حامی جو در شبکه های اجتماعی

بازسازی بنای قدیمی دبیرستان البرز

60,400,000 ریال
جذب شده از 10,000,000,000 ریال
13حامی
31روز مانده
تاریخ اتمام جذب حمایت:
۰۸
آذر
۱۳۹۵
 
بازسازی و مرمت یکی از ساختمان های قدیمی دبیرستان البرز با مشارکت فارغ التحصیلان دبیرستان ماندگار البرز این ساختمان پس از بازسازی و مرمت بعنوان محلی برای گردآوری کتاب ها و عکس ها و آثار قدیمی دبیرستان و همچنین برای گردهمایی و بازدید فارغ التحصیلان بکار گرفته خواهد شد.
انتخاب پاداش
50,000 ریال
تشکر حامی جو
100,000 ریال
2) تشکر الکترونیکی فارغ التحصیلان
200,000 ریال
3) آلبوم شخصی دیجیتال + تشکر الکترونیکی فارغ التحصیلان
500,000 ریال
4) لوح تشکر دیجیتال + تشکر الکترونیکی فارغ التحصیلان
1,000,000 ریال
5) پاداش های : 2 ، 3 و 4
2,500,000 ریال
6) لوح تشکر + کارت پستال
5,000,000 ریال
7) درج نام در کتاب + پاداش 6
10,000,000 ریال
8) تندیس البرز
15,000,000 ریال
9) درج نام در تیتراژ فیلم + پاداش 8
30,000,000 ریال
10) درج نام در کتاب + پاداش 9
50,000,000 ریال
11) دعوت به مهمانی افتتاحیه + پاداش 10
100,000,000 ریال
12) درج نام در کتاب + دعوت به مهمانی افتتاحیه + تقدیر حضوری ( تندیس و لوح)
200,000,000 ریال
13) حضور در تصویر نصب شده در «خونه البرز» + پاداش12
500,000,000 ریال
14) درج نام بر روی آجر + پاداش 13
1,000,000,000 ریال
15) بورسیه دو دانش آموز مستعد بی بضاعت البرزی + پاداش 14

در باره پروژه

تاریخچه دبیرستان البرز


دبیرستان البرز یکی از اولین دبیرستان های مدرن در ایران و آسیا است که در سال 1250 شمسی با کمک یک هیات مذهبی از پنسیلوانیا در مرکز تهران تاسیس شد. در سال 1277 شمسی دکتر سامویل جردن، ریاست مدرسه را به عهده گرفت و در طی 15 سال به تدریج به کلاس های آن اضافه شد و در نهایت در سال 1292 دوره دوازده ساله دبستان و دبیرستان، در زمینی به مساحت 15 هکتار در محله بهجت آباد تکمیل گردید. در سال 1297 اولین ساختمان شبانه روزی در محوطه دبیرستان بنا گردید.


در سال 1303 شخصی بنام رولستون هزینه ساختمان اصلی دبیرستان را پرداخت و مارکوف، معمار مشهور روسی کار ساختمان آن را با الهام از بناهای ایرانی و اسلامی به عهده گرفت و در مدّت سه سال به پایان رساند. کلاس های دبیرستان در سال 1306 شمسی به ساختمان جدید منتقل شد و در سال 1308 این دبیرستان به کالج البرز تبدیل شد و دوره پانزده ساله کالج با 900 دانش آموز در آن تاسیس گردید.


اااا


دکتر سامویل جردن - 1292


۵۴۵۶


دکتر جردن و مدرسین دبیرستان البرز - 1307


 jjkj


ساختمان مرکزی دبیرستان البرز


 پس از دوران مدیریت دکتر جردن، در سال 1319 آقای وحید تنکابنی، ریاست دبیرستان البرز را به عهده گرفت و تا سال 1320 دبیرستان را اداره نمود. پس از ایشان نیز آقایان علی محمد پرتوی و حسن ذوقی و دکتر لطفعلی صورتگر تا سال 1323 ریاست دبیرستان را بعهده گرفتند.


در مردادماه 1323 آقای دکتر محمّد علی مجتهدی، استاد دانشگاه تهران، به ریاست دبیرستان البرز منصوب شدند و تا اواخر سال 1357 در این سمت انجام وظیفه نمودند. دوران مدیریّت دکتر مجتهدی دوران شکوفایی و اعتلای دبیرستان البرز محسوب می شود. در این دوران امکانات آموزشی دبیرستان با کمک های مردمی توسعه یافت - ساختمان های متعدّدی به مجموعه دبیرستان اضافه شد و صد ها دانش آموز برجسته از این دبیرستان فارغ التّحصیل شدند و بانی خدمات موثّر در توسعه کشور شدند. در این دوران ساختمان جدید شبانه روزی و پنج ساختمان جدید آموزشی و آزمایشگاه های مجهّز تخصّصی جهت ایجاد امکانات برای آموزش بیش از 4000 دانش آموز و بیش از 400 فارغ التّحصیل سالیانه دبیرستان ایجاد گردید.


gsdg


دکتر محمد علی مجتهدی- 1388


۵۴۵jjj


دکتر مجتهدی و مدرّسین دبیرستان البرز در سال 1350


 طرح بازسازی و مرمت "خانه البرز"


دبیرستان البرز متعلق به همه ماست .  نهالی که با دست اندیشمندانی چون دکتر محمد علی مجتهدی کاشته شد و به دست ما آبیاری شد و حالا درخت تنومندی شده است. این دبیرستان در فراز و نشیب حوادث، آسیب دیده امّا مجدّداً خود را بازیافته است . با پرورش دانش آموختگان برتر در کشور و جهان شناخته شده و سرآمد است.   پس همه در اعتلای آن بکوشیم.


در حال حاضر دبیرستان ماندگار البرز به کمک تک تک ما دانش آموختگان نیاز  دارد. نیازمند مرمّت است و بازسازی. غبار زمان باید از چهره البرز زدوده شود. البرز باید همچون سابق سفیران علم و ادب خود را به جای جای این کره خاکی بفرستد.


از این رو، تعدادی از دانش‌آموختگان دبیرستان البرز بر آن شدند تا موضوع بازسازی و مرمّت دبیرستان را مطرح کنند. موضوع با مدیریّت وقت مدرسه جناب آقای محمّدی مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت و مجوزهای لازم برای اجرای پروژه گرفته شد.


در این طرح که صاحبان آن فارغ‌التّحصیلان دبیرستان البرز هستند، قرار است یکی از بناهای تاریخی و قدیمی دبیرستان، با قدمتی بیش از صد سال، که در حال حاضر بلا استفاده است بازسازی گردد. قرار است که پس از بازسازی و مرمّت، به مرکزی برای حضور و گردهمایی فارغ‌التّحصیلان دبیرستان و محلّی برای جمع آوری آثار تاریخی دبیرستان تبدیل گردد تا این سرمایه‌های ارزشمند البرز به خانه خود یعنی خانه‌ی البرز بازگردند و در علم و دانش، یاری رسان کادر اجرائی مدرسه و دانش‌آموزان با استعداد و علاقمند دبیرستان البرز گردند.


sdsada


جمعی از دانش آموختگان دبیرستان البرز در کنار بنای قدیمی "خانه البرز" -  خرداد 1395


  خانه البرز

  گردهمایی فارغ التحصیلان دبیرستان البرز و معرفی طرح “خانه البرز”

  گردهمایی فارغ التحصیلان دبیرستان البرز و معرفی طرح

   دوستان و همکلاسی‌های البرزی عزیز سلام

   گردهمایی اخیر فارغ التحصیلان دبیرستان البرز روز جمعه گذشته مورخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ با حضور مدیریت و جمع کثیری از دانش آموختگان دبیرستان در سالن اجتماعات دبیرستان برگزار شد.  این گردهمایی با هدف تجدید دیدار دوستان و همکلاسی‌ها و اطلاع رسانی در مورد اهداف و برنامه طرح بازسازی و مرمت یکی از ساختمان های قدیمی دبیرستان البرز دبیرستان ماندگار البرز انجام شد. قراراست این ساختمان قدیمی با نام “خانه البرز“ با مشارکت فارغ التحصیلان بازسازی و پس از بازسازی و مرمت بعنوان یک گالری برای گرداوری کتاب ها و عکس ها و آثار قدیمی دبیرستان و همچنین محلی برای گردهمایی و بازدید فارغ التحصیلان بکار گرفته شود.  

   این مراسم آقای محمدی مدیریت دبیرستان، آقای اشتری دبیر جامعه فارغ التحصیلان، و آقایان شیخ الاسلامی و ملیحی به نمایندگی از کمیته راهبردی طرح “خانه البرز” توضیحاتی در مورد اهداف و برنامه این طرح به اطلاع حاضرین رساندند. آقای بهمنیار دبیر ریاضی و ناظم کلاس چهارم دبیرستان در سالهای دهه پنجاه از مدعوین این برنامه بود. درخاتمه مدعوین بازدید کوتاهی از ساختمان قدیمی “خانه البرز” داشتند که با بیش از صد سال قدمت روزی محل اقامت دکتر جردن و بعدها معاونین دبیرستان البرز بوده است.

   ریزی برای طرح خانه البرز با هدایت و مدیریت یک هیات راهبردی متشکل از مدیریت دبیرستان و جمعی از فارغ التحصیلان با سابقه از بهمن ماه ۱۳۹۴ شروع شده است.  تاکنون مجوز های اجرای این طرح دریافت شده و بررسی فنی و براورد اولیه بودجه مورد نیاز طرح تکمیل شده است.  قرار است برنامه بازسازی و مرمت این ساختمان قدیمی در چند فاز اجرایی از پاییز امسال آغاز شود.  برای تکمیل فاز اول که بخش عمده کار بازسازی را شامل می گردد مدت ۱۴-۱۲ ماه زمان و بودجه حدود یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.  زیر ساخت اجرایی ارتباطات و جمع آوری کمک ها ی فارغ التحصیلان با روش “مشارکت جمعی” Crowd Funding و با استفاده از سیستم نرم افزاری طراحی شده توسط گروه “حامی جو” در مرکز فناوری “مپس ”  انجام می شود.

   همه شما البرزی های عزیز دعوت می کنیم که در این کار نمادین که می تواند فرصتی برای همبستگی و همکاری بین همه ما برای حفظ میراث دبیرستان ماندگار البرز باشد مشارکت نمایید.  دوستانی که در ایران هستند می توانند از طریق وبگاه “حامی جو” به ادرس زیر  مبلغ حمایت خود را واریز نمایند . http://hamijoo.com/project  .

   دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این طرح به شبکه های اجتماعی زیر مراجعه نمایید

  /https://www.instagram.com/alborzhouse

  https://twitter.com/alborzhouse

  www.facebook.com/alborzhouse

   با تشکر از مشارکت شما .  لطفا این اطلاعات را برای سایر همکلاسیها و دوستان البرزی ارسال نمایید.

   

  فرخ ملیحی

  عضو کمیته راهبردی طرح “خانه البرز”

  فارغ التحصیل ۱۳۵۰

   

  گردهمایی-فارغ-التحصیلان-دبیرستان-البرز-و-معرفی-طرح-خانه-البرز (۳)

   

   

  گردهمایی فارغ التحصیلان دبیرستان البرز – ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

   

  گردهمایی-فارغ-التحصیلان-دبیرستان-البرز-و-معرفی-طرح-خانه-البرز (۱)

  بازدید جمعی از فارغ التحصیلان از بنای قدیمی “خانه البرز” –  خرداد ۱۳۹۵

  ۴ نظر

  1. ارسلان
   2 ماه قبل

   مستند ساخته شدتون بی نهایت زیبا بود امیدوارم مطالبتون درباره دبیرستان البرز استمرار داشته باشه

   • admin
    2 ماه قبل

    آقای ارسلان عزیز ممنونیم، مهمتر از مطالب البرز دبیرستان ماندگار البرز هست که امیدواریم با حمایت های شما عزیزان پابرجا و ماندگار بماند.

  2. حامد قاسم زاده
   2 ماه قبل

   به نظرم می گذاشتید ۱۰ ملیارد. ضرری که نداشت! بهترم میشد مرمتش کرد تازه.

   • admin
    2 ماه قبل

    آقای قاسم زاده عزیز سلام؛
    سرمایه مورد نیاز البرز برای یکی از ساختمان های دبیرستان البرز است که بودجه مورد نیازش یک میلیارد بوده.

  نظر دهید

  نکته: فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند ضروری هستند.