حامی جو چه خبر؟

محمد واعظی کارگردان مستند رویای آب از کراودفاندینگ و دلایل استفاده این روش برای تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز تولید اثرش می گوید

02 دی 1398

دسته بندی : اخبار

یکی از راه های ما برای تامین سرمایه بخشی از سرمایه ساخت این مستند استفاده از روش کراودفاندینگ بود. 

برای مشاهده صفحه پروژه در سایت حامی جو اینجا کلیک کنید

اینکه توقع داشته باشیم کراودفاندینگ طی 4 سال در ایران جا بی افتد توقع بزرگی است اما همین که در این جشنواره و دوره های قبل فیلمهایی بودند که بخشی از سرمایه مورد نیاز خود را از روش کراودفاندینگ بدست آوردند. نشان از درستی این روش است. اینکه مردم به ما اعتماد کردند و خیلی نباید قایم کرد که مردم حامی پروژه ما بودند . ما در تیتراژ اسامی هر 205 نفر حامی خود را آوردیم. چون آنها به ما کمک کردند فیلمم پیش برود. و من افتخار می کنم که فیلمم را با کراودفاندینگ تامین سرمایه کردم. 

کراودفاندینگ یک جور جامعه ساختن است . مسئله پول نیست دنبال آدمهایی هستیم که دلشون برای این کار می سوزد و این کار را برای خود می دانند. 

پی نوشت: مستند رویای آب به کارگردانی محمد واعظی نخستین اکران خود را در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت رقم زد. و جایزه دوم بخش مستندهای کارآفرینی را به خود اختصاص داد. 

 

#مستند_رویای_آب #رویای_آب #محمد_واعظی #کراودفاندینگ #تامین_سرمایه_جمعی #حامی_جو #حامیجو #هنر_مستقل #هنرمند_مستقل #سینما_حقیقت