این موضوع دیگر کم کم تبدیل به طنز شده است که برای حمایت از دیگران، در شبکه‌های اجتماعی فقط لایک کنیم و شاید یک نظر ساده بگذاریم! واقعاً در شبکه‌های اجتماعی به جز لایک کردن و نظر دادن، چه کاری می‌توانیم برای آنها بکنیم؟! آنها که جایی برای دریافت حمایت‌ها مشخص نکرده‌‌اند و اصلاً چیزی غیر از همین لایک و کامنت هم نخواسته‌اند!

وقتی بخواهیم از دیدگاه مخاطبان شبکه‌های اجتماعی‌مان نگاه کنیم، حرفشان درست است. اما اگر بدانید اکثر کسانی که به دنبال جذب سرمایه برای شروع یک کار هستند، در شبکه‌های اجتماعی بیشتر مخاطب را برای خود به دست می‌آورند، نظرتان عوض خواهد شد. کراودفاندینگ یا همان جمع‌سپاری، روشی است که دارد جای خودش را در جذب سرمایه برای پروژه‌ها باز می‌کند و جایگزین روش‌هایی مانند حمایت دولتی، تسهیلات بانک‌ها و اسپانسرینگ شرکت‌های خصوصی سرمایه‌گذار، می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب «کراودفاندینگ چیست» نگاهی بزنید.  

 

شبکه‌های اجتماعی و کراودفاندینگ

اگر کسی با دادن شماره حساب یا درخواست کمک برای اجرای یک پروژه، از شما بخواهد به او کمک کنید، کمتر به او اعتماد می‌کنید. اما اگر بدانید یک سیستم وجود دارد که به شما اطمینان لازم را در مورد جمع شدن سرمایه و اجرای پروژه می‌دهد، نظرتان عوض خواهد شد. و از آن جالب‌تر این که تنها راه موجود برای تبلیغات و جذب سرمایه بیشتر، همین شبکه‌های اجتماعی است.

همه پروژه‌هایی که روی سایت حامی‌جو تعریف شده‌اند، سرمایه و هواداران مورد نیاز خود را از طریق حمایت دوستان و هواداران خود و بعد از آن در شبکه‌های اجتماعی به دست آورده‌اند. آنها با استفاده از ترفندهای شبکه‌های اجتماعی توانستند با افراد بیشتری ارتباط بگیرند. آنها تعهد و علاقه بالای خود را به مخاطبان خود القا کردند.

صاحبان پروژه حامی جو تعهد و علاقه بالای خود را از طریق شبکه های اجتماعی نشان می دهند و همین کلید موفقیت  کراودفاندینگ با افراد دیگری است که فقط به دنبال لایک و فالوئر بیشتر هستند.

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید