حامی جو در شبکه های اجتماعی

مستند “نخلستان در حصر” – جابر مطهری زاده

1,020,000 ریال
جذب شده از 100,000,000 ریال
3حامی
تمام شده در
۲۶
دی
۱۳۹۴
 
مستند "نخلستان در حصر" به بررسي گذشته ، حال و آينده قوم بلوچ مي پردازد. دلايل منزوي شدن اين قوم و به وجود آمدن نا امني در بلوچستان را بازگو می کند و تلاش مي شود تا دست هايي كه قصد نابودي و انزواي مردم آن سرزمين را دارند، از كار بيفتند.
انتخاب پاداش
10,000 ریال
تشکر حامی جو
100,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی
300,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده
500,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم
1,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم
3,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی
5,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + دعوت به اکران خصوصی فیلم
8,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + تقدیر از شما به عنوان حامی در مراسم اکران خصوصی فیلم
10,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + تقدیر از شما به عنوان حامی در مراسم اکران خصوصی فیلم + صنایع دستی سوزن دوزی بلوچستان
20,000,000 ریال
تشکر گروه فیلمسازی + دی وی دی امضاء شده + آلبوم عکس های فیلم + پوستر امضاء شده فیلم + تشکر در تیتراژ پایانی + تقدیر از شما به عنوان حامی در مراسم اکران خصوصی فیلم + صنایع دستی سوزن دوزی بلوچستان + تشکر ویژه در تیتراژ
30,000,000 ریال
پاداش 10 + قید نام شما به عنوان حامی در تیتراژ و صفحات مجازی و دعوت از شما در تمامی اکران ها و جشنواره ها

در باره پروژه

پاداش ویژه

در صورت حمايت از اين پروژه به مبلغ بالاي ٥٠٠٠٠٠٠٠ ريال، نام شما در تيتراژ اين اثر و تمامي صفحات مجازي به عنوان سرمايه گذار ذكر خواهد شد و در تمامي جشنواره هاي داخلي و خارجي و اكران هاي ويژه از شما جهت حضور دعوت به عمل خواهد آمد.
يادداشت كارگردان

سينماي ايران در دهه ي هفتاد جولان گاه فيلم هايي بود كه اصطلاحا اكشن بودند و همگي سه ويژگي مهم داشتند. ويژگي هايي كه در تمام آن فيلم ها مشترك بود.

١. موضوع تمام فيلم ها قاچاق اسلحه يا مواد مخدر بود

٢. تمام درگيري ها در سيستان و بلوچستان بود و تمام قاچاقچي ها لباس بلوچي داشتند

٣.قهرمان تمام آن قصه ها جمشيد آريا بود


آن فيلم ها ساخته و اكران شدند، عوامل پول هايشان را گرفتند و با عوض شدن زمانه سراغ موضوعات ديگر براي فيلمسازي رفتند، اما نفهميدند كه چه كردند و چه تاثيري بر فكر و ذهن مردم گذاشتند. نفهميدند كه چگونه باعث ذلت و خواري يك لباس شدند و چه سرخوردگي هايي نصيب يك قوم ايراني كردند.

قوم بلوچ و لباس بلوچي خيلي ها مثل من را ياد آن فيلم ها مي انداخت و باعث شد تصوير قاچاق چي بودن يا ... از اين مردم و لباس شان در ذهن ما باقي بماند.

چند سالي هست كه اين تصوير آزارم مي دهد و بعد از تحقيق فراوان تصميم رفتن به سرزمين بلوچستان دارم تا از نزديك ببينم و نشان دهم خلاف آن تصورات را.


 


کودکان بلوچستان


درباره ي مستند "نخلستان در حصر"

اين مستند بلند به بررسي گذشته ، حال و آينده قوم بلوچ مي پردازد و دلايل منزوي شدن اين قوم و عواملي كه باعث ايجاد تصورات غلط و خلاف واقع در مورد اين قوم و سرزمين وجود دارد را بررسي ميكند كه اين تصورات چه تاثيري بر زندگي مردم بلوچ گذاشته است.

در اين مستند حقايق گفته نشده در مورد علل به وجود آمدن نا امني در بلوچستان بازگو مي شود و تلاش مي شود تا دست هايي كه قصد نابودي و انزواي مردم آن سرزمين را دارند، از كار بيفتند.


 


مستند نخلستان در حصر - جابر مطهری زاده - حامی جو


بلوچستان - نخلستان در حصر - جابر مطهری زاده.jpg


درباره ي كارگردان

جابر مطهري زاده متولد ١٣٦٩ مي باشد. وي فارغ التحصيل كارگرداني سينما از كانون سينماگران جوان مي باشد و از سن ١٨ سالگي شروع به مستند سازي كرده و تا امروز مستند هايي را نظير به بهانه ي پدر ، هشتمين دقيقه، كوچ، باران كه مي بارد ، ماجراي ما چند نفر ، فرصت پرواز ، پيش چشم آرميتا ، به دنبال يك معجزه را كارگرداني كرده است.

مطهري زاده سال قبل اولين فيلم بلند داستاني خودش را با اسم "مردي كه لب نداشت" را نوشت و كارگرداني كرد كه جز منتخبين جشنواره بين المللي فيلم هاي ويدئويي قرار گرفت.

دستياري ابراهيم حاتمي كيا در فيلم سينمايي "چ" از ديگر فعاليت هاي مطهري زاده بوده است.


 


جابر مطهری زاده - حامی جو


    هیچ عضوی برای اعضای تیم این پروژه ثبت نشده است!

    نظر دهید

    نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.