تحت فشار

دسته بندی : فیلم کوتاه


1
1

تامین سرمایه

شروع : 07 آذر 1400
پایان : 07 دی 1400

خلاصه فیلم:

فیلم کوتاه "تحت فشار" راجع به دختری به نام مَصی است که به سختی توانسته روی پای خود ایستاده و در مسیر پیشرفتش حرکت کند. او که حالا در مرحله مناسبی برای گرفتن شغل و  برداشتن گامی بزرگ در زندگی اش قرار گرفته، برای تمدید اجاره خانه اش با صاحبخانه به مشکل خورده، چرا که صاحبخانه رقم بالایی برای اجاره درخواست کرده و تخفیف دادن در اجاره سال جدید را، مشروط کرده است.

 

برنامه زمانبندی:

بخشی از فیلمبرداری به پایان رسیده که عوامل محترم پروژه و همچنین دفتر تجهیزات صبورانه در انتظار دریافت هزینه‌های ذکر شده می‌باشند.

هم‌چنین بخش کوتاه باقی‌مانده و مرحله پست پروداکشن نیز به محض تامین کف بودجه آغاز و در راستای شروع پخش بین المللی، به سرعت انجام خواهد شد.  

 

توضیح کارگردان:

در سال 97 مشغول نوشتن فیلمنامه سینمایی شدم و در آخرین مراحل نگارش، ویروس کرونا مسیر من را نیز مانند بسیاری از همکاران و اساسا انسان ها، دچار تغییر کرد. شرایط تولید فراهم نشد و من نیز به امور روزمره، تدوین فیلم، ساخت تیزر و امور این‌چنینی برای گذران زندگی پرداختم. 

حالا پس از سه سال، تصمیم به ساخت فیلم کوتاه دیگری گرفته ام. تصمیمی سخت اما مثل همیشه جذاب، که با کمک دوستان و شما عزیزان میسر خواهد بود.

 به لطف و معرفتِ دوستان، بخش زیادی از هزینه های نیروی انسانی و حقوق ها از هزینه های فیلم کسر شده و مبلغ نهایی، به عددی معقول برای ساخت فیلمی کم هزینه و مستقل رسیده است. هزینه های مانده، هزینه هایی است که دیگر امکان کمتر کردنشان وجود نداشته و برای داشتن حداقل استانداردها و کیفیت ها برای موفقیت پروژه، ضروری محسوب می‌گردد.

 

اهداف:

بسیاری از ما برای دغدغه های واقعیمان هزینه (مادی یا معنوی) پرداخت می‌کنیم که نشان از حقیقی بودن آن مسئله تحت عنوان "دغدغه" در ذهن ما دارد.     

پروژه "تحت فشار" بدون شوآف های تبلیغاتی و به دور از شعارزدگی، قصد دارد گامی کوچک و واقعی در مسیر حقوق بانوان بردارد. این هدف با کمک افرادی فراهم می گردد که این مسئله برایشان دغدغه محسوب گشته و حاضرند برای دغدغه خود هزینه ای حقیقی (نه صرفا در حد گذاشتن یک پست یا استوری در صفحات مجازی) پرداخت نمایند.

 

پخش بین المللی:

اکثر شما عزیزانی که مشغول خواندن این مطلب هستید، آگاهید که اساسا آوردنِ نام جشنواره ها در فرمی که شکل رسمی به خود می‌گیرد، نمی‌تواند امری حقیقی و صادقانه باشد. اما آنچه تا به امروز اتفاق افتاده این است که صحبت های اولیه با پخش کننده محترم انجام شده، و به محض پایان مراحل آماده سازی فیلم، پخش بین المللی آن آغاز خواهد شد. طبق تقویم و برنامه زمانی، بدون در نظر گرفتن مشکلات غیر قابل پیش بینی، شروع پخش بین المللی فیلم از جشنواره کن بوده و پس از آن، طبق استراتژی تعریف شده توسط پخش کننده محترم، مراحل پخش ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین در موعد مناسب، فیلم در جشنواره های داخلی حضور یافته و بنا بر شرایط ممکن، برای اکران داخلی آن در بسته های هنر و تجربه اقدام خواهد شد.

 

 


لوکیشن 10,000,000 ریال
تجهیزات 120,000,000 ریال
فیلمبرداری 100,000,000 ریال
صدابرداری 24,000,000 ریال
گریمور 24,000,000 ریال
منشی صحنه درخواست همکاری 10,000,000 ریال
طراح صحنه 10,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 07 آذر 1400
پایان : 30 آذر 1400


3
3

ارائه

شروع : 01 بهمن 1400
پایان : 30 بهمن 1400