آویترز

دسته بندی : جشنواره


1
1

تامین سرمایه

شروع : 01 مهر 1399
پایان : 11 آبان 1399

ایده جشنواره آویترز چگونه شکل گرفت؟

سینما شکل تفکیک ناپذیری از هنر و صنعت است. و از این رو هر ایده یا طرحی، فارغ از سطح کیفی ­اش، بدون داشتن بودجة کافی تولید نخواهد شد. از طرفی دیگر بسیاری از پروژه­هایی هم که از بودجة کافی برخوردار هستند، به دلیل نداشتن تیم فنی مناسب و یا انتخاب­ های اشتباه، بازهم به نتیجة مطلوبی دست پیدا نمی ­کنند. شاهد بودن موارد بیشماری در میان اطرافیان خود در دانشگاه و خارج از آن، دلیلی شد تا من به کمک و انرژی تعدادی از دوستانم، گام اول را در جهت حمایت از فیلمساز­های فیلم کوتاه برداریم و اینگونه بود که آویترز متولد شد. از شما دعوت می­کنیم تا با حمایت از آویترز، سهمی در آیندة فیلم کوتاه ایران ایفا کنید.

 

آویترز جشنواره­ ای است که با اهدای جوایز و اختتامیه به پایان نمی­ رسد. روند کار اینگونه است که ابتدا فراخوان ارسال فیلمنامه جهت حمایت در تولید در دسترس عموم قرار می‌گیرد و شرکت­ کنندگان فیلمنامة مورد نظر خود را ارسال می‌کنند. سپس تیم داوری جشنواره از میان آثار ارسالی، با نظر به هزینه احتمالی تولید و دارا بودن فاکتور­های تعیین شده از سوی جشنواره، فیلمنامه های مورد نظر را انتخاب می­کنند و از آنان برای جلسة حضوری دعوت به عمل می­آید. در جلسات حضوری، چگونگی ساخت فیلم و شکل کارگردانی از سوی تیم آویترز با شرکت­ کنندگان به بحث گذاشته می­شود تا پتانسیل­ های احتمالی ساخت هر فیلمنامه معلوم گردد. از این روشرکت­ کنندگان موظف ­اند تا ایده ­های کارگردانی خود را در جلسات حضوری ارائه دهند. در نهایت تیم آویترز از میان پروژه‌های احتمالی راه یافته به مرحلة دوم، در صورت پذیرفتن شرایط جشنوراه از سوی شرکت­ کنندگان، دو فیلمنامة مناسب را جهت تولید در سال انتخاب می­کند.

(آویترز ترکیب نام دو کوه ایرانی است)

https://hamijoo.com/files/Q0ueOZAzytdkviiQOMzgOKVXJADevBsnTQr3RQP3.jpeg

شرایط آویترز به گونه‌ایست که با اعمال محدودیت‌هایی در ابتدای روند کار خود، ریسک تولید را پایین آورده تا فیلم‌هایی بسازد که در عین کیفیت‌ هنری مقبول اکثریت قرار بگیرد و همچنین از پروژه‌های تجربی فاصله بگیرد تا در سال‌های آینده با گسترش تولید خود، یک بخش مجزا به آن اختصاص داده شود.

به عبارتی دیگر می­توان آویترز را یک جشنواره پیچینگ دانست. می­توان گفت پیچینگ، ارائه ایده خود در کم ترین زمان است و ممکن است در این جلسات زمان های مختلفی از 5 تا 20 دقیقه به شخص ارائه دهنده داده شود. در این خصوص آویترز بدون محدودیت زمانی فرصت دفاع از ایده را در اختیار ارائه دهنده می­گذارد. 

آویترز سعی دارد با فرمولیزه کردن روند تولید از طریق استراتژی هایی مانند تیم تولید نسبتا ثابت در اختیار داشتن تعدادی از تجهیزات و... هزینه تولید را کاهش و سرعت و کیفیت را افزایش دهد. در عین اینکه با ریسک کمتر شرایط برای آثار بعدی و گسترش تولید مهیا خواهد شد.

تلاش نهایی این گروه کمک به تولید فیلم‌های کوتاه ارزشمند است و سعی دارد جدا از این دو پروژه‌ی اصلی در سال، به دیگر پروژه‌ها، تا حد توان حمایت‌های معنوی برساند.

برگزارکننده این جشنواره چه کسانی هستند؟

دامون فخاری

دانشجوی سینما در دانشگاه هنر تهران

خلاصه رزومه: ساخت 9 فیلم کوتاه، فیلمبرداری 18 پروژه کوتاه و 1 پروژه بلند، تدوین چند فیلم کوتاه و حضور در چند جشنواره داخلی و خارجی و دریافت جایزه از مدرسه ملی سینمای ایران

فیلمبرداری چند تیزر تبلیغاتی و کلیپ برای شبکه 3 و 5 سیما و فضاهای مجازی.

برگزاری دو جشنواره عکس پنجره

عکاس مجله هنری «هنر معاصر» شماره اول

نمایشگاه گروهی هنر های تجسمی (عکاسی) در گالری آیریک تهران

(تصاویر مربوط به تعدادی از پروژه­هایی است که اعضای این گروه در آن فعالیت داشته اند)

https://hamijoo.com/files/fbJ109j6wVugUCaS4n7v80gxRBcNjRoP4hfG8W9m.jpeg

علی عزیزی

دانشجوی سال آخر رشته سینما گرایش فیلمنامه نویسی دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران

تیم طراحی و پشتیبانی سایت سینمایی tikamovie (در دست تولید)

مشاوره نویسندگی بیش از بیست فیلم کوتاه

مشاوره فرمی و محتوایی فیلم کوتاه “مادر بزرگ” در ژانر ترسناک (در دست تولید)

نویسندگی چند فیلمنامه کوتاه

تدریس سینما از ایده تا اجرا در “موسسه خورشید”

تولید محتوای کنکوری رشته سینما در کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)

طراحی زیرساخت‌های سایت zipfilm در جهت شناسایی فیلمسازان مستقل ، نقد فیلم ، آموزش و ... (در حال جمع آوری اطلاعات)

حانیه رضوی

فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه دامغان - نویسندگی و کارگردانی چند فیلم کوتاه و تئاتر- منشی صحنه بیش از 20 فیلم کوتاه- عضوی از اتاق فکر و جزء گروه نویسندگان پروژه‌ای در صداوسیما برای برنامه‌ای تاک‌شو (پروژه درحال انجام است)- ویراستار مجموعه و جزء اتاق فکر آژانس تبلیغاتی آلفا- مسئول تولید محتوا، ویراستار، عکاس و خبرنگار روابط عمومی انجمن حمایت از کودکان کار- سر ویراستار و کارشناس تولید محتوای آژانس تبلیغاتی ادووینگ- کارشناس محتوای تبلیغاتی هفت میوه (فروش آنلاین میوه در تهران)- ویراستار محتوای تبلیغاتی سایت، اینستاگرام و مجله‌ی شرکت ستاره ایران (تنها نمایندگی رسمی مرسدس بنز در ایران)- نویسنده­ی موشن­گرافی برای تبلیغات شرکت ایساکو (ایران خودرو)ـ نویسندگی ­‌برای سایت روزنامه­ی خراسان (ضمیمه­یجیم / طنزنویسی)ـ نویسندگی برای ماهنامه‌ی فرهنگی ـ هنری چوک ـ نویسندگی برای نشریه­ی ادبیات نمایشی ـ نویسندگی برای ماهنامه ایران فرداـ نویسندگی برای ماهنامه‌ی هنری تعطیلات سبزـ مقاله‌ی چاپ شده با عنوان «تحلیل نمایشنامه‌ی مکبث بر پایه‌ی دیدگاه‌های روانشناسی شخصیت آلفرد آدلر» در سایت سیلیویکاـ مدیر تحریریه‌ی جشنواره اردیبهشت تئاتر دانشگاهی در دامغان ـ مدیرمسئول، سردبیر، ویراستار و نویسنده­ی نشریه­ی نبض­اندیشه (نشریه­ی دانشگاهی)

جوایز و افتخارات:

ـ مقام دوم «بهترین مصاحبه» در جشنواره‎ی سراسری تیتر 11 ـ لوح تقدیر و تندیس بهترین فیلمنامه از «جشنواره‌ی فیلم همتا» -کاندید بهترین نشریه‌ی اجتماعی، بهترین تیتر، بهترین یادداشت و بهترین مقاله‎‌ی اجتماعی در جشنواره‌ی سراسری تیتر 11 ـ کاندید بهترین نشریه­ی اجتماعی از «جشنواره­ی تیتر 10» ـ دریافت لوح تقدیرِ بخشِ نمایشنامه­نویسی از «جشنواره­ی پستو» ـ کاندید بهترین نمایشنامه از «جشنواره­ی تئاتر تجربه»ـ عنوان چهارم کانون تئاتر برتر در دانشگاه‌های سراسر ایران ـ سه دوره دانشجوی برتر فرهنگی در ایران

سجاد شاه حاتمی

ایده پرداز بیش از 20 کمپین ملی، سازمانی و ارگانی.

ساخت بیش از 30 تیزر تبلیغاتی برای صداوسیما وتبلیغات مجازی.

نویسندگی و کارگردانی 4 فیلم کوتاه و دریافت تقدیر نامه از جشنواره های داخلی و خارجی.

از موسسین شرکت تولید محتوا و تبلیغات گدار.

مروارید افسری

دانشجوی سال آخر تدوین در دانشگاه هنر تهران.

تدوین چند پروژه فیلم کوتاه و حضور در جشنواره های داخلی.

بازیگری چند فیلم کوتاه.

مسئول فضای مجازی گروه هنر کانون فرهنگی آموزش.

مسئول تبلیغات مجازی شرکت چاپ مهرگان.

یاسین فرخی

نویسندگی و کارگردانی 6 فیلم کوتاه.

ساخت چندین تیزر تبلیغاتی و فیلم کوتاه.

نامزد جایزه بهترین فیلم کوتاه در جشنواره ونکوور / کانادا - جایزه ویژه هیئت داروان برای سکوت سفید از جشنواره تصویر سال / ایران - جایزه ویژه هیئت داوران برای مستند سکوت سفید از جشنواره جوان خوارزمی / ایران - کسب جایزه دیپلم افتخار بهترین مستند کوتاه از چهل و ششمین جشنوراه بین المللی رشد / ایران - کسب جایزه بهترین ویدیو آرت برای نفس آزادی از جشنواره Lovett / آمریکا - کسب جایزه بهترین ویدیو آرت برای عشق در تاریکی از جشنواره AVANOLIA /آمریکا - کسب جایزه بهترین مجموعه عکس از جشنواره بین المللی عکسDFK / هند - کسب عنوان بهترین فیلم ساز نوجوان از جشن روز ملی سینما - کسب جایزه دیپلم افتخار بهترین مستند کوتاه از چهل و پنجمین جشنواره بین المللی رشد / ایران - کسب جایزه بهترین کارگردانی از سی و سومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری / ایران - جایزه بهترین مچموعه عکس برای سکوت از جشنواره - AVANOLIA /آمریکا - نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی زبان برای سکوت سفید از جشنواره بین المللی FILM FIGUEIRA / پرتغال - نامزد جایزه بهترین مستند کوتاه از جشنواره بین المللی فیلم پاکستان / پاکستان - نامزد جایزه بهترین مستند کوتاه از جشنواره nero corto /ایتالیا - نامزد جایزه بخترین مستند کوتاه از جشنواره Cefalu /آلمان - و بیش از 30 حضور بین المللی دیگر.

.

مراحل جشنواره به صورت تصویری

.

گاهشمار جشنواره

10 آبان تا 25 آبان: آماده سازی زیرساخت، سیاست ها و فراخوان جشنواره

 

25 آبان الی 5 آذر: ارسال فراخوان روی سایت و فضاهای مجازی

 

1 الی10 دی: اعلام برگزیدگان مرحله اول

 

10 الی 25 دی: اعلام 10 اثر منتخب

 

25 الی 30 دی: اعلام دو اثر نهایی و شروع پیش تولید اثر اول. (سه مرحله تولید با توجه به خود اثر زمانبندی خواهد شد)

 

20 الی 30 بهمن: شروع پیش تولید اثر دوم

 

15 الی 25 فروردین: پایان اثر اول

 

10 الی 20 تیر: پایان اثر دوم

(تاریخ ها با تصور عدم برخورد با مشکلات فاصله گذاری های اجتماعی تعیین شده اند)

پاداش ویژه آویترز

این بخش که با دیگر پاداش ها متفاوت است به بالاترین پرداختی کمپین با هر مقدار تعلق می­گیرد. و پاداش ساخت یک فیلم کوتاه کم هزینه به سفارش و کاملا به دلخواه شخص است نکات مهم این پاداش عبارت از:

۱. میزان هزینه پروژه به نسبت مقدار پرداختی، توسط آویترز تعیین می­گردد

۲. زمان فیلم می­تواند بین 1 تا 10 دقیقه باشد.

۳. روایت را خود شخص می­تواند بنویسد.

۴. بازیگران را خود شخص می­تواند انتخاب کند و به پروژه بیاورد.

نکات مهم شایان ذکر:

1.درصورت پایین بودن بودجه تولید فیلم ها نسبت به برآورد اعلام شده (با اختلاف زیاد) آویترز ناچارا تولید یک فیلم و همینطور در صورت بالاتر بودن با در نظر گرفتن شرایط، تولید سه فیلم یا بیشتر را به عهده می گیرد.

2. مخاطب این جشنواره کارگردنان هستند به عبارتی شخصی که فیلمنامه را ارسال می کند هم می تواند خود نویسنده باشد و هم نوشته ی شخص دیگری را (با پذیرفتن مسئولیت آن) به جشنواره ارسال کند و نهایت کارگردانی اثر با خود اوست.

3. جلسات آموزش انلاین شامل کارگردانی، فیلمنامه نویسی، تدوین، فیلمبرداری، عکاسی، تصحیح رنگ و صداگذاری است.

4.در بخش جدول مالی تیتر مربوط به «عوامل» به هزینه ساخت هر دو فیلم اشاره دارد.

5. امکان تغییر در اعضای گروه آویترز وجود دارد.


تبلیغات 20,000,000 ریال
طراح سایت 20,000,000 ریال
موشن گرافیک 40,000,000 ریال
چاپ پوستر 5,000,000 ریال
طراح پوستر 5,000,000 ریال
عوامل 300,000,000 ریال

2
2

اجرا

شروع : 01 آذر 1399
پایان : 10 اسفند 1399


3
3

ارائه

شروع : 01 اردیبهشت 1400
پایان : 21 اردیبهشت 1400