در بخش قبلی ترفندهای اینستاگرام را برایتان شرح دادیم و تاحدودی در مورد هشتگ‌ها و ترفندهای شبکه‌های اجتماعی صحبت کردیم. اما این بار در حامی جو می‌خواهیم در مورد یک شبکه اجتماعی صحبت کنیم که بیشتر شهرت جهانی دارد. توییتر، یک سایت میکروبلاگینگ بوده که حتی با ظهور فیسبوک، قدرت خود را از دست نداده است. اگر چه توییتر به تازگی شش نفر از مدیران ارشد خود را از دست داده است، اما همچنان با قدرت به کار خود ادامه‌ می‌دهد. گفته‌ می‌شود که مشکل این مدیران، محدودیت ۱۴۰ کاراکتری توییتر است که همچنان پابرجاست.

 

توییتر و محدودیت ۱۴۰ کاراکتر!

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توییتر که باعث شده است بتواند فعل توییت کردن یا Tweet را در ادبیات وب جا بیاندازد، همین محدودیت ۱۴۰ کاراکتری است. این محدودیت بخشی از هویت آن است و باعث شده که کاربرانش همیشه در حال به روز رسانی و خواندن مطالب جدید و فوری باشند.

بنابراین اگر‌ می‌خواهید در توییتر فعالیت کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که کوتاه و مختصر و با استفاده از هشتگ‌ها و لینک‌‌ها و…

 

عکس در توییتر چند کاراکتر به حساب می‌آید؟

اگر‌ می‌خواهید از عکس برای توییت‌هایتان استفاده کنید، باید بدانید که هر چند تا عکس که بگذارید، فقط ۲۴ کاراکتر از شما کم‌ می‌شود و ۱۱۶ کاراکتر برایتان باقی‌ می‌ماند. در هنگام ری‌توییت کردن هم شما ۱۱۶ کاراکتر برایتان در نظر گرفته می‌شود.

 

چه هشتگی را برای توییت انتخاب کنم؟!

اگر همین الان یک کلمه را با هشتگ در گوگل جستجو کنید، اولین نتیجه مربوط به توییتر است. همین مسئله کافی است تا اهمیت هشتگ را در توییتر درک کنید. اگر سایدبار صفحه اصلی توییترتان را  نگاه کنید،‌ می‌توانید تعدادی از هشتگ‌های پرکاربرد توییتر را ببینید. اما این هشتگ‌ها، در صفحات انگلیسی کاربرد زیادی دارند.

برای این که مطمئن شوید که یک هشتگ به خوبی توییت‌ می‌شود، بهتر است اول موضوعتان را مشخص کنید. بعد هشتگ‌تان را جستجو کنید تا به پست‌های مختلف برسید. اگر پست‌هایی که به شما نمایش‌ می‌دهد، کم هستند یا دارای فواصل طولانی اند، احتمالاً انتخاب خوبی نداشته اید! اگر هشتگ‌ها دارای فاصله‌های زمانی کمی بودند، می‌توانید هشتگ‌های موثر دیگری در متن‌های نوشته شده پیدا کنید. همین روند را دنبال کنید تا به تعداد مناسبی برسید.

 

روی موج کمپینها سوار شوید

روزانه اتفاقات زیادی‌ می‌افتد که مردم عادی در مورد آن حساس‌ می‌شوند. سعی کنید نظر خودتان را در مورد مسائل روز ابراز کنید. این کار باعث هویت دادن به شما‌ می‌شود و شخصیت شما را‌ می‌سازد.

 

هشتگ خودتان را تولید کنید

همان طور که در مورد ترفندهای اینستاگرام گفتیم، شما باید هشتگ خودتان را هم بسازید. هر چه قدر هم که روی موج دیگران سوار شوید و باز هم نیاز دارید که خودتان باشید. اگر شرکت نیستید و قصد ندارید هشتگ بسازید، از اسم خودتان توی توییت استفاده کنید. مثلا @Hamijoo و…  

 

چه فرقی بین لایک، Retweet  و Reply هست؟!

Retweet  و Reply باعث‌ می‌شوند که یک مطلب در صفحه شما پست شود. اما لایک کردن این حالت را ندارد. بنابراین قبل از این که مطلبتان را منتشر کنید، از این گزینه‌ها استفاده کنید.

 

می توانید جواب افراد مختلف را با Mention هم بدهید. برای این کار کافی است که username شخص مقابل را با یک @ قبل از آن در توییتان استفاده کنید. مثلاً

من حامی‌ جو را دوست دارم. @hamijoo

حتماً فعالیت داشته باشید

در این کار نه افراط کنید و نه تفریط. بهتر است به طور مداوم صفحه‌های دیگران را بازدید کنید و مطالب مورد علاقه تان را لایک کنید. شاید به نظرتان کار بیهوده‌ای بیاید. اما اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی هستند که کاربران بی‌تفاوت را پیدا‌ می‌کند و به طور خودکار از لیست فالوئرها بیرون‌ می‌اندازد.

برای خواندن دیگر مطالب‌ می‌توانید از صفحه “مقالات” دیدن کنید.  

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید