تُن‌بَک

دسته بندی : کتاب


1
1

تامین سرمایه

شروع : 29 آذر 1399
پایان : 04 بهمن 1399

معرفی کوتاه پروژه

چاپ کتاب آموزشی ساز تنبک در کنار اپلیکیشن و وبسایت مربوطه، تحت عنوان «تُن‌بَک»

این پروژه شامل کتاب آموزشی، اپلیکیشن می‌باشد که در ادامه توضیح مختصری از هریک ارائه می‌دهم.

توضیحی مختصر در رابطه با کتاب:

کتاب بسیار نزدیک به یک کتاب خود آموز است اما به دلیل اینکه هر هنرجو با چالش‌های متفاوتی مواجه می‌شود، اپلیکشن این امکان را میدهد که هنرجو موضوع و یا خطای خودش را به اشتراک بگذارد تا در فرصتی که به صورت آنلاین یا آفلانین برای او ایجاد می‌شود، پاسخ بگیرد. هر درس نوشته شده برای تنبک دارای یک موسیقی همراه می‌باشد که باعث لذت بردن هنرجو از تمرین ابتدایی می‌باشد. کلیه مطالب آموزشی تصاویری دارند که این تصاویر همه بصورت دستی طراحی شده‌اند. تا جزئیات حالت قرارگیری انگشتان و دست روی ساز بدون تاثیر سایه ها در عکس به طور واضح به نمایش دربیاید. کلیه ویدیوهانیز دارای متن فارسی و انگلیسی هستند.

نمونه ای از طراحی های دستی موجود در کتاب «تُن‌بَک»

توضیحی مختصر در رابطه با اپلیکیشن:

اَپ شامل کلیه درس‌ها به همراه ویدیو، موسیقی و درس‌های کمکی است. تمامی مطالب بالا وجه تمایز متود با باقی متودها را نشان می‌دهد.

  • هدف اصلی چاپ کتاب:

هدف اصلی من از مطرح کردن این پروژه، حل دغدغه‌ای بود که همواره در مسیر یادگیری و آموزش نوازندگی ساز تنبک، با آن مواجه بوده‌ام. 

در این پروژه می‌خواهم تا حد ممکن متود نت بی‌نقصی را طراحی کنم، که بتواند به بهترین شکل آموزش را انتقال بدهد و بتواند با امکانات کمک آموزشی نظیر اَپ، ویدیو و طراحی اکول‌ها، انگیزه هنرجو را برای ادامه مسیر آموزش به حداکثر برساند.

  • مخاطبین پروژه :

هر هنرجوی علاقه مند به ساز تنبک مخصوصاً افرادی که به هر دلیل امکان کلاس حضوری ندارند.

  • تاریخچه: بطور کلی، اولین دست نوشته  تنبک توسط استاد ابوالحسن صبا  بوجود آمد. نوازندگان بزرگ و تاثیر گذاری نیز همواره در طول تاریخ وجود داشته‌اند که مطالبی تحت عنوان آموزشی ارایه کردند. از شاخص‌ترین آنها می توان به آموزش تنبک حسین تهرانی، امیر ناصر افتتاح، بهمن رجبی، ناصر فرهنگ فر، محمد اسماعیلی، محمد اخوان، مرتضی اعیان و کتاب اخیر مبانی تنبک نوازی نوشته جعفر قاضی عسکر اشاره کرد.
  • پیشرفت پروژه :

در حال حاضر مطالب کاملا نوشته شده اند . ادیت نهایی لازم دارد و مراحل باقی مانده ویدیو ها و طراحی اپ می باشد

  • بیوگرافی صاحب پروژه

 

  • محمد یزدان پناه - متولد 1360 – شیراز، ایران.

تحصیلات من در حوزه موسیقی است: دیپلم موسیقی - لیسانس موسیقی؛ دانشگاه شیراز.

فعالیت موسیقی من از سال 1374 با ساز تنبک نزد استاد علیرضا کواری آغاز گردید. برای تکمیل دوره نوازندگی از سال 1378 نزد استاد نوید افقه رفتم که همچنان این جریان ادامه دارد. دروس تربیت شنوایی، هارمونی، کنترپوان، فرم، آنالیز، را نزد علی رادمان فرا گرفتم.  به دلیل علاقه بسیار به تدریس از سال 1379 تا هم اکنون به عنوان دستیار استاد نوید افقه مشغول به تدریس هستم. دوره تربیت مربی موسیقی کودک را نزد امید حسنی، سعید ایرانبان، شهرام ممتحن را گذراندم. در کارگاه‌های متعددی در نقاط مختلف دنیا نظیر دانشگاه موزارت سالز بورگ در کشور اتریش و... شرکت داشته‌ام. همچنین از سال 1387 به عنوان مدرس موسیقی ارف تا هم اکنون و به عنوان مدرس تنبک در مراکز مختلف آموزشی در شیراز، اصفهان، تهران حضور داشتم. همچنین نوازندگی تنبک در کنسرت‌های مختلف در نقاط مختلف ایران و جهان، نوازندگی در آلبوم های تماشای صبا، سرو خرامان، ابرولوق چاقی و آلبوم زمند در لیست فعالیت های حرفه ای من قرار دارد.

 

  • افراد تیم:

طراح اکول: الهام آران

ویراستار، طراح و گرافیست ، حروف چینی، صفحه آرایی، چاپ در مرحله انتخاب میباشند.

  • هزینه‌های مرتبط با آماده‌سازی و اجرای پروژه

بخشی از هزینه های مربوط به آماده سازی و طراحی های کتاب توسط خودم تامین شده است و در این کمپین قصد دارم هزینه های مربوط به ویراستاری, چاپ و طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن را با پیش خرید کتاب تامین کنم.

  • سخنی با شما:

آموزش نوعی ارتباط است که گویی پس از انتقال و درک و دریافت از سوی طرف مقابل احساسی در من می آفریند که وجود من را بس نوازش می دهد و من از این موهبت بیست سالی است که برخوردارم و هر روز من را، با دیگر روز متفاوت می کند. چون سعی کردم با هر فرد مطابق نگاهش رفتار کنم و این اتفاق ادامه پیدا کرد تا تصمیم گرفتم نگاه آموزشی خود را بر روی کاغذ بیاورم و تصمیم به طراحی یک متد آموزشی گرفتم. 

امیدوارم توانسته باشم این عشق و انرژی را انتقال دهم. 

  • در باب پاداش ها

معرفی خانه لیرَک: مجموعه اقامتگاه بومگردی لیرَک، واقع در ده تاریخــی ســیوند-مرودشت استان فارس می باشد که طی همکاری صاحب پروژه با این مجموعه، قرار است برخی از موارد حمایت شما عزیزان از این پروژه، شامل اقامت در این مجموعه بینظیر باشد. www.learak.com

 

 


اپلیکیشن 450,000,000 ریال
چاپ و نشر 350,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 بهمن 1399
پایان : 30 دی 1400


3
3

ارائه

شروع : 01 بهمن 1400
پایان : 01 اسفند 1400