حامی جو چه خبر؟

جادوی طراحی مد و لباس در کراودفاندینگ!

20 دی 1399

دسته بندی : اخبار

یکی از موفق ترین کمپین های کراودفاندینگ در حوزه مد و فشن ، پروژه "کیسه سکه جادویی" است.

این کمپین برای تولید یک کیف سکه مبلغ 10 هزار دلار را در سایت کیک استارتر تعریف کرده بود که به دلیل جذابیت محصول و کیفیت ارائه ی آن توانست با حمایت 6897 نفر مبلغ 166.910 هزار دلار را جمع سپاری نماید . 

یکی از محبوب ترین دسته بندی های حوزه کراودفاندینگ در دنیا ، شاخه مد و فشن و طراحی لباس است . چرا که مخاطب با محصول قابل لمسی روبروست و می تواند با پیش خرید کردن آن و در بسیاری از موارد گرفتن تخفیف ، زودتر از خریداران در مغازه ها یا وب سایت ها به آن محصول دسترسی پیدا کند .

کمپین های حوزه مد و فشن با در اختیار داشتن بازار مخاطب هدفمند ، راه ساده تری را برای جذب حامی و مشتری بالقوه در آینده نزدیک خواهند داشت . از همین روست که طراحان لباس برای دسترسی گسترده تر به مخاطبان و مشتریان از روش کراودفاندینگ استفاده می نمایند . 

این کمپین که توسط آقای الاد بارکو تعریف شده است با ارائه یک محصول جذاب و خلاقانه و در عین حال ساده و با کیفیت ، توانست نظر بسیاری از مخاطبین را جلب نماید. طراحی و چیدمان صفحه ی این کمپین در سایت کیک استاتر گویای توجه صاحبان محصول به ذائقه مخاطب می باشد . 

آقای بارکو در همین ویدئو که ویدئوی اصلی کمپین کراودفاندینگشان می باشد اشاره می کند که پس از موفقیت در کمپین قبلی، تصمیم به استفاده مجدد ازین روش برای تامین سرمایه تولید محصول جدید کرده اند.

یکی از روش های مرسوم برای دسترسی به سرمایه لازم جهت تولید محصولات با هزینه های بالا ، فازبندی سرمایه اولیه و جمع سپاری در دو یا چند مرحله مختلف است. به این صورت که شما برای تولید محصول اولیه و شروع کار در ابعاد کوچک تر ، کمپینی با مبلغی پایین تر طراحی می کنید و پس از جذب سرمایه و پیدا کردن دایره مخاطبان و مشتریانتان به گسترش ایده در مراحل بالاتر می پردازید . 

مثلا در همین کمپین ، آقای بارکو به همراه تیمشان ، ابتدا یک کیف پول معمولی تر اما جذاب و باب میل مشتری ، به همراه پیشنهادات ویژه کمپین برای مخاطبان تعریف نموده اند و پس از موفقیت کمپین اول و پیدا کردن مشتریان و حامیان خود ، به بزرگتر کردن و گسترش دادن ایده ی کیف پول دوم پرداختند. 

 

شاید استفاده از روش کراودفاندینگ برای بسیاری از طراحان لباس در ایران هم محک جالبی باشد چرا که از یک سو سرمایه تولید محصولشان را جذب می نمایند و از سوی دیگر نسبت به اینکه محصول نهایی باب میل مخاطبان هست یا خیر آگاهی پیدا می نمایند.

اگر ایده های شما کماکان در ذهنتان باقی مانده و به دنبال خلق محصول خود هستید ، حتما به حامی جو سر بزنید.