من سایه نیستم

دسته بندی : مستند


1
1

تامین سرمایه

شروع : 01 شهریور 1394
پایان : 15 مهر 1394

پیشنهاد ویژه

اگر پاداش ویژه زیر نظر شما را جلب کرد با ما تماس بگیرید. فراموش نکنید که این پاداش فقط به 1 نفر تعلق می گیرد.

100000000 ریال

قرآن کتابت شده به دست خط سایه به حامی ده میلیون تومانی اهدا می شود. این قرآن دست 2 سال زمان برده. به علاوه در تیتراژ فیلم از شما تشکر خواهد شد و نام شما به عنوان سرمایه‌گذار در تیتراژ ذکر می‌شود.

 

درباره پروژه

«من سایه نیستم» فیلمی درباره سایه رحمتی تنها دختر شعبده باز ایران است که برای رسیدن به آرزوهای خود و پاسخ به هیجانات و نیازهای خود به عنوان یک انسان و دختری جوان این راه و این حرفه را انتخاب کرده، اما در این راه با مشکلات و موانع بسیاری رو به رو بوده و هست و حتی با پناه بردن به شعبده و بهره گرفتن از تردستی نیز نتوانسته گرهی از رشته مشکلات و تنهایی خود باز کند.

این فیلم درباره دختری است با زندگی متفاوت که با مسائل و مشکلات بسیاری دست به گریبان است و با توجه به نوع کارش که شعبده و مجاز است، به زندگی سراسر هیاهو و هیجان روی صحنه در تقابل با پشت صحنه و واقعیت زندگی او می پردازد.

در این مستند با مشکلات و مصائب کار سایه با توجه به دختر بودنش مانند تحریم خانواده، کارشکنی ها و سنگ اندازی های فراوان و همچنین مسائل عاطفی، عشق و تنهایی او آشنا می شویم.

و در این مقایسه به تضاد و تناقضی آشکار و شاید فقدان راه رهایی می رسیم.

این فیلم نیم نگاهی دارد به واقعیت موجود جامعه ما در سطوح مختلف تقابل این حقیقت و مجاز و تنهایی فرد در جهان واقعی و تکثر بی معنای فضای مجازی .

 

درباره کارگردان

لیلا رستمی شکوه، دانش آموخته کارگردانی سینما است. او تا به حال در تئاتر و سینما و رادیو فعالیت داشته و دوره ها و کارگاه های متعددی را به خصوص در زمینه مستند گذرانده است.

فعالیت های لیلا رستمی شکوه:

تئاتر:

طراحی و کارگردانی نمایش جهان انزوا – اجرای عموم در فرهنگسرای ارسباران (آذر 92)

تولید و هماهنگی تئاتر کودک و نوجوان از سال 91

روابط عمومی و تبلیغات تئاتر بزرگسال و کودک سالهای 91 و 92 و 93

تولید و برنامه ریزی تئاتر (( بار ))- 94 (جشنواره تئاتر دانشگاهی)

برنامه ریزی و روابط عمومی کارگاههای بین المللی نمایش سال 94 در تئاتر شهر

سینما:

نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه مستند پرتره ((کروکی های گمشده)) سال 91

نویسندگی و کارگردانی فیلم داستانی کوتاه (( تبر)) (جشنواره فیلم کوتاه تهران و خورشید) سال 92

جانشین تولید برنامه مستند تلویزیونی ((سکه )) شبکه 3 سال 91

مدیر تولید فیلم مستند پرتره ((یک فیلم یک حقیقت)) – (( بک روز کاری )) شبکه مستند سال 92

رادیو:

گویندگی در رادیو جوان

گویندگی خبر در رادیو اینترنتی و بازی در نمایش رادیویی (اواخر دهه 80)

کلاس ها و کارگاه ها:

کلاس مستد سازی انجمن سینمای جوان به استادی آقای ارد عطارپور

کارگاه های آموزشی مرکز مستند و تجربی: روش تحقیق - از گفتار تا نوشتار با اساتیدی چون پیروز کلانتری، همایون امامی ، ابراهیم تهامی نژاد و شهرام درخشان

کارگاه آموزشی فیلم مستند مهرداد اسکویی

کارگاه های بین المللی سینما حقیقت

از زبان سایه

سایه رحمتی هستم. من در مرداد ماه سال هزار و سیصد و شصت و شش در بجنورد متولد شدم. از همان کودکی به هنرهای خوشنویسی و بازیگری علاقه مند بودم. به همین دلیل عضو گروه تئاتر مدرسه شدم و در جشنواره های مختلف شرکت می کردم. بعد از گرفتن دیپلم وارد گروه آزاد بازیگری شدم. و زیر نظر استادانی چون استاد تارخ و استاد شاهد تعلیم دیدم. تا اینکه روزی اجرای تردستی و شعبده بازی استاد مرتضی کریمی را دیدم و به این هنر شدیداً علاقه مند شدم. و با گفته‌ی استاد کریمی که گفتند ما در ایران شعبده باز زن نداریم و گفتند که چون من قد بلند و دستهای کشیده ای دارم می‌توانم شعبده باز خوبی شوم انگیزه ام برای یادگیری هنر شعبده بازی بیشتر شد تا اینکه شعبده بازی را زیر نظر بهترین شعبده بازان کشور یاد گرفتم.

 

من 8 سال است که بصورت حرفه ای کارشعبده بازی انجام می دهم و در هجده شهر اجرای برنامه داشته ام. در 8 سال قبل شعبده باز بانویی در ایران نبود و خوشحالم که باعث خیر شدم که پای خانمها به این حرفه باز شود. برنامه های من برای ایرانیان خارج از کشور از شبکه های مهاجر و MITV و iranbeauti پخش می شود.


سایر 100,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 آبان 1394
پایان : 29 اسفند 1394


3
3

ارائه

شروع : 01 اردیبهشت 1395
پایان : 31 اردیبهشت 1395