حامی جو چه خبر؟

سیاوش جمالی دیدگاهش را در مورد کراودفاندینگ و تجربه اش از کمپین کراودفاندینگ مستند فریاد رو به باد که این روزها در حال نمایش و اکران در رویدادهای داخلی و خارجی است می گوید.

28 دی 1398

دسته بندی : اخبار

یکی از سخت ترین کارهایی که یک هنرمند در تولید یک کار هنری انجام می دهد، تأمین هزینه هاست و یکی از راه ها کراودفاندینگ است. همزمان با پروژه ما ، مستند در جستجوی فریده نیز کمپین تامین سرمایه شان در حامی جو فعال بود. کاری که کوروش عطایی و آزاده موسوی انجام دادند، شگفت انگیز بود. چون خودشون خیلی پیگیری کردند و به گوش مردم رسوندند و این قسمتی بود که ما یعنی من و عطا مهراد کوتاهی کردیم. راهش هم البته بلد نبودیم اما یک تجربه بود و تجربه خوبی بود. 

همیشه کراودفاندینگ یک آپشن خوب است تا وقتی که معرفی (promote) توسط خود فرد یا یک شخصی در کنار آن فرد صورت بگیرد و شناختی نسبت به مخاطب علاقه مند داشته باشد. 

با توجه به سایتی که دارید تا قبل از اینکه یک پروژه منتشر شود مردم آن را می شناسند و آدمها می توانند بروند و ببینند 2 یا 3 سال پیش آن فرد در حال انجام و آماده سازی پروژه اش بوده است. و حتی می تواند آمار خوبی بدهد که در چند سال آتی ببینیم چه کسانی در بازار هستند. 

این فیلم مستند 62 دقیقه ای که برنده تندیس بهترین فیلم نیمه بلند بخش مسابقه بین الملل جشنواره سینماحقیقت شده است، و در جشنواره فیلم های پارسی ، جایزه بهترین فیلم مستند را دریافت نمود

برای مشاهده صفحه مستند فریاد رو به باد در حامی جو اینجا کلیک کنید

۶اثر در بخش مستند هشتمین جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا برای دریافت جایزه با هم رقابت می کردند.
به گزارش سینماسینما، مستند سینمایی «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کورش عطایی نماینده ایران در اسکار، «فریاد رو به باد» به کارگردانی سیاوش جمالی، عطا مهراد، مثل «اسمم پگاه» به کارگردانی سودابه بیضایی، «خرامان» به کارگردانی آرش اسحاقی، «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و «دیدن و بودن» به کارگردانی علی شیلاندری در این دوره برای کسب تندیس غزال طلایی رقابت نمودند.