حامی جو چه خبر؟

امیر صدیق دومین حضور خود را در وبسایت حامی جو با کمپین فیلم کوتاه «مولتی فرم» رقم زد.

08 شهریور 1400

دسته بندی : اخبار

امیر صدیق، متولد 1362 در رودسر می باشد و پیش تر در سال 96 برای فیلم کوتاه تداوم در حامی جو حضور یافته بود، باری دیگر برای تامین سرمایه ساخت فیلم کوتاه مولتی فرم اقدام کرده است و این دومین حضور ایشان بعد از 4 سال می باشد. در ادامه درخصوص چرایی این حضور خواهید خواند:

  1. این دومین حضور شما در وبسایت حامی جوست ، از دلایل آن بگویید ؟ 

بعد از پروژه تداوم در سال 96 برای دومین بار است که از شیوه کراودفاندینگ در سایت حامی جو استفاده می کنم و جالب تر آنکه هر دو فیلم کوتاه من به عنوان کارگردان از این مسیر گذر کرده است و این فقط یک دلیل دارد برای فیلمساز مستقلی که دومین تجربه کارگردانی اش است و آن اعتقاد راسخ به ماهیت کراودفاندینگ برای حیات هنر مستقل.

  1. . چقدر تجربه خودتان را در کمپین قبلی را مفید می دانید؟ 

ما در ابتدای مسیر کراودفاندینک در ایران هستیم راهی بسیار دشوار که به اعتمادسازی ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه نیاز دارد اولین گام ها هر چند کوچک هستند هر چند شاید لرزان ولی همه با هم می آموزیم که چگونه می توان قطره قطره دریا شد من هم از پروژه نخست خود شناخت عمیق تری نسبت به ماهیت و چگونگی عملکرد کراودفاندینک پیدا کردم که در کمپین مولتی فرم از آن استفاده خواهم کرد.

  1. بنظر شما تغییراتی در حامی جو نسبت به سال 96 بوجود آمده است؟ 

تغییرات در پلتفرم به خصوص در نحوه پرزنت کردن پروژه ها مشهود بود که بوضوح بهبود یافته بود اما نکته ای که من فکر می کنم هنوز فاصله بسیاری داریم آگاهی و شناخت افکار عمومی و گروه های هدف همچون اقشار تحصیل کرده، هنرمندان است و البته فکر می کنم نیازمند ایجاد زنجیره های حمایتی با موسسات و شرکت هایی هستیم که در راستای اهداف ما قرار دارند.

  1. در کمپین جدید خود فکر می کنید چقدر در همراهی مردم بتوانید موفق باشید؟

برای من مهمترین نکته خود کراودفاندینگ است و در مرحله بعد به موفقیت پروژه خودم فکر می کنم به نظرم تمام افرادی که به عنوان نسل اول این اقدام جسورانه را تجربه می کنند به نوبه خود در اشاعه این متد که سالم ترین نوع و ملموس ترین راه جذب سرمایه است نقش انکارناپذیری دارند و برای همه آنها آینده این روش مهم تر است حتی مهم تر از پروژه خود.

  1. موضوع این پروژه چرا دغدغه شماست؟

مرگ و نگرش به زندگی مهم ترین دغدغه فکری من است که شاید مهم ترین دغدغه بشریت در تمام این سال ها بوده است نوعی خوف و رجا و بیم و امید که همه چیز ما را احاطه کرده است

لازم به ذکر است موضوع فیلم اول این کارگردان به اسم تداوم، نیز در خصوص مرگ مغزی، جدالی سخت وتلخ اما زندگی بخش می باشد...

پی نوشت : برای امیر صدیق کمپین موفقی را آرزومندیم و خوشحالیم برای میزبانی مجدد ایشان، و نگاه ارزشمند ایشان به موضوع کراودفاندینگ برای ما بسیار موجب انگیزه برای ادامه این راه پر فراز و نشیب می باشد 

برای مشاهده صفحه پروژه مولتی فرم در حامی جو اینجا کلیک کنید