این مستند بلند با زمان تقریبی هشتاد دقیقه از سال ۹۵ شروع به تحقیق؛ نگارش و ثبت تصویری خود کرد. در سایت حامی جو برای بخشی از تصویر برداری خود ؛ پروژه را تعریف کردیم و به مدت ۶۰ روز کمپینی برایش رقم خورد . مبلغ ۱۸ میلیون برآورد هزینه شده بود که متاسفانه به خاطر شرایط زمانی آن دوره که با دو اتفاق اجتماعی و سیاسی ( فاجعه پلاسکو و مرگ آقای رفسنجانی) روبرو شد از مرکز توجه برای تبلیغات ؛ ناکام ماند. علاوه بر آن به خاطر جابجایی درگاه بانکی در سایت حامی جو با مشکلات پرداختی از طرف حامیان پروژه روبرو شد. اما با این وجود با جمع آوری نیمی از مبلغ از طریق حامیان در سایت جامی جو؛ بعد از تسویه با سایت پروژه به کار ثبت تصویری وقایع در پارت های بعدی ادامه داد.

از آن پس در چندین پارت دیگر پروژه ؛ تصویر برداری خود را ادامه داده است . و بالاخره توانست برای ادامه ی کار خود از طریق پیدا کردن سرمایه گذار شخصی و نیمه دولتی برای باقی مسیرش حرکت کند. در این میان پروژه برای تنوع بصری خود و انتقال گذر زمان که نیازِ روایتِ هست مجبور ماند تا زمان بارشِ برفی شدید، برای ثبت آن در مستند منتظر بماند که بالاخره در اسفند ۹۶ شانس داشتن این تصاویر را همراه با داستانِ یکی از سوژه های مستند پیدا کرد.

تا به امروز حدود ۱۰۰۰ گیگ راش جمع آوری شده است که از طریق گروه تدوینگران در حال اَسمبل کردن و سینک صدا می باشد و به زودی راف کاتی از آن به دست می آید تا برای گزارش دوم تقدیم گردد.

در دوران کمپین روند داستان به تعریفِ قاطع تر خود رسید و مسیر روایت از روایت اولیه که انتخاب شده بود تغییراتی کرد که برای مفهوم اصلی اثر که از ابتدا به آن فکر شده بود تاثیر گذار تر می باشد.

من به عنوان نویسنده ؛ کارگردان و یکی از تدوینگرانِ کار خوشحال و سپاسگزارم از حمایت و همراهی گروه حامی جو که بسیار موثر و کارساز بوده در روند این مستند علی رقم تمام تجربیاتی که حین کمپین هم من و هم آنها به دست آوردند. سایت حامی جو با تلاش بسیار در مقابل عدم آگاهی مردم و خیلی از فیلمسازان حتی ؛ برای این مسیر( کراوود فاندینگ) ایستاد و با آگاهی رسانی هایی که انجام داد و تجربیاتی که به دست آورد قدم مهمی در راستای جذب حمایت مردمی انجام داد و حاصلش را در پروژه ی موفق اخیرش که بیش از سقف نیاز حامی داشت ؛ می بینیم. حامی جو موفق شد که مشارکت و تعامل مردم و فیلمساز در به دست آوردن محصول هنری و فرهنگی با ضرورت ساخت سوژه های مورد اجتماعی را هم گام کند.

مستند عشق؛ گم شدهطبق پیش بینی که دارد خود را برای حضور در جشنواره های سال ۹۷ آماده می سازد.

مستند طبق نگاه اولیه خود که بر پایه تحلیل و آسیب شناسی مفهوم عشق بوده حرکت کرده و امیدوارست به هدف خود در انتقال مفاهیمی که ضرورت جامعه ی ما هست برسد.

جا دارد از همه ی حامیان گرامی در این مسیر سپاسگزاری کنم و تاکید کنم که اگر تک تک آنها نبودند ما قطعا نمی توانستیم با امنیتِ خلاقیت و گذر زمانی طولانی که نیاز اینگونه مستند ها می باشد با خیال راحت گام برداریم.

رایا نصیری

;

عشق ، گم شده