صید – Prey

دسته بندی : انیمیشن


1
1

تامین سرمایه

شروع : 18 آبان 1398
پایان : 18 بهمن 1398

برای مشاهده صحنه های از تولید انیمیشن صید اینجا کلیک کنید

 

                       دام هر بار ماهی آوردی                    ماهی این بار رفت و دام ببرد

                                                                        گلستان سعدی

 

"صید" داستان پیرمردی است که برای صید ماهی، به دریاچه مه گرفته ای وارد می شود، قلابش را به آب می اندازد و بعد از به دام افتادن ماهی و تقلای آن برای آزادی متوجه می شویم که پیرمرد مرده است، و در نهایت پیر مردِ صیاد و ماهی در عالم خیال با هم روبرو می شوند.

یادداشت کارگردان :

انیمیشن صید رو به رویی و نقطه اتصال بین زندگی پویا و پویایی از دست رفته در کالبد سخت شده کهنسالی است ؛ و این رو به رویی در لحظه مرگ شکل می گیرد ، چه مرگ جسمانی و چه مرگ در معنای رهایی و آزادی از قید و بندهای تحمیل شده به انسان امروز . ماهی در فرهنگ های مختلف از جمله ایران ، مظهر زندگی و شادابی است . مرد کهنسال در قصه ی ما با ظاهری سخت شده و هندسی روایت گر انسان امروز است ، هندسه ای که پیرمرد درگیر آن است بیان کننده روزمرگی و فضای خشک و سخت زیست آدم امروز در عصر معاصر و در تقابل با پویایی طبیعتش است .

 

انسانی که صید می کند بی آنکه لحظه ای متوقف شود و تفکر کند . بی آنکه متوجه شویم که این یک چرخه است و همه درگیر آن هستیم ، یعنی صید می شویم و صید می کنیم . همه چیز را در بیرون از خودمان می یابیم و خودمان را همانند یک جعبه خالی فرض می کنیم  و به مرور به خاطر ناکامی های پیاپی در این چرخه سرد و سخت می شویم ، چون عملا قدرت به دست آوردن همه ی آن چیزهایی که در ویترین برای خوشبختی به ما معرفی می کنند را دارا نیستیم و دقیقا در لحظه مرگ در میابیم که هیچ چیز واقعی در بیرون ما نبوده و تنها دارایی مان همان چیزی بوده که در تمام دوران نادیده گرفته شده ، یعنی خود "ما" یا "من". در کودکی همه چیز دور "من" می چرخد و در بزرگسالی دیگر "منی" در میان نیست و ما باید به دور سیستم بچرخیم . مگر اینکه بایستیم و از میان مه سنگین اوهام ، تردیدها و قید و بند های دیکته شده را بشناسیم و  فکری به حال رهایی از آنها بکنیم .

دلیل اهمیت این فیلم برای من :

انیمیشن"صید" اولین تجربه ی من در مسیر کارگردانی و بیان دغدغه هایم در غالب قصه است . این انیمیشن کوتاه ، قصه ای تمثیل وار از مشکلات و گرفتاری های انسان کنونی است . انسانی که به اندازه ی تجربه خودم ، گرفتاری ها و مشکلاتش را لمس می کنم .

 

 

ویدئوی جدید منتشر شده از سلمان اربابون برای دعوت شما به کمپین تامین سرمایه انیمیشن صید را اینجا تماشا کنید

 

عزیزانی که ساکن خارج از ایران هستند و تمایل به حمایت ارزی از این پروژه دارند، می توانند از طریق لینک زیر اقدام به حمایت نمایند: Cinecrowd


تبلیغات 42,000,000 ریال
اصلاح کننده رنگ و نور 20,000,000 ریال
طراحی سه بعدی 20,000,000 ریال
صداگذار 30,000,000 ریال
طراح محیط 138,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 دی 1398
پایان : 01 دی 1399


3
3

ارائه

شروع : 01 اسفند 1399
پایان : 01 اسفند 1400