از تخیل تا واقعیت

دسته بندی : مجسمه سازی


1
1

تامین سرمایه

شروع : 17 تیر 1396
پایان : 31 مرداد 1396

سلام

من بنیامین علی پور هستم. بیست و هشت سالمه و شیراز به دنیا اومدم، پانزده سالم بود که با مامان به تهران نقل مکان کردیم. سال 92 تا 94 برای گذروندن دورۀ کارشناسی نا پیوسته (رشته سخت افزار) به شیراز برگشتم. اونجا با یکی از دوستان که دستگاه برش لیزری داشت آشنا شدم، و نحوۀ کار این دستگاه اونقدر برام جالب بود که کار با این دستگاه رو یاد گرفتم. صاحب دستگاه لوازمی مثل جعبه، جا قلمی، تقویم، جا کارتی و ... تولید می کرد و من چون قبلاً در تهران کار بازاریابی انجام داده بودم، بازاریابی ِ محصولاتش رو در ازای درصدی از فروش به عهده گرفتم. در کنار اون ایده هایی هم برای متنوع تر شدن و بهتر شدن محصولاتش و گسترش این کار می دادم.

اما از اونجا که قسمتی از مغزم (که من بهش می گم قسمت فضول مغزم) کلا ً عادت نداره به چیزی که متداول هست بسنده کنه، به این فکر افتادم که محصولات خودم رو تولید کنم، به دنبال یه ایدۀ جدید، یه سبک کاریه منحصر به فرد، یه محصول که تو ایران وجود نداره بودم. حدود 1 سال هرروز بعد از کلاس های خودم، کلاس های حل تمرینی که برای هم کلاسی هام و ترم پایینی ها برگزار می کردم، و بعد از بازاریابی برای فروش محصولات دوستم، به خونم بر می گشتم و ساعت 3 یا 4 صبح رو صرف یاد گرفتن این کار به صورت خود آموز می کردم، ایده هام رو روی کاغذ می کشیدم و مراحل کار رو می نوشتم و تمرین ِ طراحی می کردم. نتیجۀ اون شب بیداری ها و روز های سخت محصولاتی شد که شما حالا شاهدشون هستید.چیزی که محصولات و مجموعۀ Lepo را از دیگر محصولات مشابه مجزا می کنه ایده پردازی و طراحی و همچنین لایه لایه بودن ساختار اکثرِ این محصولات هست.

 

محصولات Lepo به صورت لایه لایه و از جنس کارتن(مقوایی) و MDF هستن. این لایه ها تک تک بریده شده و با چسبی که با متریال متناسب باشه به هم چسب میشن تا حجم دکوری ِ مورد نظر کامل بشه. در حال حاضر من طراحی رو توی خونه با یه سیستم معمولی انجام میدم و طرح هام رو میبرم کارگاه شخص دیگه ای و اونجا برش ها رو انجام میدم و دوباره تکه های بریده شده رو به خونه میارم و به هم می چسبونم، که این سیستم طراحی، رفت و آمد تا کارگاه و این روند کاری سرعت عمل و قدرت ایده پردازی من رو محدود کرده. به همین دلیل من در تلاش هستم تا کارگاه و تجهیزات خودم رو داشته باشم تا بتونم به صورت یک مجموعۀ متمرکز و حرفه ای تر کارم رو توسعه بدم و پیش ببرم.

 

از مبلغی که در این کمپین جمع آوری میشه، 17 میلیون تومان صرف خرید یک دستگاه لیزر ِ دست دوم ، 2 میلیون تومان صرف خرید مواد اولیه (MDF  و کارتن)، 3 میلیون تومان برای خرید تجهیزاتی برای اسکن کردن اجسام و مابقی این مبلغ برای جمع آوری ِ یک سیستم قوی و پر سرعت برای طراحی استفاده میشه. یکی از اتفاق های خوبی که در این مسیر رخ میده این هست که در شروع کار به جز خودِ من 5 نفر دیگه هم در مجموعۀ (Lepo) صاحب شغل میشن. یک نفر اپراتور دستگاه، یک نفر برای منتاژِ محصولات، دو نفر بازاریاب و یک طراح جدید، و با گسترش این کار در سال های بعد با راه اندازی ِ هر خط تولید جدید تعداد این افراد افزایش پیدا می کنه.

امید به روزی که هرکسی به این باور برسه که همیشه راهی برای تحقق رویا هاش وجود داره. امید به روزی که توی هر خونه ای یکی از محصولات Lepo زیبایی بیشتری به اون خونه بخشیده باشه. امید به روزی که من هم بتونم به افرادی مثل خودم امید، کار، ایده و باور هدیه بدم.

"بن"

نمونه ی حکاکی چهره

 

گروه یک

گروه دوم

گروه سه

گروه چهار

 

تصاویر دیگر


سایر 250,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 شهریور 1396
پایان : 30 آبان 1396


3
3

ارائه

شروع : 01 آذر 1396
پایان : 30 آذر 1396