نزدیک به دو سال از فعالیت سایت حامی جو می‌گذرد و در این مدت، افتخار این را داشته ایم که شش پروژه موفق با جذب صد در صد سرمایه و چهار پروژه نیمه موفق داشته باشیم. ده نفری که لیافت رسیدن به بهترین‌ها و بالاترین‌ها را دارند و مسلماً هنرمندان و افراد خلاق زیادی هستند که چنین لیاقتی را دارا هستند. حامی جو به بودن این دوستان افتخار می‌کند و از این که از زمان حضور پروژه شان روی حامی جو، ارتباط صمیمانه‌ای با آنها داشته ایم نیز خوشحال و خرسندیم.

 

مقاله مرتبط: همه موفقیت‌هایی که پروژه‌های حامی جو به دست آورده اند

 

اما حامی جو قرار است پلی باشد برای رشد همه افراد خلاقی که نیاز دارند سرمایه‌شان را از مسیری به دست بیاورند که مشکلات جذب سرمایه کلان را ندارد. مشکلاتی مثل سرعت در تولید، اعمال نظر کردن در ایده، تولید و ارائه محصول، و دردسرهای بازپرداخت که گاهی باعث از بین رفتن یک ایده یا کسب و کار می‌شود. حالا که مسیری باز شده است تا هنرمندان، با استقلال بیشتری اثرشان را تولید کنند، پس بهتر است که همه ما در این امر، یاری رسان باشیم.

 

پروژه‌های موفق، اولین نشانه‌های رشد و پیشرفت

از مهرداد اسکویی که تمام اعتبار و علاقه‌اش را برای حامی جو گذاشت تشکر می‌کنیم. مهرداد اسکویی با تواضع و فروتنی خاص خودش، پروژه ای که به موفقتیش اطمینان داشت را به  عنوان اولین پروژه روی حامی جو آورد تا اسمش، اعتباری باشد برای حامی جو. اگر چه آن زمان، نه هنوز کراودفاندینگ جا افتاده بود و نه حامی جو توانست کمک زیادی در موفقیت «رویاهای دم صبح» داشته باشد.

 

مقاله مرتبط: جایزه بهترین مستند سال برای رویاهای دم صبح

 

دیگر هنرمندان هم با توجه به شرایط سخت کراودفاندینگ در ایران، لطف کردند و سرمایه پروژه‌هایشان را از طریق بستری که حامی جو فراهم کرده بود، به دست آوردند. در این مسیر، مشاوره‌ها، پشتیبانی‌ها و همراهی‌های تیم حامی جو، در کنار پشتکار و توانمندی این عزیزان، باعث موفقیت این پروژه‌ها شد.

 

مقاله مرتبط: به جای لایک کردن چه طور می‌توانیم حمایت کنیم؟

  

اما انتظار این است که اگر حامی جو قرار است بتواند کمک بیشتری بکند، همین هنرمندان هستند که می‌توانند باعث رشد آن بشوند و با همکاری در معرفی و به ثمر رسیدن پروژه‌های بعدی، راه را برای هنرمندان خوش ذوق و توانمند دیگری باز کنند که توان وام گرفتن از دولت و سرمایه گذاران کلان را ندارند. همه ما در رشد هنر مستقل سهیم هستیم و همان طور که کراودفاندینگ در حال رشد است، می‌توانیم با معرفی کردن آن، به رشد آن نیز کمک کنیم.