حامی جو در شبکه های اجتماعی

مستند در جستجوی فریده – کوروش عطائی و آزاده موسوی

105,050,000 ریال
جذب شده از 100,000,000 ریال
96حامی
تمام شده در
۱۰
شهریور
۱۳۹۴
 
"در جستجوی فریده" فیلم مستندی بلند، درباره دختری است در آستانه‌ی چهل‌ سالگی به نام فریده، که در کودکی توسط زوجی هلندی از ایران به فرزندخواندگی گرفته شده است.
انتخاب پاداش
50,000 ریال
تشکر حامی جو
150,000 ریال
تشکر کارگردانان + ذکر نام در شبکه های اجتماعی
300,000 ریال
ذکر نام در شبکه های اجتماعی + کارت پستال دیجیتالی + مجموعه ای از عکس های فیلم
500,000 ریال
ذکر نام در شبکه های اجتماعی + کارت پستال دیجیتالی + مجموعه ای از عکس های فیلم + لینک آنلاین تماشای فیلم
1,000,000 ریال
پوستر امضا شده + دی وی دی فیلم + لینک تماشای آنلاین + کارت پستال دیجیتالی + تشکر ویژه در شبکه های اجتماعی
2,500,000 ریال
تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + دی وی دی فیلم «از ایران،یک جدایی» + پوستر امضا شده + تشکر ویژه در شبکه های اجتماعی
5,000,000 ریال
دعوت به نمایش خصوصی و تشکر از شما به عنوان حامی+ تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + دی وی دی فیلم «از ایران،یک جدایی»
10,000,000 ریال
دعوت به نمایش خصوصی و تشکر از شما به عنوان حامی+ تشکر در تیتراژ پایانی + دی وی دی فیلم + دی وی دی فیلم «از ایران،یک جدایی» + مجموعه ای از 10 مستند برتر دنیا که جایزه اسکار دریافت کرده اند
15,000,000 ریال
دعوت به نمایش خصوصی و صرف شام با کارگردان‌ها + تشکر ویژه در تیتراژ پایانی + ذکر نام شما در وبسایت IMDB + دی وی دی فیلم + دی وی دی فیلم «از ایران،یک جدایی»
30,000,000 ریال
ذکر نام شما یا شرکتتان در تیتراژ به عنوان حامی فیلم + ذکر نام در شبکه های اجتماعی و وبسایت IMDB + دعوت به نمایش خصوصی با یک همراه + صرف شام با کارگردان‌ها یا دو شب اقامت در شهر مشهد به هزینه کارگردان ها
محدود: 0 از 5 حمایت شده

در باره پروژه

پاداش ویژه


اگر پاداش ویژه زیر نظر شما را جلب کرد، با ما تماس بگیرید. فراموش نکنید که این پاداش فقط به 2 نفر تعلق می گیرد.


50000000 ریال


شما می توانید میهمان اولین نمایش این فیلم به همراه کارگردان‌ها در شهر آمستردام در کشور هلند باشید! دعوتنامه به همراه دوشب اقامت در آمستردام برای شما فراهم خواهد بود و همچنین نام شما در تیتراژ فیلم به عنوان «سرمایه گذار» قید خواهد شد! همچنین در تمام صفحات مجازی فیلم و در وبسایت IMDB ! ما، بسیار بسیار بسیار از شما سپاسگزاریم!


یادداشت کارگردان ها: نقطه‌ي آغاز


تیتر روزنامه خلاصه و گویا بود و البته کنجکاوی برانگیز: "دختری هلندی به دنبال خانواده ی واقعی اش در ایران می گردد."


متن خبر را تا انتها خواندیم. اولین بار نبود که می شنیدیم فرزندخوانده ای به دنبال پدر و مادر خونی اش می گردد، اما چیزی در قصه ی زندگی این دختر وجود داشت، که باعث شده بود این خبر کوتاه روزنامه، تا چند روز بعد هم رهایمان نکند و هر چه بیشتر درباره اش حرف می زدیم و به آن فکر می کردیم، بیشتر مطمئن می شدیم که قصه ی فیلم جدیدمان را یافته ایم.


چهل سال از روزی که فریده ی شش ماهه، از شیرخوارگاه تهران به فرزندی گرفته شده گذشته بود و او هرگز به کشور زادگاهش برنگشته بود. حتی برای یک سفر چند روزه. اولین سؤال ها در ذهن مان شکل گرفت. چرا؟


وبلاگش را پیدا کردیم و غرق خواندن یادداشت های روزمره اش شدیم. نوشته هایی دلنشین و پراحساس و در عین حال پر از درد و دغدغه. نوشته هایی که در دل خود سؤالهای بسیاری داشتند: پدر و مادر واقعی من کیستند؟ آنهایی که مرا بدنیا آورنده اند و یا آنهایی که مرا بزرگ کرده اند؟ وطن من کجاست؟ جایی که در آن زندگی می کنم و یا جایی که در آن بدنیا آمده ام؟ ظاهر من شبیه چه کسی در این جهان است؟ من به کجا تعلق دارم؟ و... سؤاالهایی که در پس آنها، یک مسئله ی اساسی پررنگ بود: بحران هویت.


با او تماس گرفتیم و دیدارهای مجازی ما با هم آغاز شد. ساعت ها گفت و گو کردیم و او از انگیزه و اشتیاقش برای جستجویش گفت. از اینکه در مسیر این جستجو به دنبال خودش می گردد و احساس می کند شخصیتش بدون انجام آن کامل نیست. از رابطه ی سردش با پدر و مادر خوانده اش گفت و از اشتیاق دیدن زادگاهش، ایران.


هر چه او را بیشتر شناختیم، بیشتر به ویژگی های منحصر بفردی پی بردیم که قصه ی او را از قصه ی سایر فرزندخوانده هایی که تا به آنروز شنیده بودیم جدا می کرد و به نظر ما بستری جذاب برای ساخت یک فیلم مستند است. فیلمی که ساخته شدن آن امروز، بدون کمک شما ممکن نیست... قدردان محبت شما خواهیم بود. قطعاً!


درباره پروژه:


"در جستجوی فریده" فیلم مستندی بلند، درباره دختری است در آستانه‌ی چهل سالگی به نام فریده، که در کودکی توسط زوجی هلندی از ایران به فرزندخواندگی گرفته شده است. او مدتی است علی‌رغم مخالفت والدینش جستجویی را برای یافتن پدر و مادر خونی‌اش آغاز کرده و تصمیم دارد برای اولین بار به زادگاهش ایران سفر کند...


facebook , twitter , instagram


faride


گذشته ی داستان:


در تیرماه سال 1355، نوزاد دختری توسط یکی از نگهبانان حرم امام رضا، در یکی از صحن‌های حرم، پیدا می‌شود. چند ساعتی ‌می‌گذرد، و بعد از اینکه کسی به سراغ بچه نمی‌آید، نگهبانان او را به شیرخوارگاه مشهد منتقل می‌کنند. در شیرخوارگاه، نام این دختر را «فریده» می‌گذارند و بعد از چند ماه، او را به شیرخوارگاه بین المللی تهران منتقل می‌کنند.


چند روز بعد، زوجی هلندی، به نام آقا و خانم کونینگ (Koning)، که صاحب فرزند نمی‌شوند، به ایران می‌آیند تا کودکی را از ایران به فرزندی بگیرند. آنها به شیرخوارگاه تهران می‌روند و ازمیان بچه‌ها، فریده را انتخاب می‌کنند و او را همراه خود به هلند می‌برند. و فریده، که تا آن روز تقریباً 16 ماهه بوده، زندگی جدیدش را با این خانواده شروع می‌کند.


۱


فریده و مادر هلندی اش در شیرخوارگاه تهران- 1355


چند ماه بعد، مادر فریده، در کمال ناباوری، باردار می‌شود و فرزند پسری را بدنیا می‌آورد. و فریده دارای یک برادر هلندی می‌شود. و در پنج سالگی‌اش، مادر فریده این حقیقت را که او فرزندشان نیست و آنها او را از ایران، به فرزندی گرفته‌اند، به او می‌گوید.


۲


فریده و برادر هلندی اش، رائول


حقیقتی که در آن روزهای کودکی، اهمیت زیادی برای فریده نداشته، اما هرچقدر که زمان می‌گذرد و او بزرگتر می‌شود و به مدرسه می‌رود، کم‌کم پی به تفاوتهای ظاهری‌اش با بچه‌های دیگر می‌برد و خود را میان آنها غریبه می‌بیند و بیشتر کنجکاو یافتن هویت واقعی خود می‌گردد. او همیشه اخبار و اتفاقات راجع به ایران را پیگیری می‌کند و آرزوی پیدا کردن خانواده‌ی خونی‌اش، و سفر به ایران را در دل داشته است.


اکنون، فریده 40 ساله است و مدتی است که جستجوی خود را برای یافتن والدین خونی‌اش بطور جدی شروع کرده است. او در وبلاگش بطور مداوم، درباره‌ی روند جستجویش می‌نویسد و دوبار مقاله‌ای درباره‌ی او در ایران در روزنامه‌ی محلی مشهد چاپ شده است که موجب پیدا شدن مردی به نام علی اکبر گردیده که مدعی است فریده دختر اوست . فریده قصد دارد برای اولین بار، به ایران سفر کند و و با این مرد آزمایش DNA انجام دهد ....


mash,had


آگهی چاپ شده درباره فریده در روزنامه خراسان


درباره‌ي کارگردان ها:


azade korosh


آزاده موسوی و کورش عطائی هردو فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده‌ی سینماتئاتر دانشگاه هنر تهران هستند. هر دوی آنها در طول دوران تحصیل، به فعالیت در زمینه دستیاری کارگردان در پروژه های سینمایی و تلویزیونی مشغول شدند و دو فیلم کوتاه داستانی و مستند نیز کارگردانی کردند. در سال 1392 با همکاری یکدیگر، فیلم مستند نیمه بلند « از ایران، یک جدایی» را ساختند که موفق به حضور در جشنواره های داخلی و خارجی متعددی شد و در گروه سینمایی هنروتجربه نیز به اکران عمومی درآمد. از افتخارات و حضورهای جهانی این فیلم می توان به موارد زیر اشاره کرد: • برنده جایزه ویژه‌ي دبیر جشنواره از هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت.1392

 • نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند اجتماعی از هفتمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت.1392

 • حضور در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم وزول فرانسه 2014

 • حضور در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلمهای مستند الجزیره، قطر 2014

 • حضور در جشنواره بین المللی فیلمهای مستند کپنهاگ(CPH:DOX)، دانمارک- 2014

 • حضور در جشنواره بین المللی فیلمهای مستند اکراین - 2014

 • حضور در جشنواره فیلمهای ایرانی کلن آلمان - 2014

 • حضور در جشنواره بین المللی فیلم گرانادا، اسپانیا- 2015

 • پخش شده از شبکه‌های تلویزیونی:


Cine+(France)، Channel4(UK)، DR TV(Denmark)، Ceska TV(Czech Republic)


و ...


 


عزیزانی که ساکن خارج از ایران هستند و تمایل به حمایت ارزی از این پروژه دارند، می توانند از طریق لینک زیر اقدام به حمایت نمایند:


Cinecrowd


  هیچ عضوی برای اعضای تیم این پروژه ثبت نشده است!

  مستند در جستجوی فریده پروژه موفق حامی جو نماینده ایران برای اسکار 2020 هیأت معرفی نماینده سینمای ایران برای جوایز اسکار ، برای نخستین بار یک فیلم مستند را به عنوان نماینده ایران برای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان انتخاب کرد و بدین ترتیب مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کورش عطایی نماینده ایران در اسکار 2020 شد؛

  لازم به ذکر است در فهرست اولیه نیز فیلم های مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)، بمب، یک عاشقانه (پیمان معادی)، سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)، آشغال‌های دوست داشتنی (محسن امیر یوسفی)، قصر شیرین (رضا میرکریمی)، در جستجوی فریده (آزاده موسوی و کوروش عطایی)، عرق سرد (سهیل بیرقی)، متری شش و نیم (سعید روستایی)، سرخ پوست (نیما جاویدی) و شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار) قرار داشته‌اند.
  مستند "در جستجوی فریده" پرمخاطب ترین و پرفروش ترین فیلم بین فیلم های اکران شده از سال ۹۳ تاکنون شده است. این فیلم مستند بلند، موفق به دریافت جوایز متعددی شده و همچنین پرمخاطب ترین مستند گروه هنر و تجربه شناخته شده است.

  "در جستجوی فریده" به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطائی در پلتفرم حامی جو موفق به جذب ۱۰۵.۵٪ از سرمایه موردنیاز خود شد و در ۱۰ شهریور ۹۴ با اتمام کمپینش در حامی جو، مراحل بعدی ساخت این مستند پیش گرفته شد.

  این فیلم، بیشترین فروش سال ۹۷ را با عدد ۱۴۰۳۸۳۶۹۸ به خود اختصاص داده است و بنا به گفته خانم رخشان بنی اعتماد، این مستند یک سر و گردن بالاتر از بسیاری از آثار سینمایی بر پرده بود.

  از تک تک حامیانی که این فیلم مستند را به این مرحله از موفقیت رسانده اند، سپاسگزاریم. بدون شک وجود این حامیان است که به تحقق رویاهای هنرمندان می انجامد.

  نیک اندیشان شمایید.


  مستند "در جستجوی فریده" جایزه بخش "ابشریت در سینما" و همچنین جایزه ۱۵۰۰۰ روبلی را از آن خود کرد. این مستند در پانزدهمین جشنواره بین المللی سینمای مسلمانان در کازان (قازان) روسیه، موفق به دریافت این جوایز شد. جشنواره بین المللی سینمای مسلمانان، با هدف گسترش بین المللی صلح، گذشت، مدارا و بیان شیوه های نو برای ایجاد گفتمان بین ملت ها با استفاده از هنر هفتم، برگزار می شود و شعار آن، " از طریق گفتگوی فرهنگ ها، به سوی فرهنگ گفتگو" می باشد.


  از دیگر خبرهای موفقیت این مستند :


  هنرمندانی چون رخشان بنی اعتماد، گلاب آدینه و شیرین بینا در اکران مردمی که در سینما فرهنگ برگزار شد، حضور یافتند

  ----------------------------

  «در جستجوی فریده» در بخش مسابقه ملی فیلم‌های بلند جشنواره سینماحقیقت به نمایش درمی‌آید.

  لینک

  ———————————————————————————————————————–

  پوستر مستند در جستجوی فریدهرونمایی شد.

  طراح: علی باقری

  لینک

  ———————————————————————————————————————–

  علی باقری طراح پوستر مستند «در جستجوی فریده» در گفتگوی کوتاهی اظهار کرد: در جستجوی فریده فیلمی است که بعد از دیدنش به وجد آمدم و خوشحالم که کارگردانان این اثر مستند، طراحی پوستر فیلم را به من سپردند. برای طراحی این کار چندین اتود مختلف را پرورش دادم و در نهایت به این شیوه‌ی ارائه رسیدم که خوشبختانه دوستان فیلمساز پوستر را پسندیدند و از نتیجه کار راضی بودند.

  لینک

  —————————————————————————————————————————————————

  «در جستجوی فریده» به بخش مسابقه بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» راه یافت.

  لینک

  نمایش‌های «در جستجوی فریده» در جشنواره سینماحقیقت:

  چهارشنبه ۲۲ آذر، ساعت ۲۱ پردیس سینمایی چارسو، سالن شماره ۱ 

  جمعه ۲۴ آذر، ساعت ۱۵:۳۰ پردیس سینمایی چارسو، سالن شماره ۵

  استقبال تماشاگران از اولین نمایش #در_جستجوی_فریده در جشنواره #سینماحقیقت

  نمایش بعدی این فیلم جمعه ۲۴ آذر ساعت ۱۵ در سالن ۵خواهد بود

  ———————————————————————————————————————————————–

  نقدی از سحر عصرآزاد بر فیلم مستند « در جستجوی فریده »

  لینک

  ———————————————————————————————————————————————–

  در جستجوی فریده؛ گرم و به اندازه

  کیوان کثیریان

  تم محوری در جستجوی فریدههویت است. هویت و ریشه گمشده یک انسان که از کودکی توسط خانواده اش سر راه گداشته شده، خانواده‌ای دیگر او را به خارج از ایران برده‌اند و حالا پس از سال‌ها پدرومادرش را می‌جوید. قصه‌ای آشنا و نه‌چندان تازه.

  اما دوکارگردان این فیلم این تم آشنا و البته دراماتیک را با پرداختی تازه به فیلمی جذاب و دیدنی تبدیل کرده‌اند

  شاید مهم ترین ویژگی فیلم به اندازه بودن آن است. فیلم با توجه به موضوعش این پتانسیل را داشت که یکسره اشک‌انگیز شود و این موقعیت پیچیده و بغرنج عاطفی را دستمایه تاثیرگذاری آنی بر تماشاگرش کند. اما دوربینی که در تمام لحظات همراه شخصیت اصلی‌اش شده، در حین روند جستجو، تلاش می‌کند مسحور موقعیت تراژیک او نشود و در این همراهی به تحلیل نامحسوس جوانب ماجرا نیز بی‌توجه نباشد.

  فیلم به اندازه احساساتی می‌شود و به اندازه طنازی می‌کند و در همه احوال سعی می‌کند از موضوع اصلی کمترین فاصله ممکن را داشته باشد و تمرکزش را لحظه‌ای از دست ندهد.

  خانواده‌هایی که امکان دارد خانواده واقعی فریده باشند همگی سنتی و از طبقه فرودست هستند با فرهنگی که کاملا با شرایط اجتماعی و فرهنگی که فریده تمام عمرش را در آن زیست کرده تفاوت دارد. انگار این آدم‌ها از سیاره ای دیگرند و فریده در عین فاصله بعیدی که با آنها دارد شاید یکی از همانها باشد. تاثیر محیط شرایط زیستی و فرهنگی ان‌قدر هست که این دو نتوانند به هیچ وجه مسترکی برسند اما پای حس و عاطفه و هویت که به میان می‌آید، مرزها و تئوری‌ها و محدویت زبان در هم می‌شکند و احساس تعلق و  کار خودش را می‌کند.

  رابطه مثبتی که فریده با خانواده‌ها می‌گیرد و روندی که فیلم طی می‌کند، این زمینه را فراهم می‌آورد که احساس کنیم شاید اینکه کدام خانواده برنده این ماجرایت دیگر در درجه اول اهمیت نباشد. آنچه اهمیت دارد این است که فریده این آمادگی را دارد که خانواده‌ای را که او را سر راه گذاشته‌اند درک کند و ببخشد.

  به بهانه حضور فریده با خانواده‌هایی مواجه می‌شویم که همگی درهم شکسته و پریشانند، از فقر و اعتیاد صدمات جدی خورده‌اند و حالا پس از گذر سال‌ها شاید به فریده به چشم یک فرشته نجات از یک سیاره دیگر نگاه می‌کنند. که با ورود او شکل بی‌تناسب و درهم ریخته خانواده‌شان را ترمیم کنند.

  لحظات امیدواری فریده و خانواده‌ها در فیلم لحظات زیبایی است و فرازهای شکستن امید، دقایق نفسگیر و متاثر کننده‌ای. اما آنچه فیلم را متمایز می‌کند، نگاه فریده و البته خود فیلمسازان به ماجراست

  فریده خانواده‌اش را پیدا کند یا نکند، سرزمین مادری‌اش را یافته و احساس تعلق و یافتن ریشه، پشت او را گرم کرده. به اعتراف خودش دیگر آن آدم تک افتاده و تنهای ابتدای فیلم نیست. او با محیط اطرافش به صلح و آشتی رسیده و حالا دیگر هویت واقعی‌اش را یافته است.

  در جستجوی فریدهفیلمی خوش ساخت، گرم و همدلی برانگیز است و یک گام بزرگ به پیش برای کارگردانان خوش آتیه‌اش آزاده موسوی و کورش عطایی که پیشتر نیز با از ایران یک جداییاستعداد خود را به رخ کشیده‌بودند.   

  ————————————————————————————————————————————————–

  #در_جستجوی_فریده در هفت رشته نامزد دریافت جایزه از #سینماحقیقت شد:

  *بهترین فیلم 

  *بهترین کارگردانی

  *بهترین فیلمبرداری 

  *بهترین تدوین 

  *بهترین صدابرداری 

  *بهترین صداگذاری 

  *بهترین موسیقی 

  ————————————————————————————————————————————————–

  «در جستجوی فریده» و «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با ۷ عنوان نامزدی در صدر

  نامزدهای دریافت جایزه از جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شدند.

  لینک

  ————————————————————————————————————————————————-

  نشست فیلم در جشنواره سینما حقیقت :

  سفر فریده به ایران برای یافتن هویت خویش بود

  در نشست فیلم، کورش عطایی کارگردانان مستند «در جستجوی فریده» گفت: تقریبا چهارسال پیش گزارشی را در روزنامه خواندیم درباره دختری که پس از چهل سال می‌خواهد به ایران بیاید و دنبال خانواده‌اش بگردد. از طریق یک خبرنگار هلندی توانستیم فریده را پیدا کنیم و بعد از آشنایی با او اعلام کردیم به‌عنوان مستندساز دوست داریم در این مسیر همراهت باشیم.

  توضیحات تکمیلی در:

  لینک

  ————————————————————————————————————————————————–

  #در_جستجوی_فریده نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم هنروتجربه از جشنواره سینماحقیقت شد. توضیحات تکمیلی در :

  لینکاعلام-نامزدهای-هنروتجربه-در-جشنوار

  ————————————————————————————————————————————————–

  کمدی به سبک ایرانی. درباره مستند در جستجوی فریده. ساخته آزاده موسوی. کوروش عطایی. یادداشتی از شهرام لشرف ابیانه

  در جستجوی فریده بهترین فیلم این دوره جشنواره مستند سینما حقیقت است. حرفم را تصحیح میکنم. یکی از درخشان ترین فیلم های این سال هاست. باید بگویم آینه تمام نمایی از زندگی ایرانی است. فیلمی است زنده و سرپا که زیر و بالای فرهنگ و زندگی ایرانی را با همه تناقضات و شادی ها و غم هایش نشان داده

  فیلمی که همزمان تو را میخنداند و در لحظات ملودراماتیکش به گریه وامیدارد. روایتی طنازانه و سرخوشانه به سبک کمدی های دهه ۶۰ پیترو جرمی از دختری ایرانی که بعد سال ها از اروپا به ایران بازگشته برای پیدا کردن خانواده اش. یک کمدی ملودرام با شکل و شمایلی مستند به سبک ایرانی

  چیزی که آزاده موسوی و کوروش عطایی در مستند جذاب وپرمخاطب شان روایت میکنند را با این قدرت و سرزندگی نمیتوان در سینمای داستانگو گفت. آن ها زندگی و فرهنگ ایرانی را وارد بازی فیلم خود کردهاند. دوربین آن ها تیزبینانه لحظات کمیابی از زندگی به سبک ایرانی را ثبت میکند. خودتان را در فیلم خواهید دید و علائق و روحیات و آنچه از شما یک ایرانی ساخته

  این مستندی پروپاگاندا در تبلیغ فرهنگ ایرانی نیست. شما را برای دقایقی مهمان این شیوه زندگی میکند. باید حس و حال زندگی ایرانی را شناخت تا ابن طور بی واسطه به دل این زندگی زد و از آن تصاویری به یادماندنی گرفت که شاید تا سال ها بعد در کادر دورببن هیچ فیلمسازی رویت نشود.  

  از اینها که بگذریم مستند تماشاگر پسند در جستجوی فریده یکی از بهترین فیلمبرداری و تدوین های سال های اخیر سینمای ایران را دارد. ریتم فیلم برای همین این اندازه جذاب و گیرا درآمده و لحظه ای تماشاگر را رها نمیکند.  فیلمی پویا و پرتحرک گه شوکی به بدنه خواب رفته جشنواره مستند حقیقت داد

  در جستجوی فریده را به خاطر بسپارید. اتفاق مهم این روزهای سینمای ایران است. اگر مسوولین سینمایی خوش سلیقه گی به خرج دهند نامش را شاید در لیست نامزدها نهایی سال آینده سینمای ایران برای جایزه اسکار ببینید و انصافا در صورت چنین اتفاقی چه شانس بالایی هم برای درخشش در  آنسوی مرزها خواهد داشت.

  روزنامه همشهری،  ۲۶ آذر ۹۶

  —————————————————————————————————————————————————

  #در_جستجوی_فریده برنده جوایز بهترین فیلم هنروتجربه  ، بهترین تدوین، بهترین موسیقی و جایزه ویژه دبیر جشنواره از یازدهمین جشنواره سینماحقیقت شد.


  ———————————————————————————————————

  گفتگو با روزنامه شرق- شنبه ۲ دی‌ماه ۱۳۹۶

  ———————————————————————————————————————————————-

  مصاحبه فریده با تهران تایمز

  لینک

  ———————————————————————————————————————————————

  در جستجوی فریدهدر جشن تصویرسال نمایش ویژه خواهد داشت

  پنج شنبه(فردا)؛ سوم اسفند؛ ساعت ۱۶؛ تالار ناصری خانه هنرمندان.

  * ورود برای عموم آزاد است*

  ————————————————————————————————————————————————–

  نمایش‌های «در جستجوی فریده» در جشنواره جهانی فیلم فجر.

  خرید از سینماتیکت:

  لینک

  عضویت در باشگاه جشنواره:

  لینک

  ————————————————————————————————————————————————-

  نمایش «در جستجوی فریده» در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی:

  نمایش فیلم + نشست نقد و گفت‌وگو

  منتقد مهمان: مصطفی جلالی‌فخر

  یک‌شنبه، شش خرداد 

  ساعت پنج بعدازظهر

  تهران، سیدخندان، ابتدای سهروردی شمالی، میدان پالیزی (شهید قندی)، کنار بانک مسکن، مرکز گسترش سینمای مستند

  ورود برای تمام علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.

   ————————————————————————–

  «در جستجوی فریده» پروژه موفق #حامی_جو در هفت رشته نامزد دریافت جایزه از دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شد:

  لینک منبع خبر:

  آزاده موسوی و کووش عطائی برای بهترین فیلم.

  آزاده موسوی و کووش عطائی برای بهترین کارگردانی.

  محمد حدادی برای بهترین فیلمبرداری.

  حمید نجفی‌راد برای بهترین تدوین.

  حسن شبانکاره برای بهترین صدابرداری.

  انسیه ملکی برای بهترین صداگذاری.

  افشین عزیزی برای بهترین موسیقی.

  همچنین «در جستجوی فریده» نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم مستند در جشن بزرگ خانه سینمای ایران است.

  که در پایان موفق به دریافت جایزه بهترین صداگذاری و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی شد.

  نظر دهید

  نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.