حامی جو در شبکه های اجتماعی

مستند ماسک خنثی

10,600,000 ریال
جذب شده از 220,000,000 ریال
23حامی
تمام شده در
۱۴
فروردین
۱۳۹۸
 
یک کارگردان تئاتر برای تز پایان نامه خود، قصد دارد نمایشی اجرا کند که بازیگرانش کودکان اوتیستیک هستند. سپس، تاثیر این اجرا (تئاتر درمانی) را بر اصلاح رفتار آنها بسنجد. او برای انجام این کار تلاش می¬کند با این کودکان رابطه برقرار کرده و سپس، آنها را به برقراری ارتباط با همدیگر و محیط اطراف تشویق کند. در حالیکه مهمترین مشکل کودکان اوتیستیک، ضعف در برقراری ارتباط است.
انتخاب پاداش
100,000 ریال
تشکر شخصی کارگردان + ارائه توضیحات در مورد اهداف و نفع عمومی پروژه در صورت درخواست حامی
300,000 ریال
پاداش 10 هزارتومان+ معرفی در پیج شخصی کارگردان بعنوان حامی پروژه + ارسال پوستر اختصاصی دیجیتالی برای حامی
500,000 ریال
پاداش 30 هزارتومان + لینک اینترنتی فیلم پس از اتمام دوره حضور در جشنواره ها
1,000,000 ریال
پاداش 50 هزارتومان + ارسال دی وی دی فیلم پس از اتمام دوره حضور در جشنواره ها + حضور در پادکست اختصاصی پروژه و مصاحبه
1,500,000 ریال
پاداش 100 هزارتومان + درج نام در تیتراژ فیلم + لینک قانونی برای تماشای فیلمهای داستانی و مستندهایی از «انیس واردا»، «جانفرانکو رزی» و بسیاری دیگر از مشاهیر سینمای مستند جهان
2,000,000 ریال
پاداش 150 هزار تومان +حضور در کلیپ تجلیل از حامیان و پخش در مراسم¬های مختلف اکران فیلم
3,500,000 ریال
پاداش 200 هزارتومان+ دعوت برای حضور در مراسم اکران خصوصی فیلم + لینک قانونی یک ماهه برای تماشای آثار بهترین فیلمسازان و مستندسازان جهان (و معرفی مستندهایی که باید ببینید)
5,000,000 ریال
پاداش 350 هزارتومان+ دعوت برای حضور در یکی از جلسات تمرینی نمایش+ هدیه یک جلد کتاب به سلیقه کارگردان
10,000,000 ریال
پاداش 500هزارتومان+ درج نام بعنوان سرمایه گذار اشتراکی در تیتراژ فیلم+اشتراک سه ماهه یکی از مجلات سینمایی،فرهنگی یا سیاسی

در باره پروژه

تئاتر درمانی (یا سایکو درام) امروزه در کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی، به طور گسترده برای درمان بیماری­ها و ناهنجاری­های روانی و رفتاری مورد استفاده قرار می­گیرد.

این کار در ایران سابقه چندانی ندارد، درحالیکه می­توان برای درمان بیماری مانند اوتیسم به خوبی از آن استفاده کرد.

خانواده­ های درگیر با مساله اوتیسم، باید بدانند که هنر درمانی یکی از راه­هایی است که برای درمان فرزندان آنها بسیار مفید می­باشد. در مستند «ماسک خنثی» ما قرار است همین چالش را به نمایش بگذاریم. ضمن اینکه، مخاطب با تماشای این مستند، با زوایای دیگری از این بیماری و شخصیت و روان کودکان اوتیستیک آشنا خواهد شد.

این فیلم، 6 تا 7 شخصیت اصلی دارد که همان کودکان اوتیستیک هستند و هر کدام یک نقش را در غالب یک نمایشنامه­ ایفا می­کنند. «روح الله همتی» کارگردان این تئاتر است و تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط با این کودکان و همچنین، تشویق آنها به رابطه با همدیگر و محیط اطراف به کار می­گیرد.

به جز صحنه­ های تمرین و اجرای نمایشنامه، صحنه­ هایی از زندگی شخصی کودکان در میان خانواده و جامعه نیز نشان داده می­شود. بدین ترتیب، روند تغییر رفتار و زندگی این کودکان در طول 3 الی 4 ماه برگزاری این پروژه به تصویر کشیده می­شود.

مفاهیم اصلی

دو مفهوم اصلی در مستند ماسک خنثی مورد تاکید هستند:

الف. برقراری ارتباط:

به جز ضعف کودکان اوتیستیک در این مساله، وضعیت فعلی جامعه ایران نیز به شدت نشان دهنده خلا ارتباطی میان شهروندان است. بنابراین تلاش برای اصلاح رفتار این کودکان، وجهی نمادین هم از تلاش برای بهبود وضعیت جامعه دارد. هر چند، خود فیلم تلاشی برای برجسته کردن جنبه اجتماعی ­اش ندارد، اما مخاطب فیلم احتمالا این تفسیر را خواهد داشت.

ب. تلاش و جنگیدن برای هدف:

کودکان اوتیستیک، از جایی به بعد، خود نیز مصرانه تلاش برای تغییر را آغاز خواهند کرد. از این نقطه از داستان است که هم جذابیت دراماتیک و هم بعد آموزشی فیلم عمق پیدا می­کند.

روح الله نیز، با توجه به زندگی شخصی ­اش، بسیار به موفقیت در این پروژه دانشگاهی نیاز دارد. تلاش و پشتکار وی برای به سرانجام رساندن تئاتر درمانی، همذات پنداری گیرایی برای مخاطب ایجاد می­نماید.

معرفی کارگردان

علی فیضی، کارگردان این مستند است. او دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد سینما در دانشگاه هنر است.

او مدتها در زمینه مستند مطالعه و پژوهش داشته و  سه سال پیش، مستندی بنام «من نیز فرزند آدمم» پیرامون تعزیه و ظرفیت دراماتیک این نمایش کهن ساخته است.

وی همچنین، چند فیلم کوتاه داستانی از جمله: «خاطره» و «فیلمی از بهترین روز زندگی» را در کارنامه خود دارد.

اما مدتی است که تمام زمان خود را صرف تحقیقات و پیش تولید مستند «ماسک خنثی» کرده است.

برای تماس با منو کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه، می­توانید ایمیل بزنید:

[email protected]

بودجه مورد نیاز: 22 میلیون تومان

مدت زمان فیلمبرداری: 3 الی 4 ماه

64 درصد کرایه تجهیزات و عوامل

9 درصد پاداش به حامیان

9درصد کارمزد حامیجو

18درصد مرحله پس تولید

پاداش­هایی که به حامیان هدیه می­شود:

اگر کسی از خانواده ­های درگیر با مساله اوتیسم هر میزان کمک کند، می­تواند سر تمرینات تئاتر درمانی حضور یابد. بودن سر صحنه باعث آشنایی بیشتر با اهداف علمی و پژوهشی پروژه شده و به پدرمادرها در تشویق فرزند اوتیسمی به برقراری ارتباط کمک می­کند.

و همچنین لیست پاداش هایی که در سمت چپ این صفحه قرار گرفته را مشاهده نمایید.

برای مطالعه پروپوزال و پرونده کامل این مستند، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پروپوزال مستند ماسک خنثی


  علی فیضی

  علی فیضی، هستم دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد سینما در دانشگاه هنر مدتها در زمینه مستند مطالعه و پژوهش داشتم و سه سال پیش، مستندی بنام «من نیز فرزند آدمم» پیرامون تعزیه و ظرفیت دراماتیک این نمایش کهن را ساختم

  ۲ نظر

  1. افسرسادات گلخنی
   5 ماه قبل

   با سلام ضمن خسته نباشید به عوامل اثرگذار این مستند ،امیدوارم پس از اکران عمومی ،شاهد تغییر رفتار جامعه در مقابل کودکانی که در طیف قرار دارند و خانواده ی معزز آنها باشیم.

   • admin
    5 ماه قبل

    سلام دوست گرامی
    متاسفانه این پروژه موفق نشد سرمایه مورد نیاز خودش را جذب کنه. بنابراین تولید نخواهد شد. و یا شاید در صورت تامین سرمایه از روش های دیگر موفق به تولید بشود.

    انتظار مشارکت از خیل عظیمی از مردم عزیزمان را داشتیم . که متاسفانه علی رغم تلاشهای زیاد صاحب پروژه حاصل نشد.

    امیدواریم در پروژه های آتی همراه ما باشید
    پایدار باشید

  نظر دهید

  نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.