یکی از راه های جالب جذب سرمایه برای شروع یک کسب و کار، کراودفاندینگ (crowd funding) است. شما می توانید از روش کراودفاندینگ برای شروع کسب و کار خود استفاده کنید و در صورتی که یک کسب و کار جذاب و افراد متخصص در اختیار داشته باشید، حامی جو  میتواند آغاز کسب درآمد بزرگ و بسیار محبوب شما باشد. در این مطلب با من همراه باشید تا کسب و کارهایی که با کراودفاندینگ جذب سرمایه کرده اند را به شما معرفی کنیم.

کراودفاندینگ چیست؟

 در ابتدا برای شروع کار باید دانست که کراودفاندینگ چیست؟ مطمئنا ضرب المثل “قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود” را شنیده اید. کراودفاندینگ مصداق بسیار خوبی برای این ضرب المثل است و بر این پایه بنا شده است. در این روش، شما یک کمپین مخصوصا اینترنتی به راه می اندازید و از مردم و کاربران مشتاق، تقاضای حمایت مالی می کنید. هر فرد مقداری به شما پرداخت می کند و در آخر شما مقدار زیادی سرمایه خواهید داشت. کراودفاندینگ بیشتر برای کسب و کار های نوپا مناسب است. در ضمن crowd funding از دو واژه crowd به معنی مردم زیاد و funding به معنی سرمایه تشکیل شده است.

مقاله مرتبط: کراودفاندینگ چیست؟

کسب و کارهای دنیا که با کراودفاندینگ جذب سرمایه کرده اند.

۱- ساعت هوشمند pebble

 یکی از موفقیت های بزرگ سایت کیک استارتر، ساعت هوشمند pebble است که در طی حدودا ۳۷ روز توانست به سرمایه ای بیش از ۱۰ میلیون دلار برسد.

۲- کنسول بازی اویا

این کنسول بازی، که با نام اویا شناخته میشود، توانست از طریق سایت کیک استارتر در طی حدود ۳۰ روز به سرمایه ای بالغ بر ۸٫۵ میلیون دلار برسد. اویا پس از ۱۰ ماه از کسب سرمایه، محصول خود را به بازار عرضه کرد.

- پروژه کولست کولر

 این پروژه نیز از پروژه هایی است که از این روش استفاده کرد و توانست بیشترین بهره را ببرد. هدف این بود که ۵۰ هزار دلار جمع آوری شود اما این پروژه، حدود ۱۳ میلیون دلار جمع آوری کرد.