دوستان و همراهان عزیزی که هر روز با ما هستن حتما یادشون میاد که ما توی دو تا از وبلاگ هامون اسرار حامی جو رو که به شما کمک میکنن تا پروژه های خودتون رو به موفقّیت برسونین رو براتون فاش کردیم و گفتیم باز هم از این اسرار در وبلاگ های بعدی براتون می گیم. حالا وقتشه که چند راز دیگه رو باهاتون در میان بذاریم.

۱. بلافاصله درخواست کمک مالی نکنید

داستان خودتون رو تعریف کنین و اشتیاقتون رو در مورد پروژه خودتون به اشتراک بگذارین تا مردم به صورت طبیعی مشتاق به حمایت کردن از شما بشن. به خاطر داشته باشین که حامیان شما با این انتظار به شما کمک مالی می کنن که چیزی به عنوان پاداش دریافت کنن. نتیجه پروژه شما هرچه باشد، اونا می خوان سودی از سرمایه گزاری خودشون دریافت کنن. توجه داشته باشین که چقدر به معرض دید گذاشتن توضیحات پروژه، ساختار و خصوصیاتش می تونه برای پروژه شما ارزشمند باشه. فقط در این حالت سرمایه گزاران می دونن چه چیز را حمایت می کنن. با اطلاعات بیشتری که در اختیار حمایت کننده ها قرار میدین اونا می تونن تعهد خود را دقیق تر به شما اعلام کنن.

۲. جذب علاقه اطرافیان

شما می تونین حتی قبل از آنکه پروژه خودتون رو در حامی جو تعریف کنین شروع به جذب علاقه اطرافیان نسبت به پروژه و کار خود کنین. اگر طرفداران زیادی در مراحل ابتدایی کار داشته باشین می تونین شروع موفق تری برای پروژه خودتون داشته باشین. اگر در حال حاضر گروه خاصی برای مراجعه و جذب علاقه در نظر ندارین، حتماً ذهنیتی در مورد افرادی که می تونن به پروژه شما علاقه مند بشن رو داشته باشین.

۳. بیشتر رابطه برقرار کنید

حتماً تمام حامیان یا اونایی که پتانسیل حمایت از پروژه شما رو دارن رو از تمام خبرها مطلع کنین. به طور مرتب صفحه ای که برای پروژه خودتون رو راه اندازی کردین رو به روز کنین و پروسه را حتی بعد از اتمام پروژه به صورت فعال نگه دارین. دقت داشته باشین که کار اصلی بعد از اتمام پروه  شروع می شه. در این حالت است که همه چیزی که برای آن متعهد شدن رو دریافت می کنن.