همه ما عبارت «وظایف اجتماعی» را شنیده ایم و حتی ممکن است این دغدغه را داشته باشیم که چه طور به وظایف اجتماعیمان عمل کنیم. چه طور در مسائل و مشکلات شهر و کشور خودمان حضور فعال داشته باشیم و به افزایش امید در جامعه کمک کنیم؟! اما راهکارهای زیادی در مورد عمل به وظایف اجتماعی مان پیدا نمی کنیم.

خیلی ها تصور می کنند همین که رای بدهند و گهگاهی در مورد مسائل اجتماعی صحبت کنند، به این وظیفه عمل کرده‌اند. بعضی‌ها هم خیلی جدی تر، با نوشتن مقالات، وبلاگ و شرکت در کمپین های تشکیل شده در شبکه های اجتماعی سعی می کنیم که خودمان را فعال نشان بدهیم. اخبار را منتشر کنیم و دست به دست بچرخانیم. اخباری که بعضی از آنها واقعاً دردناک و ناراحت‌کننده‌‌اند و انتشار آنها، دردی از حالشان دوا نمی کند.

فعالیت‌های کوچک با تاثیرات بزرگ

تحول برای خیلی از ما به معنی تغییرات گسترده و عمیق در ساختار جامعه است. در حالی که اگر منطقی فکر کنیم، هم اتفاق افتادنش خیلی سخت است و هم کسی که بخواهد آن را اجرا کند، به این راحتی ها پیدا نمی شود. در حالی که آدم های زیادی هستند که می توانند با تغییرات کوچک و مستمر، زندگی ما را زیباتر کنند.

جوانان زیادی هستند که ایده های خلاقانه ای دارند و می توانند زندگی و نگرش ما را به آن تغییر دهند. این جوان‌ها امید و انگیزه دارند و اگر حمایت شوند، نه تنها خودشان بلکه یک گروه بزرگ امیدوار می شوند. هنر، ورزش، تکنولوژی و حتی استارتاپ‌های کوچک می‌توانند این تاثیرها را بگذارند.

این پروژه ها کجا هستند و چه طور حمایت کنیم؟

حامی جو یک سایت سرمایه گذاری جمعی یا کراودفاندینگ است که از پروژه ها و ایده های خلاقانه حمایت می کند. جوان‌های زیادی هستند که در این سایت پروژه تعریف کرده اند و نیازمند حمایت های کوچک ما هستند. شاید هیچ کدام از ما به تنهایی نتوانیم تمام هزینه ها و نیازهای یک پروژه را تامین کنیم. اما اگر هر کسی با توجه به توانی که دارد، از یک پروژه حمایت کند، یک گروه می‌توانند کارآفرینی کنند. در این صورت، هم ما به وظیفه اجتماعی‌مان عمل کرده‌ایم و هم کمک‌ کرده‌ایم که یک گروه به وظایف اجتماعی‌شان بهتر عمل کنند. این گروه متعهد می شوند که در مقابل این حمایت ما، پاداشی در خور تقدیم کنند تا شما بتوانید اثر این حمایت خود را تا همیشه داشته باشید. 

برای دیدن این پروژه ها، می توانید  از لینک لیست پروژه های حامی جو استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

پاداش های پروژه های کراودفاندینگ در حامی‌جو

سرمایه گذاری با پول کم 

درباره سایت کیک استارتر 

 با حامی جو چه طور اعتماد حامیان جذب می شود

کراودفاندینگ یعنی دعوت به سرمایه گذاری جمعی

 

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید