حامی جو یک وبسایت کراودفاندینگ است که فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است. پلتفرم حامی جو به صاحبان ایده در زمینه ی هنر و تکنولوژی و همچنین سازمان های غیر انتفاعی کمک می کند تا از طرف حامیان خود، حمایت مالی دریافت کنند.

حمایت های انجام شده می تواند به دو دسته از پروژه ها تعلق بگیرد:

  1. پروژه هایی که قبلا انجام شده اند و در حال حاضر محصولی آماده ی ارائه دارند. این دسته از پروژه ها اغلب خیریه، غیرانتفاعی و یا خدمات رایگان می باشند و هدف از مشارکت افراد در این پروژه ها، حمایت مالی به منظور کمک به صاحبان پروژه برای ادامه ی فعالیت های خود می باشد.

  2. پروژه هایی که در سطح ایده بوده و برای عملی شدن نیاز به سرمایه دارند. این دسته از ایده ها در ازای حمایتی که به آنها می شود ممکن است به سرمایه گذاران خدماتی را در آینده ارائه کنند که البته این قضیه الزامی نیست.

پروژه ها اغلب در زمینه ی هنر و تکنولوژی بوده و افراد حمایت کننده از حامیان و علاقه مندان به هنر و تکنولوژی می باشند.

اگر به طور خلاصه بخواهیم سیستم عملکرد حامی جو را شرح دهید باید بگوییم که افرادی که در حال حاضر خدماتی رایگان را ارائه می دهد و یا افرادی که ایده هایی در زمینه ی هنر و تکنولوژی دارند و برای تولید آنها نیاز به حمایت مالی دارند در وبسایت ما ثبت نام کرده و پروژه ی خود را تعریف می کنند.

سپس این افراد با استفاده از امکاناتی که ما در اختیارشان قرار می دهیم پروژه ی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند تا دوستداران این پروژه را برای جمع کردن حمایت جذب کنند. در این مسیر ما نیز با استفاده از متد های مارکتینگ به صاحبان پروژه کمک می کنیم تا بیشتر دیده شده و حمایت مالی بیشتری جمع کنند.

در آخر، افرادی که قصد دارند از پروژه ی مذبور حمایت کنند با کلیک بر روی دکمه ی “الان حمایت کنید.” به این پروژه کمک می کنند. لازم به ذکر است که در ازای این حمایت، ممکن است صاحبان پروژه خدمات خاصی را به افراد حمایت کننده ارائه دهند. البته این قضیه الزامی نبوده و ممکن است حمایت تنها جنبه ی دونیت داشته باشد.

در واقع حامی جو در فاز اول فعالیت خود قصد دارد افراد خلاق و کارآفرین را با افراد حمایت کننده در زمینه کارآفرینی و خلاقیت معرفی کرده و رابطی باشد برای جذب سرمایه برای این افراد.