ساعاتی قبل مهلت دریافت فرم های حضور در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به پایان رسید و دبیرخانه جشنواره شاهد تعداد زیادی از فرم های فیلم های متقاضی در جشنواره بود.

به گزارش “سینما”، بسیاری از فیلم های مطرح که تا دیروز خبری از آن ها نبود در ساعات پایانی پانزدهم آذر فرم هایشان را به دبیرخانه جشنواره فجر فرستادند. همچنین تعدادی از فیلم ها نسخه های اولیه فیلم هایشان را هم تحویل دفتر جشنواره داده اند. نکته جالب اینجاست که از روز پنج شنبه هیئت انتخاب بخش هنرو تجربه کارش را آغاز کرده و هیئت انتخاب بخش سینمای ایران نیز با تکمیل اعضای هیات انتخاب، از روز یکشنبه بازبینی فیلم های این بخش را آغاز می کند.

رضا میر کریمى رئیس خانه سینما که به عنوان دبیر بخش بین الملل جشنواره فجر هم انتخاب شده برای فیلم تازه اش “دختر” فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر نکرده. جلیل شعبانی مدیر تولید فیلم “دختر” به روز نامه سینما گفت که فرم حضور در جشنواره فجر توسط میرکریمی پر نشده است. هنوز دلیل این تصمیمی میرکریمی مشخص نیست. گفتنی است در سالهای گذشته هم موارد مشابهی بوده اند که با رایزنی مدیران جشنواره راضی به حضور در جشنواره شده اند و تا آخر ماه وضعیت حضور فیلم رضا میرکریمی در جشنواره فجر روشن خواهد شد. فیلم دیگری که فرم حضور در جشنواره فجر را پر نکرده “۵۰ کیلو آلبالو” مانی حقیقی است که ظاهرا قرارا ست مستقیما راهی اکران شود و مانی حقیقی تنها برای “اژدها وارد می شود” فرم پر کرده است. همچنینی طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر فرم پر کردن فیلم هایی مانند “دلم می خواد”(بهمن فرمان ارا) و “مادر قلب اتمی”(علی احمدزاده) شنیده می شد که بر اساس پیگیری های “سینما” این فیلم ها فرم حضور در جشنواره را پر نکرده اند.

 

لینک خبر از روزنامه سینما: http://goo.gl/9AV83L