حامی جو چه خبر؟

فریدون کورنگی مالک و سرمایه گذار پلتفرم حامی جو درسیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت از آینده کراودفاندینگ در ایران می گوید.

27 آذر 1398

دسته بندی : اخبار

 در سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت 4 پروژه  که در پلتفرم حامی جو بخشی از سرمایه مورد نیاز ساخت خود را با حمایت مردم جذب نمودند حضور داشتد. گفتگوی ویژه ستاد خبری جشنواره با مدیر حامی جو را، اینجا بخوانید

فریدون کورنگی مالک و سرمایه گذار پلتفرم حامی جو بعد از حضور در نمایش رویای آب به کارگردانی محمد واعظی در سینما چارسو، در یک گفتگوی ویژه، دیدگاه شان را درخصوص حضور 4 پروژه از حامی جو در سیزدهمین جشنواره اینگونه شرح دادند:

همه جوانهای ما واقعا زحمت می کشند و جشنواره یکی از کانالهایی است که زحماتشان را بقیه هم ببینند و به اشتراک بگذارند. البته نتیجه زحماتشان. ما دورادور می بینیم که خیلی زحمات کشیده می شود تا این اتفاقات بیافتد. امیدواریم مردم بیشتر و بیشتر آگاه شوند و از این روش استقبال کنند چرا که هنرمندان و جوانان آینده و امید ایران هستند. 

کراودفاندینگ مبحثی است که در بخش اقتصاد دیجیتال نقش مهمی دارد و خواهد داشت. اما زمانش را نمی توانیم تسریع کنیم. یک صورت تکاملی دارد که نمی توان نادیده گرفت . چرا که باید بخشی از فرهنگ ،عادت و رسوم شود. 

فریدون کورنگی ، لیسانس اقتصاد دانشگاه تمپل امریکا، فوق لیسانس مدیریت و مهندسی فناوری از دانشگاه مریلند امریکا و کاندید دکترای امور مالی دانشگاه مریلند، بنیان گذار بیش از 7 شرکت فناوری در امریکا، دانمارک و آلمان، با تجربه جمع آوری سرمایه بیش از یکصد میلیون دلار از بازار سرمایه، و موسس صندوق سرمایه گذاری 75 میلیون دلاری در امارات متحده و لوکزامبورگ. آخرین شرکت ایشان در آمریکا رده بندی هشتاد و سومین شرکت درسرعت رشد درسراسر آمریکا را از شرکت دلویت دریافت نموند.

در حال حاضر در ایران مدیرعامل و موسس شرکت مجتمع پارس سامانه های دانش پویا هستند و بر روی بیش از 5 استارتاپ ایرانی سرمایه گذاری نمودند. حامی جو از سال 94 با پشتیبانی و سرمایه گذاری این مجموعه فعالیت خود را آغاز نموده است.