایده پردازی)» ، در زمینه‌ی سینما، حاصل تجربیات کارگاه‌های من به همین نام. در مرحله ویرایش نهایی جهت اقدام به چاپ و نشر.

                                           .........................................................................................................................................

                                                                                   نمونه پرینت پاداش 

 


سایر 30,000,000 ریال
متریال 250,000,000 ریال
تبلیغات 100,000,000 ریال
طراح سایت 80,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 15 بهمن 1398
پایان : 15 خرداد 1399


3
3

ارائه

شروع : 20 خرداد 1399
پایان : 19 تیر 1399