حامی جو چه خبر؟

شنبه سوم اسفند ۱۳۹۸ اکران مستند کامی در خانه هنرمندان در جشنواره تصویر سال با حضور میترا ابراهیمی و عوامل

03 اسفند 1398

دسته بندی : اخبار

مستند کامی پروژه موفق حامی جو به کارگردانی میترا ابراهیمی در لیست اسامی اعلام شده فیلم‌های راه‌یافته هفدهمین جشنواره فیلم تصویر قرار گرفته است. و مطابق برنامه‌ی نمایش فیلم‌های  جشنواره فیلم تصویر، شنبه سوم اسفندماه 1398 در سئانس دوم نمایش‌های جشنواره فیلم تصویر از ساعت 18 در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران با حضور میترا ابراهیمی و عوامل اکران خواهد شد. همچنین با نمایش مستند «کامی» نشستی با عوامل این فیلم نیز برگزار می‌شود.

برای مشاهده صفحه پروژه مستند کامی در سایت حامی جو و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

 کامی نخستین فیلم بلند مستند میترا ابراهیمی است که با تهیه‌کنندگی پیمان قاسم‌خانی به زندگی کامیار شاپور پسر فروغ فرخزاد و پرویز شاپور پرداخته شده است. این مستند در سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت نخستین اکران خود را در بخش خارج از مسابقه رقم زد. 

همچنین در لیست فیلم های پذیرفته شده جشنواره فیلم فجر نیز قرار گرفت. اما از حضور در این جشنواره انصراف داد.

میترا ابراهیمی  با اعلام انصراف از حضور در جشنواره ملی فیلم فجر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «چند پست قبل تر با افتخار گفتم که فیلم را در جشنواره فجر اکران خواهم کرد چون کامی برای این مردمه! چون نمی‌خوام با پزهای روشنفکری ببرمش اون طرف و جایی اکرانش بکنم که درکش نمی‌کنند، اما حالا برایم هیچ افتخاری نیست.

حالا پنج سال تلاشم را کوچک‌ می‌بینم در مقابل داغی که بر دل مردم ایرانه! کامی هم به نوعی قربانی شد اما اکرانش بماند به زمانی بهتر با دلی خوش‌تر. این کمترین کاری بود که از دست من برمی‌آمد. با عذرخواهی از عوامل فیلم که بسیار زحمت کشیدند. اینکه اولین فیلمت به اکران مهم ترین جشنواره کشورت برسد شاید آرزو باشد اما انسان سوگوار آرزویی ندارد.»

مصاحبه با میترا ابراهیمی در جشنواره سینما حقیقت را اینجا مشاهده کنید