تداوم

دسته بندی : فیلم کوتاه


1
1

تامین سرمایه

شروع : 18 تیر 1396
پایان : 16 شهریور 1396

"در کشور ما روزانه 12 نفر در صف انتظار برای دریافت عضو پیوندی فوت می‌کنند. در سالی که گذشت، اگر اعضای نیمی از افرادی که دچار مرگ مغزی شدند با رضایت اولیای دم اهدا می‌شد، کسی جان خود را به دلیل نبود عضو پیوندی از دست نمی‌داد!"

 

خاطرم هست روزهایی که برای تحقیق درخصوص مرگ مغزی و اهدا عضو به بیمارستان منتصریه ی مشهد رفت و آمد داشتم، پنهانی شاهد حال و هوای همراهان بیمار مرگ مغزی و در فاصله ای نه چندان دور، بیماران منتظر برای پیوند عضو بودم.

اهدا عضو اتفاقی است درام گونه که در همسایگی مرگ مغزی فرصت بروز می یابد و اگر اتفاق بیفتد، به بیمارانی که لبه ی تیغ ایستاده اند زندگی دوباره خواهد بخشید، اما برای خانواده‌ای که عزیزشان دچار مرگ مغزی شده، باور این موضوع سخت است زیرا آنها چیزی را که می‌بینند، باور می‌کنند! آنها دستگاه‌های متصل به بیمار را که حاکی از طپش قلب و جریان داشتن زندگی است را باور دارند!

 

مرگ مغزی، جدالی سخت وتلخ اما زندگی بخش...

دیدن تمام این موارد موجب شد تا از زوایای مختلفی مسئله "مرگ مغزی" را مورد بررسی قرار دهم. در مرحله تحقیق، صحبت و مشاوره با جناب آقای دکتر خالقی، مسئول بخش اهدا عضو بیمارستان منتصریه مشهد، و همچنین ملاقات دلگرم کننده با سرکار خانم کتایون نجفی زاده ،ریاست محترم انجمن اهداء عضو ایران، سبب شد تا نسبت به ابعاد مختلف موضوع اشراف کامل پیدا کنم.

ضمن تحقیق بیشتر متوجه شدیم که انتقال احساسات در پی انتقال عضو، موضوعیست که به لحاظ علمی در دست بررسی است و فرضیه ای است که امکان اثبات آن وجود دارد و این شروعی شد برای شکل گیری پروژه ی "تداوم"

 

"تداوم" فیلم کوتاهی‌ است با محوریت اهدا عضو، به تهیه کنندگی"ریحانه مرتضایی نیا" و نویسندگی و کارگردانی "امیر صدیق" که در مراحل پیش تولید می باشد. فیلم به دختر و پسری خردسالی می پردازد که در قالب دهنده و گیرنده عضو، ناخواسته و از طریق قطعه ای موسیقی، باورهای پدر دخترک در خصوص مرگ را به چالش می کشد.

 

معرفی عوامل فیلم:

تهیه کننده: ریحانه مرتضایی نیا

نویسنده و کارگردان: امیر صدیق رحیم آبادی

مشاور پروژه: محمد صابری

مشاور کارگردان: علیرضا صادقی

مدیر تصویربرداری: رضا عزیز فرخانی

صدابردار: جواد قربانی

تدوین: عاطفه شکفته

آهنگساز: جواد رحیمی نژاد

منشی صحنه: لیدا صادقی

طراح گریم: اعظم عزیزی

طراح صحنه: سعیده عزیزی

طراح لباس: الهام پرهیزگار

مدیرصحنه: احسان حقی

 


سایر 100,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 مهر 1396
پایان : 30 بهمن 1396


3
3

ارائه

شروع : 01 اردیبهشت 1397
پایان : 31 اردیبهشت 1397