حامی جو چه خبر؟

در سکانس دوم با داستان زندگی مهدی زینالی آشنا می شوید

08 اردیبهشت 1399

دسته بندی : اخبار

 برای مشاهده ادامه ویدئو اینجا کلیک کنید 

مهدی زینالی درباره خودش اینطور می گوید: هفتم اردیبهشت ۶۷ زیر بمباران جنگ در تنها جای سالم آن‌ حوالی در یک بیمارستان روستایی یک تپل سبزه به دنیا آمدم. رمضان بود و مقدر شده این در قحطی به دنیا آمده، شکمو بشود. حریص غذا بودم، حریص قصه هم بودم از همان اول. مسحور قصه‌های مادربزرگ، بعدها کتاب‌هایش و بعدها تلویزیون که تنها پنجره‌ی جادو بود. کتاب و خیال‌پردازی‌ام را به کوچه ترجیح میدادم تا وقتی که همین خیال‌پردازی‌ها پایش را کشید به کوچه و جستجو. داستان نوشتم و خواندم. تصور داستان نویسی به سالن‌های تئاتر ارومیه رسید. با دیدن کیارستمی عاشق عکاسی شدم. با چخوف فال می‌گرفتم و با هر دوربینی که دستم می‌آمد عکس میگرفتم.

همچنین در دو تا تئاتر در ارومیه بازی کردم و خانه ی جوان ارومیه باعث شد قصه بنویسم و داستان هایم در چند کتاب گروهی چاپ شد.دانشگاه تبریز قبول شدم و سه تا کار بازیگری تئاتر و دو تا فیلم کوتاه هم همان جا ساختم. دو تا نمایشنامه هم نوشتم و کارگردانی کردم. کلاس کارگردانی رفتم و سه‌ تا فیلم کوتاه ساختم.

در تهران روانشناسی کودکان استثنایی خواندم.بیشتر از دو سال در مجله‌ی رشد مینوشتم. به علت علاقه زیاد که به عکاسی بالاخره دوربین خریدم و جشنواره عکس همراه عکسم برگزیده شد.

پینوشت 1: برنامه سکانس کاری از علی جعفریان با همراهی پدرام قره باغی و سینا مرادی و سحر محمدزاده با حمایت حامی جو در روزهای دوشنبه هرهفته ساعت 22 در شبکه های اجتماعی حامی جو منتشر خواهد شد.

پینوشت 2: اگر شما هم می خواهید میهمان این برنامه باشید و از رویای خود و همه سختی هایی که برای رسیدن به آن پشت سر گذاشتید و یا کماکان در این مسیر با سختی ها دست و پنجه نرم می کنید،برای روایت زندگی تان به ما اطلاع دهید.

داستان همه شما می تواند به یک زندگی رنگی تازه ببخشد. و پیام آن این است مشکلات در زندگی همه ما وجود دارد اما من راه عبور از آن را یافته ام. تو هم می توانی امتحان کنی.