حامی جو چه خبر؟

کراودفاندینگ و کمپین هایی با موضوع تجاوز

05 شهریور 1399

دسته بندی : اخبار

این روزها شاهد جنبش بسیار قدرتمندی در بین زنان هستیم که باعث شده بسیاری از کسانی که #تجاوز یا تعرضی برایشان رخ داده ازین حقیقت تلخ صحبت کنند و به نوعی به خودبیانگری و افشای آنچه سالها در پستو مخفی نگه داشته اند 

بپردازند.
در همین راستا به معرفی چند پروژه موفق در پلتفرم کراودفاندینگ کیک استارتر با موضوع تجاوز پرداختیم که هم کمپین های جالبی بودند و هم مبالغ قابل توجهی جذب کرده اند.
 

Someway Somehow
کتاب خاطرات خانم "الیس هارو" می باشد. موضوع کتاب راجع به تجاوزی ست که سال ها قبل به خانم "هارو" شده و پس از آن وی متوجه می شود باردار است و تصمیم می گیرد بجای سقط جنین ، فرزندش را نگه دارد.
الیس برای نوشتن کتاب خاطرات و انتقال تجربیاتش درباره ی تجاوز وخطرات سقط جنین و سپش مادر شدن کمپین کراودفاندینگی در کیک استارتر راه ندازی می کند و با 61 حامی موفق به جذب سرمایه 7.211 هزار دلار می گردد .
 

Persephone Speak
مستندی که خانم "ایوانا ایواکویچ" قصد ساخت آن را داشته است. این مستند درباره زنان بوسنیایی است که در طول جنگ به آن ها تجاوز شده . این کمپین در سایت کیک استارتر در سال 2014 توانسته با 117 حامی 13000هزار دلار جمع سپاری نماید.
 

The Road to Recovery, An Anthology: From Victim to Survivor
خانم "سارا باسدن" یکی از قربانیان تجاوز است که در سنین نوجوانی به او تجاوز شده . او قصد داشته کتاب شعری درباره ی این اتفاق بنویسد. وی مدت های مدیدی تحت تاثیر بار روانی وحشتناک این اتفاق دارو مصرف می کرده و برای مدتی ترک تحصیل کرده است. او برای اینکه بتواند از تجربه و احساساتش صحبت کند قصد داشته آن را از طریق کتاب شعری بروز دهد. کمپین او در سایت کیک استاتر با مبلغ 225 دلار تعریف شده و ایشان توانسته با مبلغ 860 دلار و 22 حامی این کتاب را به چاپ برساند.
 

Drug Rape Prevention: Color Changing Drinkware
کمپین جلوگیری از داروهایی که موجب تجاوز می شود یکی از کمپین های حوزه تکنولوژی در سایت ایندیه گوگو بوده است که فعالیت خود را این طور تعریف میکند : ساخت متریال و موادی که در نوشیدنی گذاشته می شود و قبل از اینکه فرد آن را بنوشد در صورتیکه دارویی در آن ریخته شده باشد ، لیوان و یا نی داخل آن تغییر رنگ می دهند و با این فرایند ، فرد متوجه اضافه شدن دارو به نوشیدنی خود می شود.
این کمپین توانسته با 2.582 حامی مبلغ 44.036 هزار دلار جمع سپاری نماید.

اگر شما هم قصد تولید اثری با موضوع تجاوز دارید، ما در کنار شما هستیم برای خلق کمپینی تاثیرگذار