روز جمعه دوازدهم شهریور ماه، فارغ التحصیلان دبیرستان البرز برای هماهنگی در مورد مرمت بخشی از دبیرستان البرز در سالن اجتماعان این دبیرستان جمع شدند. این گردهمایی بسیار مثمر ثمر بود و آنها از این که بعد از سال ها در فضای دبیرستان حضور داشتند، خیلی خوشحال به نظر می‌رسیدند و با گشتن در حیاط و فضای باز آن، خاطرات خود را زنده کردند.

در این گردهمایی، از مستند البرز که توسط مهرداد اسکویی ساخته و تدوین شده بود، رونمایی شد. این مستند در هفت دقیقه تولید شده است و هم اکنون در صفحه پروژه مرمت البرز قرار دارد. مهرداد اسکویی قبلاً هم به حامی جو لطف داشته است و اولین پروژه ای که روی این سایت قرار گرفته است، فیلم مستند «رویاهای دم صبح» این برترین مستندساز جهان بوده است.

 

روند حمایت از پروژه مرمت البرز

فارغ التحصیلان البرز آن قدر به این دبیرستان تعصب و عرق دارند که در همان روز، اولین حمایت های خود را انجام داده اند و بخشی از سرمایه مورد نیاز این پروژه را تامین کردند. تعدادی از جوایز این پروژه دارای ارزش معنوی بالایی هستند. از جمله قرار گرفتن یک آجر در خانه البرز که مرمت می‌شود، تندیس البرز و… برای دیدن بقیه پاداش ها می‌توانید به صفحه پروژه سر بزنید و از آن حمایت کنید. اگر هم افرادی را در اطراف خود می‌شناسید که در این دبیرستان درس خوانده اند، می‌توانید لینک پروژه بازسازی بنای قدیمی دبیرستان البرز را در شبکه های اجتماعی تان منتشر کنید. امیدواریم که این پروژه بتواند بخشی از تاریخ ایران را بازسازی کند. 

عکس های گردهمایی دیروز را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید