برای مخاطبان هنر و سینما، هیچ چیز بیشتر از هنر اصیل و مستقل جذابیت ندارد. فیلم های مستقلی که از دل مشکلات و نیازهای مردم آمده است و میزان استقبال مردم نسبت به آن، بهتر و بیشتر است. هنر، بخشی از وجود همه ماست و اگر قرار نباشد مستقل ساخته شود، با وجودمان ارتباط برقرار نمی کند. هنر اگر نتواند مخاطبان خودش را جذب کند، به تدریج هم هنر و هم جامعه تحلیل می روند. تمایل به ­­­­هنر، خودش توجیه مناسبی برای حمایت از هنر است، اما برای درک بهتر حمایت از هنر مستقل، نیاز است که لزوم هنر مستقل را بهتر بفهمیم.

 

مقاله مرتبط: هنر مستقل چیست و چه مزایایی دارد؟

 

هنر مستقل باعث آشتی مردم با هنر می شود

هر چه قدر تعداد فیلم های مستقل در سینماها بیشتر شود، میزان علاقه مردم به دیدن فیلم هم افزایش پیدا می کند. طوری که بعد از مدتی، مردم علاقه دارند که همه فیلم ها را تماشا کنند، حتی اگر فیلم خیلی خوش ساخت و حرفه ای نباشد. آشتی مردم با سینما و فیلم های کوتاه و مستند، نویدبخش حضور فیلم‌سازهای بهتر و مستقل تری است که مردم آنهار ا می‌پسندند.

اگر به دغدغه فروش فیلم‌های سینمایی نگاهی دقیق‌تر بیاندازیم، در دوره‌هایی که فیلم های مستقل کمتری حضور داشتند، میزان اقبال مردم به سینما نیز کمتر بوده است.

 

مقاله مرتبط: خرید بلیط بهترین راه برای حمایت از هنرمند نیست!

 

افزایش کیفیت زندگی روزانه با هنر 

سینما و هنر، یکی از راه‌هایی است که از مشکلات و سختی‌‌های زندگی راحت تر عبور کنیم. هنر به رشد خودآگاهی و تصمیم‌گیری‌های عاطفی و کاری بهتر کمک می کند. هنر دوستان برای پیدا کردن راه‌حل‌های مختلف در مورد یک موضوع، راه‌های بیشتری در اختیار دارند.

 

مقاله مرتبط: فیلمسازی مستقل با کراودفاندینگ

 

تماشای فیلم و تئاتر در سینما و تماشاخانه ها، بازدید از گالری های نقاشی، عکاسی و هنرهای تجسمی و…. خودش یک تفریح عالی و سرگرم کننده است. اما همین کارها به مروز زمان باعث باز شدن بیشتر ذهن‌ها و افزایش خودآگاهی و علاقه به علم خواهد شد. و این کمک خوبی به رشد فرهنگ و علم جامعه است.

 

مقاله مرتبط: برای حمایت از هنرمندان مستقل چه کنیم؟

 

مصطفی مردانی

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید