امروزه دیگر بار اصلی اشتغالزایی بر دوش صنایع بزرگ و سنگین نیست، صنایعی که با سرمایه گذاری هنگفت تنها بخش کوچک از جامعه بیکاران را به خود مشغول می کند. در واقع این صنایع کوچک هستند که به نسبت، سرمایه گذاری کمتر را طلب می کنند و در عوض خروجی اشتغال آنها قابل تامل.
صنایع و کسب و کارهای کوچک، صنایعی هستند که ساخته شده اند تا با درآمدشان خرج خانوار خود را بدهند و معمولا پایه گذران آنها ترجیح می دهند کوچک بمانند و کسب و کار توسط نسل های بعدی گسترش پیدا کند. در نقطه ی مقابل صنایع کوچک، استارتاپ ها یا شرکتهای نوپایی و نوآوری هستند که پایه گذاران آنها چشم انداز بزرگ شدن و تبدیل به یک شرکت در کلاس جهانی را در سر دارند.
در صنایع کوچک محصول و سرویس مشخص است و مشتری این نوع محصول و خدمات نیز از پیش معلوم است و تعمدا بنیان گذران این نوع کسب و کار می خواهند آن را در درون خود نگه دارند و ریسک پایینی دارند و حداکثر اشتغال زایی آنها بیش از ۱۰۰ نفر نیست.
اما در مقابل استارتاپ ها به شدت گشترش پذیر هستند و به دنبال محصول جدید و بازار جدید هستند. تقریبا مشتریان آنها نامشخص هستند و پایه گذران آن به دنبال خلق شرکت بزرگ با پتانسیل رشد بالا و البته ریسک بالا اما بازگشت سرمایه بسیار بالا هستند. استارتاپ های گسترش پذیر توانایی خلق هزاران شغل را دارند و همچنین می تواند استعدادهای ناب را از سراسر جهان به خود جلب کنند. و جهان را به مکانی سبزتر و بهتر تبدیل کنند.
کارآفرینی اینترنتی با رویکرد اکوسیستم فعلی ادبیات جدیدی را وارد حوزه کسب و کار کرده است یک واحد سنجش به صورت جهانی حتی اگر در کشورهای پیشرفته پذیرفته شده باشد، اشتباه است. در ساختار کسب و کار ایران شرکتها و صنایعی که تعداد شاغلین آنها کمتر از ۱۰ نفر باشد صنایع خرد، بین ۱۰ الی ۵۰ نفر صنایع کوچک، بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر متوسط و به همین ترتیب بیش از ۱۰۰ نفر بزرگ محسوب می‌شود.
قیاس‌بندی کسب و کارهای فناورانه بر اساس تعداد افراد شاغل در آن نیز موضوعی است چالش برانگیز، چرا که یک استارت‌آپ ممکن است بخش اعظمی از نیاز به منابع انسانی خود را برون ‌سپاری کرده و یا تنها با چند نفر پاسخگوی نیاز هزاران کاربر باشد.
با این اوصاف عقلانی ترین و کوتاهترین راه رسیدن به اشتغالزایی برق آسا و کمک به رشد اقتصادی پایدار و صد البته تبدیل ایران و جهان به مکان سبز، سرمایه گذاری در حوزه های استارتاپی است.
ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی …..!. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.