رقصی برای تمام پروانه ها

دسته بندی : فیلم کوتاه


1
1

تامین سرمایه

شروع : 02 دی 1398
پایان : 12 بهمن 1398

رقصی برای تمام پروانه ها فیلمی کوتاه داستانی و 30 دقیقه ایست در حمایت از جامعه ترنسکشوال. داستان درباره ترنسی هجده ساله به نام نیماست که رویای عمل تغییر جنسیت را در سر دارد اما با مخالفت و سرکوب پدر مواجه میشود . پدر با واکنشی بی رحمانه قصد دارد او را به اجبار به خدمت سربازی بفرستد. 

فیلمی اجتماعی با داستانی بسیار جذاب و پر تعلیق که سعی بر این دارد تا قدمی بزرگ در راستای فرهنگ سازی این موضوع در جامعه و حتی جهان بردارد .                                                                                                                                              و بتواند صدای جامعه ترنسکشوال را به تمام جهان برساند.

( عکسها مربوط به تیزر معرفی پروژه میباشد )

 

این فیلم دارای دو بخش است :

بخش اول -

 آشنایی با شخصیت نیما ( ترنس داستان ) و مشکلاتش در خانواده - پدری که به شدت شرمسار است از داشتن پسری به این شکل و اورا مانند لکه ای ننگین و اتفاقی ناگوار از همه مخفی نگه میدارد هویتش را سرکوب میکند و در آخرین اقدام خود قصد دارد نیما را به اجبار به خدمت سربازی بفرستد . نیما آنقدر از این اتفاق میترسد که مجبور به تظاهر و خفه کردن این حس در خود شده است . مادری که از ترس پدر و دیکتاتور خانواده توان حمایت از فرزندش را ندارد . برادرانی که با حمایت های کلامی خود از نیما باعث واکنش های خشمگینی از سمت پدر میشوند و در آخر نیما ، پسری که خود را دختر میداند .. و به دور از چشم پدر با بهترین دوست خود ( آینه ) درد دل میکند .. از آرزوی محالش میگوید .. آرایش میکند .. شب ها مخفیانه با لباس دخترانه میخوابد .. و از مادرش میخواهد تا او را پروانه صدا بزند ..        ( به راستی که این یک تراژدی محض است .. )         

                                                                                 

بخش دوم - 

نیمایی که مانند یک زندانی عذاب میکشد ( حبس شده در بدنی که آن را برای خود نمیداند .. و اسیر شده در خانه ای تا آبروی پدرش حفظ شود .. ) او قدرت ایستادگی در مقابل بزرگترین آرزویش را ندارد ..

( قسمتی از فیلمنامه که برادرش با او صحبت می کند :                                                                                                  لیاقت چیزی که میخوای رو داشته باش .. گفتی دخترم .. گفتم باشه .. ولی حداقل یه دختر قوی باش .. به مامان گفتی یواشکی پروانه صدات کنه .. باشه منم صدات میکنم .. اما جلوی بابا ..   ولی میخوام اونقدر قوی باشی که برگردی بگی جانم .. )

در بخش دوم فیلم به مشکلات نیما در بیرون از خانه و در اجتماع پرداخته میشود . او کمتر از 24 ساعت وقت دارد تا مانع از رفتنش به سربازی شود و همچنین آرزوی خود را فریاد بزند ..

پایان فوق العاده جذاب فیلم تا مدت ها از خاطرتان نخواهد رفت ..

ناگفته نماند که فیلم علاوه بر اینکه مشکلات قشر ترنسکشوال در خانواده و جامعهرا  به زیبایی بیان میکند حرف های زیادی هم برای خانواده های ترنس ها و افراد دیگر جامعه در مواجهه با آنها دارد .

 

اهداف فیلمساز در این پروژه :

من معتقدم هنر باید چیزی فراتر از سرگرمی برای مخاطب خود داشته باشد و آن رشد خط فکری و فرهنگی جامعست ..

درحال حاضر قشر ترنسکشوال در جامعه با مشکلات بسیاری روبه روست ..

بی احترامی به هویتشان ..  ترد شدنشان از خانواده و جامعه ..  افسردگی .. و در بسیاری از موارد خودکشی .. از قبیل مشکلاتیست که با آن دستو پنجه نرم میکنند .. متاسفانه جامعه ما به شدت نیازمند فرهنگسازی در این مورد است ..

و فیلم من سعی بر این دارد تا با فرهنگسازی و شناخت این موضوع به خانواده ها و افراد جامعه ، بتواند زندگی آسوده تری را برای این قشر به ارمغان بی آورد ..

 برای جمعاوری هزینه تولید این فیلم به حمایت مالی شما دوستان نیاز داریم

امید آن است که با حمایت های شما دوستان بتوانیم این اتفاق را عملی کنیم .

 

در حال حاضر پروژه در چه مرحله ای قرار دارد ؟؟

درحال حاضر پروژه در مرحله پیش تولید میباشد و بازیگران اصلی ، و اکثر عوامل اصلی پشت صحنه : مدیرفیلمبرداری - منشی صحنه - و .. انتخاب شده اند . همچنین بلافاصله بعد از جمعاوری هزینه تولید ، ظبط کار را شروع میکنیم .

اهداف پروژه بعد از تولید ؟؟

بعد از ساخته شدن فیلم رقصی برای تمام پروانه ها قصد شرکت در جشنواره های بین المللی و همچنین اکران داخلی در شهر های پر جمعیت کشورمان را داریم

( پروانه های شهرمان را نکشیم .. )

 

 


بازیگر 40,000,000 ریال
فیلمبرداری 30,000,000 ریال
گریمور 10,000,000 ریال
تدوین گر درخواست همکاری 20,000,000 ریال
صدابردار درخواست همکاری 10,000,000 ریال
سایر 30,000,000 ریال
تجهیزات درخواست همکاری 80,000,000 ریال
لوکیشن درخواست همکاری 20,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 09 فروردین 1399
پایان : 25 خرداد 1399


3
3

ارائه

شروع : 26 شهریور 1399
پایان : 24 مهر 1399