باور نکردنی است که خیلی از هنرمندان مستقل، بدون این در مورد خطراتی که تهدیدشان می کند فکر کنند، کارشان را به طور مستقل شروع می کنند. همه ما خطاهایی داریم که لازم است کسی از بیرون به ما اخطار بدهد. اما خطاهایی وجود دارند که هنرمندان مستقل نمی توانند قدرت ساخت هنرشان را می گیرد و این اشتباهات می‌توانند برایشان خیلی گران تمام بشود.

 

مقاله مرتبط: هنر مستقل چیست و چه مزایایی دارد؟

 

یک) آیا به اندازه کافی انگیزه دارید؟

اولین اشتباه خطرناکی که هر هنرمندی می تواند انجام بدهد این است که انگیزه خود را به خوبی نشناسد. به زبان ساده‌تر یعنی ای که هنر را صرفاً از روی وظیفه و برای هنرش انجام دهید.

مثل تمام کارهایی که در زندگی انجام می‌دهیم، باید بدانیم که برای انجام هر کاری نیاز به انگیزه داریم. و اگر تبدیل به وظیفه شود، دیگر تمایل به انجامش نخواهیم داشت. زمانی که همه در مورد عشق و علاقه، اثر هنری می سازند، کسی پیدا می شود و در مورد لایه های زیرین شهر فیلم می سازد. این روزها همه به دنبال آثاری هستند که یکتا و منحصر به فردند، اما بعضی هنرمندان به دنبال محتوایی هستند که در حال حاضر مردم به آن روی آورده اند.

 

مقاله مرتبط: رازهای موفقیت پشت کمپین های موفق کراودفاندینگ

 

دو) کیفیت های جانبی را رعایت کرده اید؟

شاید از نظر فیلمسازان، روایت و ایده ای که دارند، از همه مهم تر باشد. یا برای آهنگسازان، ملودی و ترانه ای که کار می کنند. اما همه این ها بخشی از مسائلی است که باید به آن توجه داشت. درست است که بدون فیلم نامه خوب نمی توان کاری قدرتمند ارائه داد، اما اگر همین ایده را با تصویرهای تار و صدای ضعیف بسازید، اثر شما اصلاً دیده نمی شود. تصویرها و قاب‌های درست به علاوه صدابرداری واضح و صحیح، می تواند هر کسی را برای دیده فیلم شما ترغیب کند.

یا برای یک آهنگساز، هیچ چیز مهم تر از این نیست که از سازهای درست استفاده کند و ریزترین صداها نیز شنیده شوند. حتی از سیستم های صدابرداری مختلف مثل دالبی و… استفاده می کنند تا اثر خود را جذاب تر کنند.

 

مقاله مرتبط: حامیان شما هوادارتان می شوند اگر…

 

سه) آیا به خوبی برای خودتان برندسازی کرده اید؟

یکی از عواملی که باعث شهرت گروه‌های مختلف می‌شود، برندسازی درست است. داشتن اثری خوب دلیل کافی برای دیده شدن محصولتان نیست. نیاز اولیه این کار، ایجاد یک راه ارتباطی با هوادارانتان است. مانند یک وب‌سایت که همه هواداران و علاقه‌مندان برای ارتباط گرفتن با شما، از آن استفاده کنند.

شبکه های اجتماعی هم گزینه بسیار مفیدی هستند. هنردوستان زیادی در شبکه های اجتماعی هستند، اما بدون این که در فعالیت های اجتماعی شرکت نکنید و افراد مختلف را به سمت خود نکشانید، نمی توانید موقع ارائه اثرتان، تاثیر زیادی در بازار و هنردوستان بگذارید.

 

مصطفی مردانی  

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید