حامی جو چه خبر؟

حامی جو در جشنواره دسترسی محدود ۸

14 مرداد 1398

دسته بندی : اخبار

حامی جو در جشنواره دسترسی محدود ۸ از ساز و کارهای تامین سرمایه جمعی صحبت کرد. این جشنواره در محل مدرسه بیدار برگزار شد و حامی جو از روش کراودفاندینگ یا همان تامین سرمایه مردمی سخن گفت.

در این کارگاه چه گذشت؟

در ابتدا شیما صابری، مدیر حامی جو، معرفی مختصری در رابطه با کراودفاندینگ ارائه داد و سپس زینب تبریزی، به عنوان یکی از کارگردانان موفق، تجربیات خود در حامی جو را مطرح کرده و ترفندها و روش های موفقیت آمیز این مسیر جذب سرمایه را بازگو کردند.

کراودفاندینگ چیست؟

crowdfunding از دو کلمه crowd به معنی انبوه مردم و funding به معنی تامین سرمایه تشکیل شده است. و معادل فارسی آن تامین سرمایه جمعی یا تامین سرمایه مردمی است.

در این روش، از هنرمندان، کارآفرینان، ایده پردازان و استارت آپ ها حمایت میشود و میتوان این روش را یکی از راه های نجات هنر، صنعت و تکنولوژی یک جامعه دانست.

جشنواره دسترسی محدود ۸ چه کاری انجام می دهد؟

جشنواره دسترسی محدود ۸ در زمینه ویدیو، فیلم کوتاه، انیمیشن و آثار شنیداری برگزار می شود. گروه هنری گالری گشت با هدف ایجاد فضایی هنرمندانه و آگاهانه برای آگاهی رسانی در بستر هنرهای تجسمی در سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرد و آگاهی رسانی فراخوان ها، نمایشگاه ها، رویدادهای هنری و … از رویکردهای اصلی این گروه است.