یکی از روش های معمول کراودفاندینگ یا جذب سرمایه جمعی، کراودفاندینگ پاداش محور است. حامیان و مشارکت کنندگان مالی، تمایل بیشتری به استفاده از این روش دارند، زیرا سودی که از یک پروژه برای آنها تعریف شده، کاملاً مشخص و ملموس است.

اگر قصد دارید در یک پروژه خلاقانه در حامی جو یا سایت کراودفاندینگ دیگری مشارکت کنید، بهتر است که از مزایای شرکت در این کراودفاندینگ هم بیشتر بدانید. در این مقاله، دو  مزیت اول مشارکت در کراودفاندینگ را بررسی می کنیم.

 

  1. شفافیت کامل از تاثیر و پاداش پروژه

با این که اکثر افراد دوست دارند در کارهای خیریه شرکت کنند، اما تاثیر این کارهای خیر کوچک، برای این افراد کاملاً ملموس نیست. مثلاً یک کمک کوچک به بی‌خانمان های شهری، یا خرید یک تابلو به قصد خیریه و… اگر چه زیبا است، اما این که واقعاً چه اتفاقی افتاد معلوم نیست. اگر هم خیلی پیگیر شوید، احتمالاً به این جواب می رسید که در یک کار خیریه شرکت کرده اید و اجرش به شما رسیده است.

اما وقتی در یک فعالیت فرهنگی هنری، استارتاپی و هر چیز دیگری مشارکت می کنید و پاداش خودتان را هم در نظر می گیرید، اول مطمئن می شوید که آن کار انجام می شود و دوم تاثیر آن برای شما معلوم خواهد شد. می‌توانید از صاحب پروژه در مورد پیشرفت آن سوال کنید و اخبار پروژه روی صفحه آن، قرار می گیرد. به طوری که شما به راحتی می توانید تاثیر آن را ببینید.

 

  1. مشارکتی کوچک و تاثیری بزرگ

این که هر کسی با هر توانی که دارد برای رشد جامعه اش تلاش کند، نوعی وظیفه اجتماعی است. همه ما از این که جامعه ای زیباتر و شاداب تر داشته باشیم، استقبال می کنیم. اما در مورد این که چه طور تاثیرگذارتر باشیم، چیزی نمی دانیم. خودمان می دانیم که لایک کردن یک صفحه یا عکس آن قدر تاثیری ندارد، اما نمی دانیم واقعاً چه کار باید بکنیم؟ یک فیلمساز جوانی که در حال ساخت  فیلمی در مورد اتیسم است، دارد تلاش می کند که مشکلات این بیماران را نشان بدهد و مردم را با آن آشناتر کند. یا مستندی در مورد مهاجرت و مهاجران ایرانی در سایر کشورها است… همه این ها می توانند به افزایش آگاهی مردم کشور ما کمک کنند. اتفاق‌هایی که اکثر ما دوست داریم انجام شوند و از تاثیرات آنها هم تا حدی آشنا هستیم.

می توانید سری به لیست پروژه های حامی جو بزنید و از پروژه ای که فکر می کنید تاثیرگذار است، حمایت کنید.  

 

 

پایان بخش اول: ادامه دارد…

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید