از این هفته در روزهای دوشنبه و پنج شنبه، می خواهیم یک سری متن آموزشی در مورد ترفندهای موفقیت در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم. برای بخش اول، اینستاگرام را انتخاب کرده ایم. اینستاگرام، یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی داخل ایران است که کابران زیادی در آن فعال هستند و به دلیل این که فیلتر نیست، هنرمندان، ورزشکاران و رسانه های رسمی، فعالیت بهتری دارند.

اگر تا به حال در اینستاگرام بوده اید، اما فعالیتتان خیلی مثمر ثمر نبوده است، با خواندن این مقاله، تاثیر بهتری خواهید گذاشت. این مطلب همچنین برای صاحبان پروژه در حامی جو نیز مناسب است.

ترفندهای-موفقیت-در-شبکه-های-اجتماعی-اینستاگرام-۱

 خودتان را درست معرفی کنید

صفحه پروفایل خودتان را جدی بگیرید و در معرفی خودتان، خساست به خرج ندهید. یکی از مهم ترین دلایلی که بعضی از پروفایل‌ها، با وجود این که عکس های مناسبی دارند، باز هم توسط افراد دنبال نمی شوند، پروفایل ضعیف است. این موضوع، مخصوصاً در مورد صفحه هایی که مربوط به شرکت ها، سازمان ها و فعالیت های عمومی است، کارکرد مهم تری دارد.

مطالب و عکس‌هایتان صمیمانه باشد

اکثر کاربران اینستاگرام دوست دارند بدانند با چه کسی طرف هستند. یک تصویر از شما و همکارانتان، خیلی بیشتر از جملات و عکس های زیبا تاثیر دارد. این تصاویر، صمیمیت شما با مخاطبانتان را نشان می دهد و اعتماد آنها را به دست می آورید. حتی مطالب تخصصی و فنی را با لحنی صمیمانه بنویسید.

از هشتگ های مناسب فعالیتتان استفاده کنید

بعضی از کاربران اینستاگرام به هشتگ هایی که روی پست هایشان می گذارند، دقت نمی کنند. بعضی نیز هشتگ را نمی شناسند که از آن استفاده کنند. اگر می خواهید هشتگ استفاده کنید، در قسمت جستجوی اینستاگرام، هشتگ خود را تایپ کنید و عکس های مرتبط با آن را ببینید. اگر این عکس ها و مطالب، مرتبط با کار شما هستند، احتمالاً این هشتگ مناسب شما نیز هست. همچنین می توانید از طریق همین عکس‌ها، به هشتگ های مشابه نیز دسترسی پیدا کنید.

با هشتگ خودتان در اینستاگرام کمپین ایجاد کنید

هشتگ های زیادی در اینستاگرام هستند که شهرت پیدا کرده اند. مثل #everydayiran که یکی از پرکاربردترین هشتگ های فعلی است. اما همین هشتگ ها هم، از طریق ایجاد کمپین و درخواست از فالوئرهایشان، این هشتگ ها را جا انداخته‌اند. این کمپین ها توانسته اند جای خودشان را بین کاربران باز کنند و الان برای ما نیز سودمند هستند.

حتماً خودتان را در نظر بگیرید

اگر از اینستاگرام به عنوان رسانه یک شرکت استفاده می کنید، بهتر است حتماً لوگوی شرکتتان در گوشه ای از عکس گذاشته شود. مسئله این نیست که عکس شما کپی شود، بلکه اینجا قرار است اعتمادسازی انجام شود. یا اگر قرار است روی هشتگی کار کنید، آن را به صورت تایپ شده روی عکستان قرار بدهید.

از ویدیو هم استفاده کنید

دانستن همین نکته که ۸۸% زمان افراد در اینترنت، صرف دیدن ویدیو می شود کافی است تا شما هم از ویدیو استفاده کنید. ویدیوها، کمک زیادی به اعتماد فالوئرهای شما می کند. در این ویدیوها شما می توانید خودتان یا شرکتتان را معرفی کنید و به بازدیدکنندگان خود بگویید که برای شما مهم هستند. می توانید در این ویدیو، در مورد هدف‌هایتان هم صحبت کنید. تاثیر ویدیو، خیلی بیشتر از تصویر است و تاثیر آن را در اولین استفاده تان متوجه خواهید شد.

هر کسی را دنبال نکنید

وقتی کسی شما را فالو می کند، لیستی از افرادی که شما دنبال کرده اید یا شما را دنبال کرده‌اند، پیشنهاد می شود. حالا اگر در بین این افراد، شخص نامناسبی باشد، تاثیر بسیار بدی روی مخاطبان شما می گذارد.

آدم های مرتبط را تگ کنید

اگر می خواهید از کسی تشکر کنید، یا بگویید به یادش هستید، او را تگ کنید. مسلماً دوستان شما از این که به فکرشان بودید، خوشحال خواهند شد. اما سعی کنید این کار را درست انجام دهید. تگ کردن افراد روی پست های غیرمرتبط، آنها را ناراحت خواهد کرد.

ترفندهای-موفقیت-در-شبکه-های-اجتماعی-اینستاگرام-۵

از کسانی که شما را دنبال می کنند تشکر کنید

با کامنت یا از طریق دایرکت، از کسانی که شما را دنبال کرده اند، تشکر کنید. اگر کمی هم در مورد خودتان یا کارتان توضیح بدهید، بد نیست. در این صورت ترغیب خواهد شد که بیشتر به شما فکر کند و پست هایتان را با دقت بیشتری دنبال کند.

پست های دیگران را هم لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید

رسانه یک طرفه ایجاد نکنید. به دیگران هم اهمیت بدهید. پست هایشان را لایک کنید و روی پست هایشان کامنت بگذارید. این کار باعث می شود که دوستان و همراهان آنها نیز شما را ببینند و بخواهند روی صفحه شما بیایند. سعی کنید اگر کامنتی در مورد کارتان می گذارید، در مورد تصویر و مطلبی که گذاشته شده هم نظر بدهید. این کار باعث می شود که کارتان کمتر جنبه تبلیغاتی داشته باشید.

منتظر نظرات شما هستیم.

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید

ترفندهای موفقیت در اینستاگرام