اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم، هنرمندان زیادی هستند که هیچ وقت نتوانسته اند هنرشان را آن طور که باید و شاید به نمایش بگذارند؛ نتوانسته‌اند آن را بعد از ساخت، به نمایش عمومی بگذارند، جایی برای نمایش آن پیدا نکرده‌اند، و یا حتی نیمه‌کاره رهایش کرده اند. این هنرمندان شکست خورده، بعد از مدتی احساس می کنند که هنرمند خوبی نیستند، در حالی که هر چه قدر هم اثری خوب تولید کنیم، تا وقتی نتوانیم آن را به نمایش بگذاریم نمی توانیم به خودمان لقب “هنرمند” را بدهیم.

 

مقاله مرتبط: کراودفاندینگ چیست؟

 

خیلی از هنرمندان، عدم علاقه مردم، عدم حمایت دولت و… عدم حمایت های دیگر را بهانه می کنند. بهانه می کنند که کسی از اثر آنها به شوق نیامده است و اثرشان در بین دیگر آثار هنری خاک خورده و دیده نشده است.

اما اگر می خواهید برای هنر خود تلاش کنید و راه معرفی کردن آن را یاد بگیرید با حامی جو همراه باشید.

 

با کراودفاندینگ چه چیزی یاد می گیریم؟

یک تیم تحقیقاتی برای این که مشکل هنرمندان را پیدا کند، از تک تک آنها پرسیده بودند که “چه درسی هست که دوست داشتید در دانشگاه یاد می گرفتید؟”. نزدیک به ۶۰% از آنها گفته بودند که “اگر درسی به نام تجارت در هنر را در دانشگاه می‌گذراندند، می‌توانستند سریع‌تر وارد بازار هنر بشوند.”

 

مقاله مرتبط: رازهای پشت کمپین های موفق کراودفاندینگ  

 

این همان نکته ای است که در حامی جو و با روش کراودفاندینگ به هنرمندان یاد داده می شود. یک درس کاملاً عملی و جدی که باعث رشد هنرمندان خواهد شد. حامی جو افتخار می کند که توانسته است به هنرمندان زیادی، روش‌های معرفی کردن ایده شان به دیگران را آموزش بدهد و شش نفر از آنها توانسته‌اند با همت و تلاش خودشان و با حمایت حامیان عزیزی که به حامی جو و هنرمندان لطف داشته اند، سرمایه پروژه شان را جذب و آن را تولید کنند.

 

مقاله مرتبط: برای حامیان ارزش قائل شویم

 

از لاک خودتان بیرون بیایید

اگر احساس می کنید که کسی به شما توجه نمی‌کند و هنرمند شکست خورده و ناشناسی هستید، با تمام احترامی که برایتان قائل هستیم باید بگوییم که مقصر اصلی خودتان هستید. هیچ کس نیست که شما را از لاک خودتان بیرون بکشد و از شما بخواهد که اثرتان را بسازید. اگر خودتان را قبول دارید، بهانه گرفتن را کنار بگذارید و با قدرت پا در جاده موفقیت بگذارید. جاده ای که شش هنرمند موفق در آن قدم گذاشته اند و حامی جو خبر موفقیت های پی در پی آنها را منتشر می کند. راه باز است و منتظر همت شما…

 

مصطفی مردانی

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید