مارک زاکربرگ و بیل گیتس و بسیاری از میلیاردرها، نیمی از درآمد خالصشان را صرف امور خیریه می کنند. کمپین های خیریه همواره با کمک هنرمندان و شخصیت های ورزشی و سیاسی معروف انجام می شوند. همه این ها باعث می شوند که دید مردم عادی نسبت به کارهای خیریه این باشد که نمی توانند در این فعالیت ها، تاثیر زیادی داشته باشند. زیرا مبلغ های اهدایی و افرادی که در این فعالیت ها شرکت می کنند، تفاوت زیادی با وضعیت موجودمان دارد.

 

مقاله مرتبط: مسئولیت اجتماعی را به بلاهای طبیعی محدود نکنیم.

 

اما حقیقت این جاست که هر کسی، با هر بضاعتی می تواند در یک حرکت جمعی شرکت کند. مخصوصاً اگر قرار باشد از هنر و فرهنگ مملکت حمایت کنیم. یک هنرمند، می خواهد با زبانی هنری و تاثیرگذار، حرف بخشی از جامعه بیان کند و به گوش بقیه مردم برساند.

 

هنرمندان، سختی ها را قابل تحمل تر می کنند

تجربه کردن، یکی از راه هایی است که می توانیم توانایی ها و مهارت های زندگی‌مان را افزایش بدهیم. اما تجربه کردن رایگان نیست و معمولاً برای این که تجربه ای را از سر بگذرانیم، زمان و هزینه زیادی را باید صرف کرد.  برای بعضی از تجربه ها نیز، آسیب های روانی یا حتی آسیب های جسمی نیز گریزناپذیر است. مدت ها در مورد اشتباهی که می توانستیم انجام ندهیم، فکر می کنیم اما دیگر فایده ای ندارد.

 

مقاله مرتبط: برای حمایت از هنرمندان مستقل چه کنیم؟  

 

هنر به همه ما کمک می کند که بدون آسیب های ذهنی و جسمی، از دل یک رویداد بگذریم و آن را تجربه کنیم. تجربه ای بدون درد و آسیب که تنها با هنر قابل لمس است. ما از داخل یک کانون اصلاح و تربیت، دخترانی را می بینیم که قبل از سن قانونی جرمی مرتکب شده اند (رویاهای دم صبح) ،  با کسانی که مهاجرت کرده اند و مصیبت کشیده اند صحبت می کنیم  (جابجایی یا نابجایی)، با اتیسمی ها همراه می شویم(اتیسم) ، و با زنی آشنایی پیدا می کنیم که می خواهد برای دیگر زنان در یک شهر بندری کارآفرینی کند (آیا او در این مبارزه پیروز می شود؟).  همه این ها با هنر قابل لمس هستند و چه کسی بهتر از یک هنرمند می تواند آن را بیان کند. با هر بضاعتی می توان به این هنرمندان با انگیزه کمک کرد. هنرمندانی که می توانند حرف هایی نو و قابل لمس تر بزنند.  فقط کافی است سری به لیست پروژه های حامی جو بزنید.

لیست پروژه های حامی جو

 

مصطفی مردانی

 به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید