حامی جو در شبکه های اجتماعی

شیواتیر، بازخوانی و بازی خوانی آرش کمانگیر به روایتی دیگر

در باره پروژه

درباره هیلا صدیقی


هیلا صدیقی متولد سال ۱۳۶۴ در تهران است. در سال 1378 (سال دوم دبیرستان) به عنوان یکی از دو دانش‌آموز منتخب از سطح کشور عضو افتخاری کمیسیون فرهنگی شورای عالی وزارت آموزش و پرورش شد. همچنین به عضویت هیئت مؤسس و شورای مرکزی کانون جوانان همصدا درآمد و به فعالیت فرهنگی و اجتماعی در منطقه شش تهران پرداخت. او به علاوه سردبیر نشریه شهر بچه‌ها شد که در سطح مدارس منطقه ۶ تهران توزیع می‌شد. در تابستان1381، هیلا انجمن فرهنگی ادبی نیستان را تأسیس کرد. او جوان ترین دبیر انجمن فرهنگی - ادبی ایران بود.


هیلا صدیقی در سال ۱۳۸۲ وارد دانشگاه شد و در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی رشته‌ی حقوق است.


در سال ۱۳۸۶، هیلا به کمک دوستانش کانون کیمیاداران جوان را برای حفظ و احیای میراث فرهنگی کشور تأسیس کرد و دبیر آن کانون شد. او در سال ۱۳۸۷ مسئول واحد حقوقی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران شد و در سال ۱۳۸۸ از این سمت استعفا داد.


هیلا صدیقی در بهمن ۱۳۹۰ نمایشگاهی از آثار نقاشی خود برپا کرد و با استقبال وسیع مردم از شهرهای مختلف ایران و چهره‌های هنری و سیاسی مواجه شد. در این نمایشگاه هیلا صدیقی آثار رئال و سورئال خود را به کمک پاستل و اسپری به تصویر کشید.


همچنین ایشان در سال 2012 موفق به دریافت جایزه ی هلمن همت دیدبان حقوق بشر شدند.


در سال ۲۰۱۳ فرشاد علمداری نمایشگاه نقاشی زنان پارسی را در امریکا برگزار کرد. او پرتره هیلا صدیقی را به عنوان یکی از زنان تأثیرگذار در تاریخ معاصر ایران به تصویر کشید. هیلا صدیقی در این باره می‌نویسد: «این ۱۸ تابلوی نقاشی که با قلموی هنرمندانه فرشاد علمداری در بلکلی هالِ واشنگتن به نمایش درآمده، برخی از زنان تاریخ ایران را که تصویری از چهره آنها در دست نیست، با تخیل و الهام نقاش از چهره نزدیکانش به ترسیم آورده... دیدن پرتره خودم در میان این نقاشی‌ها برایم غرورآفرین و افتخارآمیز بود ... کاش لایق باشم»


۱۰۹۵۵۷۰۵_۸۴۶۳۵۴۷۶۵۴۲۷۳۸۸_۶۲۵۱۹۹۶۸۴۷۲۶۷۹۸۹۹۷۵_o


درباره علی مرتضوی فومنی


علی مرتضوی فومنی متولد سوم دی‌ماه 1357 است.


فومنی در سال 1385، عنوان نویسنده برگزیده نخستین جشنواره سراسری نمایش‌نامه‌نویسی کودک و نوجوان ایران را برای نمایش‌نامه‌ی «وای به حال عنکبوتا اگه باد قاصدکا رو خبر کنه» از آن خود کرد. این جشنواره توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شده بود. او همچنین دارای مقام نخست داستان‌نویسی از نخستین جشنواره فرهنگی‌هنری ایرانیان در امارات عربی متحده، دبی، سال 1387 و مقام نخست نمایش‌نامه‌نویسی از جشنواره سراسری نمایش‌نامه‌نویسی «نسخه» برای نمایش‌نامه‌ی «یوسف، یوزف، جوزِپِه» سال 1388 شیراز است.


علی فومنی در سال 1389 موفق به کسب تندیس «حسن مقدم» (مقام نخست نمایش‌نامه‌نویسی دانش‌جویان سراسر کشور) از دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران، مقام نخستِ فیلم‌نامه‌نویسی از جشنواره سراسری فیلم‌نامه‌نویسی، زاهدان و «کِلکِ فیروزه» از جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، برای فیلم‌نامه‌ی «با دُمی به رنگِ ریگ» شد.


فومنی عضو پیوسته کانون نمایش‌نامه‌نویسان ایران (انجمن نمایش‌نامه‌نویسان خانه تئاتر)، انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر و شورای کتاب کودک و مرکز ملی اسیتژ (Assitej) (نمایندگی انجمن بین المللی تئاتر کودک و نوجوان) است.


۱۹۰۲۸۲۵_۲۶۶۲۹۱۷۰۰۲۰۶۳۱۱_۱۳۰۰۸۶۹۰۵۰_n


درباره پروژه


اسطوره‌ها پیوندی دارند با ما که گاه محسوس و ملموس و گاه نامحسوس، زندگی فرهنگی، اجتماعی، حتی هنری ما را زیر سایه‌ی خود می‌گیرند... اسطوره‌ها از هر گروهی که بودند چه از طبقه‌های پایین‌تر و مردمی چه از قشر پهلوانان و جنگاوران و از قشر شاهزادگان، داستانی که با خود سینه به سینه، قرن به قرن تا به امروز در ذهن و کتاب و شعر و داستان‌های مردم یک سرزمین به همراه آورده‌اند، با تمام مبالغه‌ها و تخیلات اما داستان تاریخی همین شهرها و سرزمین‌هایی ست که ما در شکل امروزیشان در آنها زندگی می‌کنیم...


فراز و نشیب‌های تاریخی یک سرزمین، خلق و خوی تاریخی مردم و عناصر مهم حیاتشان همه و همه رد پایی در نمادهای این قصه‌های اسطوره‌ای دارند... و هنرِ جامعه‌ای که از سرمایه‌های تاریخی، اسطوره‌ای و غنای فرهنگی سرزمینش دور بماند، هنری ست که در انزوا خواهد ماند... هنری ست که دیگر جذابیت ویژه‌ی بومی، برای عرضه نخواهد داشت...


ما قدم در این راه گذاشتیم تا با بازخوانی و بازی خوانی داستان آرش کمانگیر ، قصه‌ای که عاطفه و باور چند نسل را به هم پیوند می‌دهد، قصه‌ای که پر از امید و پیروزی و قهرمانی ست، قدمی نو در این راه برداریم... خوانش قصه‌های کهن با سبک و ابزار مدرن... از شما دعوت می‌کنیم تا همراه ما باشید. هنوز هزار و یک قصه‌ی نخوانده داریم. برای ساختن فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی که شخصیت‌های خیالی یا حقیقی‌اش را از ادبیات تاریخی این سرزمین وام بگیرد نیاز به راهی داریم که اگرچه طولانی نیست اما کمی سخت و پرپیچ است... ما هدف را آنجا گذاشته‌ایم، بازخوانی قصه‌هایی که با آن نقاط روشن و مثبت فرهنگ و خوی سرزمینمان را احیا و زنده کنیم، نمادها و مفاهیمشان را بازیابی کنیم و اسطوره‌ها و افسانه‌هایمان را به بیرون از مرزها بشناسانیم.


۹۸۸۳۹۴_۲۶۹۲۵۶۶۹۹۹۰۹۸۱۱_۴۸۷۰۹۸۳۶۷_n  هیچ عضوی برای اعضای تیم این پروژه ثبت نشده است!
  در شهریورماه 94 #هیلا_صادقی برای تامین سرمایه رویایی که در سر می پرورانید در حامی جو کمپین خود را آغاز کرد و در نهایت 16نفر با حمایت و اعتماد ، سرمایه 253,400,000  ریال را تامین کردند و پاداشهای آنها کتاب شاعر، بلیط های نیم بها و رایگان و ... بود.

  به اطلاع حامیان و دوستان حامی جو میرساند مراسم اکران عمومی فیلم «شیواتیر» به کارگردانی هیلا صدیقی با حضور عوامل، سینماگران و مخاطبان در دو سانس در سینما چارسو در تاریخ 5 مرداد برگزار شد.

  مراسم اکران خصوصی فیلم «شیواتیر» به نویسندگی و کارگردانی هیلا صدیقی با حضور چهره‌های سینمایی، ادبی و فرهنگی همچون میلاد صدرعاملی، تیناپاکروان، مهندس حسابی،کوروش قاضی مراد،سعیده قدس، هوشیار خیام، احمدمسجدجامعی، مصطفی بادکوبهای، علی فومنی، بیداد خراسانی، اعضای انجمن امیرکبیر، افراز، بنیاد نیشابور، انجمن دوستی ایران و تاجیکستان در ۲۷ تير ۱۳۹۷  برگزار شد.

  بر اساس افسانه ها، آرش یکی از اسطوره‌های ایرانیان است که جان خود را در تیر کرده و علاوه بر اینکه مرز ایران و توران را مشخص کرده ایران را از خشکسالی و جنگ نجات داده است..

  ایمان ارجمندی، شینا صدیقی، پارسا شرف الاسلامی از بازیگران این کار و نیما حسندوست تدوینگر، محمد مهدی گورندگی آهنگساز، کیوان معتمدی فیلمبردار ، ارش اقا بیگ مدیر جلوههای ویژه علیرضا چیتگرها هلی شات و پریسا قاسمی کورئوگرافر از عوامل این فیلم هستند..  اکران عمومی شیواتیر به کارگردانی هیلا صدیقی که در خردادماه ۹۴ موفق به تامین سرمایه ساخت آن در حامی جو شد در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برابر با ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه در پردیس سینمایی باغ کتاب به نمایش در می آید این دومین اکران عمومی این فیلم نیمه بلند می باشد . هیلا صدیقی در اینستاگرام خود اعلام نموده است با توجه به دغدغه های اقتصادی و معیشتی موجود این روزهای ایران، بر سودآوری این نمایش ها چشم پوشی می کند و قیمت بلیط این سه سانس را کمتر از نصف قیمت یعنی ۶۰۰۰ تومان تعیین نموده است که با لطف و همکاری مسئولان باغ کتاب، سالن سینما هم با تخفیف در اختیار ایشان قرار گرفته است . و او می گوید : “هدف ما نمایش این فیلم برای شماست و دوست داریم حتی در این شرایط سخت بتوانیم دقایقی امید از جنس تیر آرش در دلتان بنشانیم” برای خرید بلیط از روز شنبه ۱۷ شهریور ۹۷ به سایت تیوال مراجعه نمایید . لینک خرید بلیط : https://tiw.al/shivatir2

  اکران عمومی در پردیس چارسو 3 مرداد 97


  اکران عمومی در باغ کتاب تهران 20 و 21 شهریور 97

  تور اروپایی نمایش فیلم :


  13 اکتبر 2018 در پاریس


  14 اکتبر 2018 در کلن

  15 اکتبر 2018 هامبورگ

  16 اکتبر 2018 لوبک

  19 اکتبر 2018 برلین

  و اکران در کانون فرهنگی ایرانیان – سن دیگو اول مارچ 2019


  ۱ نظر

  1. بهاره
   4 سال قبل

   خیلی عالیه.موفق باشید

  نظر دهید

  نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.