حامی جو چه خبر؟

نخستین نشست از سلسله نشست های پروژه های موفق حامی جو و خانه کار و دیدار کارمان برگزار شد

06 بهمن 1398

دسته بندی : اخبار

نخستین نشست از سلسله نشست های پروژه های موفق حامی جو در خانه کار و دیدار کارمان در روز جمعه 4 بهمن ماه برگزار شد. هدف از برگزاری این نشست ها نمایش پروژه های موفق و همچنین معرفی پروژه های در حال تامین سرمایه به مدعوین با دعوت از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف در نظر گرفته شده است . اولین نشست نمایش پروژه ی موفق "تمام چیزهایی که جایشان خالی ست" به کارگردانی زینب تبریزی اختصاص داشت. این پروژه در اردیبهشت ماه 97 موفق به جذب 36 میلیون تومان سرمایه با حمایت 576 نفر شد و در صدر لیست پروژه های موفق حامی جو قرار گرفت. همچنین پروژه های فعال در بخش تامین سرمایه جمعی در سایت حامی جو از جمله کتاب عکس 111 با عکاسی مهرداد اسکویی ، انیمیشن صید با کارگردانی سلمان اربابون ، فیلم کوتاه زوزه مرد با تهیه کنندگی پویان صدقی و کارگردانی رضا گمینی، مستند تهران میزبان دریا با کارگردانی عبدالحسین متفقهی و نقاشی روزانه با مدیریت حسین حسنی زاده در بخش پیچینگ جهت معرفی قرار گرفتند.

سپس شیما صابری مدیر حامی جو به معرفی روش کراودفاندینگ و مزایای استفاده از آن برای هنرمندان پرداخت تا مدعوین با این روش بهتر آشنا شوند. همچنین ایشان به دستاوردها و پروژه هایی که تا به امروز موفق به تامین سرمایه برای پروژه هایشان شده اند اشاره کرد. پس از این بخش خانم صابری مدعوین را به تماشای مستند "تمام چیزهایی که جایشان خالی ست" دعوت کرد .

پس از اتمام فیلم با توجه به برنامه اصلی حامی جو در معرفی پروژه های در حال تامین سرمایه ، به هر یک از صاحبان پروژه ها زمانی داده شد تا به معرفی پروژه ی خود بپردازند .

در ابتدای معرفی هر یک از پروژه ها ویدئوی یک دقیقه آن پروژه ها برای مدعوین به نمایش در آمد.

ابتدا از مهرداد اسکویی برای معرفی و توضیح راجع به پروژه ی خود " کتاب عکس 111" دعوت شد . ایشان در مدت زمان مقرری که برای هریک از صاحبان پروژه ها در نظر گرفته شده بود به ارائه موضوعاتی در اهداف چاپ کتاب عکس 111 چهره هنر، فرهنگ و ادب معاصر ایران پرداختند.و وضعیت کمپین تامین سرمایه آن که در همان روز موفق به ثبت یک رکورد جدید در حامی جو شده بود نیز در نوع خود به توجه بیشتر حاضرین منجر شد. پس از ایشان نوبت به پروژه ی "انیمیشن صید" به کارگردانی سلمان اربابون رسید . او با ارائه جزئیات مربوط به مراحل آماده سازی این انیمیشن در ویدئوی پخش شده موفق شد نظر اکثریت حاضرین را جلب کند و در همین راستا علاقه مندان در گفتگویی اختصاصی در زمان پایانی پاسخ سوالات خود را دریافت نمودند. بعد از ایشان نوبت به پروژه ی فیلم کوتاه "زوزه مرد" به تهیه کنندگی پویان صدقی رسید و ایشان یک ویدئو جدید به مخاطبان ارائه داد و پس از آن به معرفی پروژه ی خود پرداخت. آخرین معرفی حضوری متعلق بود به پروژه ی مستند "تهران میزبان دریا" به کارگردانی عبدالحسین متفقهی که ایشان هم به معرفی پروژه ی خود و چالش های تولید آن پرداختند. یکی از پروژه هایی که بدون حضور صاحب محصول معرفی شد نیز پروژه ی "نقاشی روزانه" بود که حسین حسنی زاده بدلیل همزمانی گالری آثارش با این رویداد امکان حضور نداشتند.

در انتها و پس ازپایان بخش پیچینگ از مدعوین برای پذیرایی دعوت شد . در این بخش صاحبان پروژه ها در فضایی دوستانه با سرمایه گذاران مشتاق به گفتگو و تبادل ایده می پرداختند . برخی از سرمایه گذاران از صاحبان پروژه ها خواستند تا برای ارایه ی کاملتر پروپوزالشان قرار دیگری در نظر گرفته شود .

قرار است این نشست ها با حمایت خانه کارمان ادامه داشته باشد تا صاحبان پروژه ها بتوانند بصورت حضوری با سرمایه گذاران تعامل دوسویه داشته باشند.

گزارش تصویری: