رویاهای دم صبح، ساخته مهرداد اسکویی، به عنوان تنها نماینده ایران در بخش‌های رقابتی جشنواره فیلم لندن، موفق به کسب جایزه بهترین مستند این جشنواره شد. این جایزه، شانس دریافت جوایز دیگر از جمله بفتا و جایزه معتبر اسکار را بالا برده است.

این مستند، توانسته بود جوایز معتبر دیگری از جمله جایزه بهترین مستندساز سال از جشنواره معتبر True/False آمریکا، فیلم فست پرتغال، و نامزدی در بیش از ده جشنواره معتبر جهانی را به دست بیاورد.

 مقاله مرتبط: رویاهای دم صبح در راه اسکار

 

در مورد رویاهای دم صبح و حامی جو

رویاهای دم صبح، آخرین مستند از سه گانه مهرداد اسکویی با محوریت کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت است. دو قسمت قبلی به نام های «روزهای بی تقویم» و «آخرین روزهای زمستان» ساخته شده اند و این مستند، نیز ادامه ای بر آنهاست.

دریافت مجوز ساخت این فیلم هفت سال طول کشیده است و در تابستان ۱۳۹۳ موفق به دریافت پروانه ساخت فیلم شده است. این مستند، فضایی سرد و سنگین را با نگاهی مثبت و شاد نشان می دهد و از این جهت، تحسین منتقدان و فیلمسازان زیادی را در پی داشته است.

مقاله مرتبط: پروژه رویاهای دم صبح مهرداد اسکویی

مستند رویاهای دم صبح، اولین پروژه منتشر شده در حامی جو است و  نزدیک به پنجاه درصد سرمایه خود را از این مسیر به دست آورده است. مایه افتخار است که این پروژه ارزشمند روی حامی جو قرار دارد.

مصطفی مردانی 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید