حامی جو چه خبر؟

درج زیرنویس فارسی برای تمامی محتواهای ویدئویی در سایت و شبکه های اجتماعی حامی جو که از سال 99 منتشر می شوند

28 فروردین 1399

دسته بندی : اخبار

جامعه ناشنوایان ایران از آنچه در رسانه های تصویری (فیلم ،علمی، ورزشی و..) ارائه می شود محروم هستند.و عمده‌ترین مشکل ناشنوایان نبود رابط برای برقراری ارتباط آن‌ها با جامعه است.

بر اساس آماری که تا سال 93 منتشر شده است، 520 هزار ناشنوا و نیمه‌شنوا در ایران زندگی می‌کنند و سالانه حدود 1400 ناشنوای عمیق در کشور متولد می‌شوند. با توجه به این آمار بی‌توجهی به ساده‌ترین نیازهای ناشنوایان کشور قابل توجیه نیست.

ما در حامی جو به سهم خود قصد داریم یک ارتباط دو سویه بین آنان و جامعه به وجود آوریم. بنابراین درنظر داریم درج زیرنویس فارسی را برای تمامی محتواهای ویدئویی که در وبسایت و کلیه شبکه های اجتماعی حامی جو منتشر می شود به عنوان قانون از سال 98 اعلام نماییم. و در کنار لوگوی حامی جو ، با درج لوگوی رابط ناشنوایان آنها را از این امکان مطلع نماییم. 

البته این امر واقفیم که همه این افراد از امکانات سوادآموزی برخوردار نیستند و خیلی از آنها صرفاً با زبان اشاره صحبت می‌کنند. اما حتی اگر این حداقل کاری است که می توانیم در جهت ساختن دنیایی بهتر و برابر برای مخاطبینمان ایجاد کنیم، دریغ نمی کنیم. و امیدواریم آغازی باشد برای توجه به اهمیت رعایت حقوق برابر . 

بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

"سعدی"