حامی جو در شبکه های اجتماعی

مستند زخم، سودای خوانندگی پسری ۱۷ ساله

در باره پروژه

درباره‌ی کارگردان‌ها


سیاوش جمالی و عطا مهراد


سیاوش جمالی و عطا مهراد از مستندسازان جوان کشورمان هستند. هر دو فعالیت هنری خود را در تئاتر و در زمینه‌ی بازیگری آغاز کردند. سیاوش جمالی کار خود را از سال 1382 شروع کرد و در سال‌های 1385 و 1386 دو نمایش "عشق آباد" و "مجلس ضربت زدن" را در تبریز کارگردانی نمود. عطا مهراد نیز از سال 1385 وارد تئاتر شد و در سال‌های 1386 و 1387 دو نمایشنامه "ایهام" و "اینجا لب خط" را نویسندگی و کارگردانی کرد.


این دو کارگردان جوان از سال 1392 شروع به فعالیت در فیلمسازی نموده‌اند که حاصل این فعالیت‌ها چند فیلم کوتاه از جمله فیلم "اینجا یک کارخانه نیست!" می باشد. این فیلم با همکاری هر دو کارگردان ساخته شده است. بیشتر کارهای فیلمسازی جمالی و مهراد به صورت مشترک انجام می‌شود.سیاوش جمالی


درباره‌ی پروژه


فیلم مستند "زخم" در مورد پسر 17 ساله‌ای به نام میثم است که در محله‌ی دروازه غار تهران زندگی می‌کند و سودای خواننده شدن در سر دارد. در این فیلم تلاش‌های او را برای رسیدن به هدفش می‌بینیم و انگیزه‌های اصلی او برای خواننده شدن را ریشه‌یابی می‌کنیم. راوی این فیلم خود میثم است. میثم روایت زندگی خود در دروازه غار را به ما می‌گوید و ما را با دنیای خود و آرزوهایش آشنا می کند. ما با او و مشکلاتش برای خواننده شدن همراه می‌شویم، تا ببینیم آیا او می تواند به آرزوی خود برسد؟


IMG_0235-1


سیاوش جمالی و عطا مهراد در مستند زخمه تلاش کرده‌اند تا بخشی از شهر تهران را که تا امروز کمتر دیده شده و مورد توجه بوده است، به تصویر بکشند و روایت تازه‌ای از زندگی مردم جنوب شهر را به مخاطب ارائه دهند.


در حال حاضر پروژه در مرحله ی production بوده و برای تولید و پس از تولید حداقل به 10 میلیون تومان سرمایه نیاز است. حمایت های شما می تواند به سرانجام رسیدن این پروژه را تسریع بخشد، در غیر این صورت باید راهکار دیگری را برای جذب سرمایه و ادامه ی تولید این فیلم پیدا کرد که اصولا کار بسیار دشواری می باشد.


IMG_0205-1


درباره‌ی میثم


میثم نوجوانی است که دوست دارد مشکلات اجتماعی‌ای که به طور روزمره با آن‌ها مواجه است را بیان کند. دلش می‌خواهد امکانات بیشتری در اختیار داشته باشد تا بتواند با دست بازتری کار کند و کارش را با کیفیت مناسب‌تری ارائه دهد. اما در عین حال تسلیم کمبود امکانات نمی‌شود و برای بهبود شرایط اجتماعش تلاش می‌کند. چرا که معتقد است راه درستی را انتخاب کرده. میثم  می‌خواهد منجی باشد.


قدردانی


سیاوش جمالی و عطا مهراد جهت قدردانی از حمایت شما از این اثر، هدایایی را در نظر گرفته‌اند: پوستر فیلم، قطعات موسیقی فیلم که توسط میثم تهیه شده‌اند، دعوت به حضور در اکران خصوصی فیلم و تشکر در عنوان‌بندی فیلم بخشی از این هدایا هستند. برای اطلاع دقیق‌تر از هدایا می‌توانید به بخش حمایت بروید.


  عطا مهراد

  سیاوش جمالی

  فیلم مستند "فریاد رو به باد" مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. این فیلم مستند 62 دقیقه ای که برنده تندیس بهترین فیلم نیمه بلند بخش مسابقه بین الملل جشنواره سینماحقیقت شده است، روز دوشنبه 16 اردیبهشت 98 به نمایش عمومی در می آید و سپس با حضور "عطا مهراد" و "سیاوش جمالی" (کارگردانان این مستند)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم ها) و پیروز کلانتری (منتقد میهمان)، مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

  این فیلم مستند، راوی داستان میثم، دانش آموز در دوران بلوغی است که ساکن بخشی از تهران که تا امروز کمتر دیده شده، دروازه غار، است. میثم میخواهد جاودانه باشد و باور دارد که رسالتش "بیان کردن" است. این نوجوان، در مسیری که می پیماید با مشکلات زیادی از جمله مخالفت والدین، نداشتن حمایت مالی و کمبود امکانات و … مواجه است و همه این مشکلات به عنوان مانعی برای ارائه کار با کیفیت مناسب هستند. میثم، سودای خوانندگی در سر دارد…

  این مستند که با نام "زخم"، موفق به تامین 39% از بودجه موردنیازش در حامی جو شده است و پس از اتمام پروژه، دو کارگردان این مستند، مراحل ساخت فیلم را با نام "فریاد رو به باد" دنبال کرده و امروز، این مستند به مرحله نقد و بررسی رسیده است.

  عموم علاقه مندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن، می توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه 16 اردیبهشت ماه به کانون فیلم "سینماحقیقت" واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مراجعه کنند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

  shaw-02

  تولید مستند زخم به پایان رسید و اکنون با نام فریاد رو به باد در دوازدهمین جشنواره بین المللی مستند جشنواره حقیقت شرکت نموده است، برای نخستین بار به اکران در می آید.

  زخم، سودای خوانندگی پسری 17 ساله

  عطا مهراد و سیاوش جمالی در کنار تهیه و کارگردانی این اثر مستند، تدوینگر فیلم هم بوده‌اند؛ ضمن اینکه به ترتیب فیلمبرداری و صدابرداری این پروژه را نیز برعهده داشته‌اند. از دیگر عوامل «فریاد رو به باد» می‌توان به حسن مهدوی (صداگذار)، افشین عزیزی (آهنگساز) و مسعود شکرنیا (عکاس) اشاره کرد..

  زمان های اکران :

  اکران اول: یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷ / ساعت ۱۶ /سالن ۴/پردیس چهارسو

  اکران دوم: پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷ / ساعت ۲۰ /سالن ۶/پردیس چهارسو

  حضور برای عموم آزاد و رایگان است

   پوستر این مستند منتخب مسابقه ملی و بین الملل سینما حقیقت شد.

  نظر دهید

  نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.