حامی جو چه خبر؟

حامی جو در نهمین دوره جشنواره وارش

07 اردیبهشت 1398

دسته بندی : اخبار

نهمین دوره جشنواره وارش در تاریخ ۹ الی ۱۳ اردیبهشت ماه در استان مازندران شهرستان های بابل، رامسر و ساری برگزار خواهد شد. این جشنواره در قالب نشست ها و پنل های آموزشی و مهارت آموزی برگزار خواهد شد و طبق گفته مدیر این جشنواره، حضور در این دوره علاوه بر اینکه دانش نظری، شناخت و آگاهی علاقه مندان سینما به ویژه فیلمسازان و دانشجویان سینما را افزایش می دهد، آن ها را با مباحث جدید در حوزه فیلمسازی آشنا می کند.

در این نشست ها که با تنوع موضوعی همراه است، اساتید و پژوهشگران حوزه سینما درباره موضوعاتی همانند مولفه های فرهنگ عامه در سینما، مردم شناسی سینمای بومی و سینمای عامه پسند، چگونگی بهره برداری از بافت جغرافیایی و لوکیشن در فیلم سازی، اصول و بایسته های بازیگری در نقش های بومی و محلی، قوم نگاری درمستندسازی، سازوکارهای تامین سرمایه جمعی برای تولید فیلم، فیلمنامه نویسی در قصه های بومی، جامعه شناسی و مخاطب شناسی فیلم های عامه پسند در سینمای ایران، مستند سازی بومی و… صحبت خواهند کرد.

حامی جو در این جشنواره در نشست “ساز و کارهای تامین سرمایه جمعی برای تولید یک فیلم” طی  یک کارگاه تخصصی از ساز و کارهای تامین سرمایه جمعی برای تولید فیلم در روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۱۷ الی ۲۰ صحبت خواهد کرد.

این جشنواره فرصتی برای افراد در شهرستان ها است که از حضور اساتید و پژوهشگران شناخته شده در این حوزه بهره مند شوند و با حضور در این جشنواره، علاوه بر اینکه مباحث علمی و پژوهشی مورد نیاز از طرف جشنواره وارش در اختیار سینما دوستان قرار می گیرد، به سوالاتی هم که درباره فیلمسازی وجود دارد پاسخ داده خواهد شد و از این رو، نقش موثری در هم افزایی پژوهشگران علوم انسانی و سینما وجود خواهد داشت.

شرکت در این کارگاه ها و نشست ها برای عموم آزاد و رایگان است.

برای اطلاعات بیشتر از این جشنواره و همچنین دوره های پیشین آن، به وب سایت جشنواره وارش مراجعه نمایید.